Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija dojenček kašlja

dojenček kašlja

Otroček je star en mesec in že ko smo prišli iz porodnišnice je imel zamašen nosek. Po enem mesecu pa je ta sluz iz nosu prešla v grlo, da se je slišalo kako mu hrope v grlu. Zdaj pa že dva dni kašla, sicer ne pogosto, samo izkašljuje se. Ker je kašelj sočen, me skrbi kaj naj naredim? Mi bo zdravnica sploh lahko dala kakšna zdravila za tako majhnega otročka? Kaj bi lahko sama naredila, da ga pozdravim?
naj povem, da sem bila pred dvema dnevoma pri pediatrinji in je rekla, naj samo spiram s fiziološko.

Spoštovana Scarlet,
če otroček sicer nima očitnih znakov prehlada, potem bo izpiranje s fiziološko raztopino zadostovalo. Pri prehladu (torej virusnem infektu) ni drugih zdravil za dojenčke, razen fiziološke in domačih zdravil (topli napitki, tople obloge na prsni koš, vzpodbujanje izkašljevanja s tapkanjem po hrbtu).
Kašelj samo pomeni, čiščenje sluzi iz dihal, ki je sicer ne zna izkašljati, jo pogoltne, vendar vsaj v dihalih je ni več.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
tudi moja 4 mesečna punčka kašlja in to že 3 dni in vsaki dan bolj. prej že lep čas ji je točil nosek, kakor tudi zdaj. vročino ima in nima enkrat iuma stem, da ne več kot pa 37.6 C. pa nevem a naj grem k zdravniku, ali bo minilo.

Opazuje dihanje, ugrezanje jamice pod vratom, ugrezanje medrebrnih prostorov, dihanje s trebuščkom, slišno piskanje, predenje v prsnem košu. Če vidite kaj od naštetega, pojdite jutri na pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

naj tudi povem da zelo sliki ker že ma 2 spodnja zobka.
ali je mogoče da se ji slina zaleti.

Komuj odgovarjam? Ali je to enomesečni dojenček s kašljem? Je to evaaaaaa ali čisto nova oseba? Če ste nova oseba, boste morali napisati kaj več in kaj bolj berljivo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

se opravičujem,SEM PA DRUGO napisala pod drugo temo in ne najdem več.
namreč moja 5 mesecev stara deklica nekoliko pokašljuje nima vročine ,nosek ni zamasen vcasih je v nosku malček goste belkaste sluzi.ki jo čistim z fiziolosko in aspiratorjrm.
pri 4.5 mes je dobila zobke in od takrat malček pokasljuje
sem pa klicala sestro v posvetovalnico in je rekla da verjetno gre za slino ,mene pa še vedno malček skrbi.
diha normalno 34,35 na min v spanju.,je dobrovoljna,ni znakov prehlada.
me zanima vase mnenje.

sem najdla drugi odgovor.

moja hčerka je stara 5m pa občasno kašlja ,tudi v spanju,,tu pa tam ima belkat smrkelj v nosku ni tak hudo z noskom.nima vrocine.
od poned.pokasljuje,je pa dojena in je gh.
me pa zelo srbi ta kaselj.
kaj naj naredim

tanč
Kašelj je del prehldne viroze tako pri dojenčku, kot pri otroku in kot pri odraslem. Pri dojenčku pa toliko bolj, ker ne zna hoteno izkašljati , odhkrati, zato izgleda, kot da ima polna zgornja dihala sluz. Dvignite vzglavje in čistite nosek, kašelj bo ponehal sam od sebe.
Če pa bi imela znake težkega dihanja, boste morali na pregled.

lp
Tanč

To so vsa vaša vprašanja:
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=zvenki22,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=30,match_forum=46,match_threads=0

Dokler otrok nima znakov težkega dihanja, ni potrebna pretirana skrb. Kašelj je del prehlada vedno, pri dojenčku, otroku in odraslem.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
tudi jaz imam vprašanje, kdaj je potrebno k zdravniku: dojenčica je stara 5 tednov, ima zamašen nosek, ki ga redno čistimo (s fiziološko), zadnja dva dni pogosteje kašlja (zakašlja predvsem pri podiranju kupčka, kašelj je sočen) in kiha. Je polno dojena, lepo pije, le zamašen nosek in kihanje ji rahlo otežujejo spanec. Ali je potrebno k zdravniku? Ali lahko greva na sonček za kakšne pol ure (seveda primerno oblečena in zaščitena v košari)?
Za info: Bratec (4-letni) je v ponedeljek dobil hiconcil (kašljal, vročina, zamašen nos, rahlo piskanje v pljučih), danes je že drugi dan brez vročine in se počuti dobro.
hvala in lp

Z dojenčkom greste zaradi prehlada na pregled, če ima otrok znake težkega dihanja, je neješč, bled, jokav, preveč umirjen ali če ima vročino (vendar je otrok do 3. meseca lahko hudo bolan tudi brez vročine).
Do tedaj pa dobro čistite nosek, vlažite, dvignete vzglavje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

mene pa zanima kako je kaj z cepljenjem če dojenček občasno kaslja?sem pa prvo pomislila da je prehlajena,ali se ji slina zaleti .
nima znakov tezkega dihanja,vročine ,zamasenega noska,stara je 7.5 mes.

drug torek ma cepljenje in nevem ali ga je potrebno prestaviti?

Kašelj ki ga opisujete ni kontraindikacija za cepljenje. Zaenkrat cepljenja ni potrebno prestaviti.

Pozdravljeni,

moj sin ima 9 mesecev in sedaj že teden dni kašlja. Sicer le bolj zjutraj, ko vstane in po popoldanskem spanju. Ima vlažen kašelj, je slišati, kot da se mu krha ven. Dajem mu sirup za izkašljevanje, ni pa čutiti nekega izboljšanja, kot tudi ne poslabšanja. Naj povem, da je imel pred tem kašljem temperaturo 3 dni in potem pikice (predvidevam, da 5. otroško bolezen). Sicer je živahen, zdrav,…

Menite, da bi morala otroka peljati k zdravniku?

Hvala vam za odgovor.

Če nima vročine in je brez znakov težkega dihanja, potem ni videti, da bi lahko zdravnik karkoli storil. Kašelj po prehladni virozi lahko traja nekaj tednov, počasi se izboljšuje. Otrokova težava je v tem, da ne zna izkašljati, sirupov ne priporočamo, pač pa dovolj tekočin, da je sluz dovolj tekoča, da jo otrok izkašlja, pogoltne, izbruha. Odhrkati, izpljuniti žal še ne zna.
Kašelj po takih prehladnih virozah je vedno slabši zvečer, ko gre otrok spat (ko se uleže, sluz zateka v žrelo) in zjutraj, ker ponoči ne čistimo dihal s kašljem tako pogosto kot čez dan. Kašelj je najpomembnejši čistilec dihal in brez kašlja bi bilo pa res zelo slabo za naše diahlne poti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close