Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Dojenje – drugi poskus

Dojenje – drugi poskus

Draga Jana

Vesela sem, da ste napisali ta odgovor in v celoti se strinjam z vami. Očitno sem pač spadala k tistim 3%, pri katerih žal ni šlo (vsaj polno dojenje ne), čeprav pa se je tudi meni tistih nekaj kapljic, ki so se nabrale v treh mesecih pristavljanja zdelo pomembnih in sem zato to tudi počela. Kar se tiče enačenja “dobra mati = doječa mati” pa je bil pravzaprav razlog, da sem se sploh oglasila.

Kar pa se tiče adaptiranega mleka je cena še kako visoka, kar sva z možem, kot dva študenta, z zelo omejenimi sredstvi in otrokom še kako vedela. Pamperske, mleko in vse ostalo za otroka je bil velik delež stroškov v družinskem proračunu.
Poleg tega pa še vsa prekuhavanja (stekleničk, vode,…), pripravljanje mleka sredi noči,…. Tudi če bi se odločila za tretjega otroka, bi ne glede na to, da mi dvakrat ni uspelo, poskušala tudi tretjič in bila ob tem enak optimist kot prvič.

Zato tudi tebi, Lina, želim, da ti tokrat res uspe.

Osebno sem mnenja, da je dojenje stvar osebne odlocitve in tudi zmoznosti ter volje. Prav je da obstaja organizacija, da matere, ki zelijo nasvet le tega tudi dobijo. Saj tisti, ki jih to ne zanima pac ne poklicejo. Enim gre dojenje bolj enim manj uspesno. Ene mame se pa ze v zacetku odlocijo za steklenicko. Dejstvo pa je da te v porodnisnici gledajo postrani, ce ne dojis – verjetno tudi zaradi tega, da ostajajo porodnisnica prijazna dojencku.
Ni mi pa jasno, zakaj ste tako netolerantne. Ce nekdo na forumu pove svoje mnenje, ki se ne ujema z vecinskim ga napadete. Vse pisanje se jemlje kot napad, ki ni prijeten za branje. In zakaj ce nekomu ni vsec isto kot vam ni normalen???
Rada prebiram forume, samo vedno vec je neprijaznih, nesramnih itd. komentarjev. Pa se nakako razumem, da se pojavljajo na forumu mladih…, ampak na temu, ne to mi pa ni jasno.

p.s.
samo mnenje je, ce zelite se kar nadaljujte v tem stilu, pa brez zemere.

New Report

Close