Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija dojenček ima sluz v grlu

dojenček ima sluz v grlu

Moj sonček je star 3 tedne in ker je tale vreme čist konc, smo ga zgleda prehladili. Ko ga hranim mu tako ropota v grlu, kot nekakšen smrkel, ki ga sam pač ne zna pogoltniti. Dajem mu fiziološko raz. v nos, ampak razen par rumenih sluzastih mačkic nisem potegnila prav dosti ven. Ali moram obiskati zdravnika, da mu z aparatom izprazni sluz? Kaj mi priporočate?

Pozdravljeni, Scarlet (O’Hara?),
če ima novorojenček izcedek iz noska stalno, mu ga čistite, kot do sedaj. S fiziološko, morda nosno pumpico, če je obilen izcedek (prej pa kar precej fiziološke v nos).
Če se kljub prehladu in zamašenemu nosku dobro doji in ga ne moti pri dihanju, potem verjetno ne bo nič hudega. Lahko seveda tudi greste na čiščenje noska k pediatru, če je res veliko izcedka.
Če pa bi opazili, da otrok ob tem tudi težko diha, je nejevoljen, zaspan, neješč, se pojdite pogledat kar takoj. Otrok je še majhen in včasih celo ob hujših zadevah nimajo povišane temperature.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,moj sinek je star pet mesecev in je zdrav fantek,edino zadnje dni se slisi kot bi imel sluz v grlu. Mi je malo cudno ker ni niti prehlajen,mu ne tece iz noska in ne kaslja samo ta sluz se slisi in malo ga moti pri dojenju. Ali mu lahko sama kako pomagam? Ali bi sirup Prospan pomagal pri tej sluzi?

Hvala za pomoc!

Jana

Dojenček sluz tećje izloči/izkašlja/odhrka kot odrasli in noben sirup ga tega ne nauči. Velja tudi za večje otroke, problem je torej v odstranitvi in ne v sluzi sami. Poskušamo s tapkanjem po hrbtu, super je, če otrok bruha, na ta način običajno očisti dihala in izloči sluz.
Seveda pa je vprašanje vzroka nabiranja sluzi, predvsem izven prehladnega obolenja. Ali morda še poliva?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za vaš hiter odgovor. Sinek ne poliva več,je polival pred kakšnim mesecem zdaj se je pa to čisto ustavilo. Drugače smo doma vsi po malo prehlajeni,najmlajši se še najbolje drži,razen te sluzi. Ali mislite da bi ga morala peljati na pregled zaradi tega? Drugače je vesel in nič ne izgleda da bi ga kaj matralo,edino včasih se mi zdi da ga malo moti ta sluz ko ga dojim.

Hvala še enkrat in lep pozdrav!

Jana

Lahko je posledica polivanja (vnetje, nabiranje sluzi zaradi vnetja, ki nastane zaradi delovanja kisle želodčne vsebine) in lahko traja nekaj časa, da se pojavi, lahko pa je tudi sluz ob prehladni virozi. Če nima drugih znakov, zaradi katerih bi slabše napredoval, odklanjal hrano, težko dihal, ni kaj storiti. Počakate, da mine oz. da izloči sluz.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close