Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija dojenček, alergičen na mleko, jajca in jabolka

dojenček, alergičen na mleko, jajca in jabolka

Živjo punce,
spet sem tukaj jaz in moj mali Blaž, ki je že skoraj brez flekcev. Ukrepi so bili naslednji:
1. mazanje flekcev z Nistatinom 14 dni, opazno je bilo precejšnje izboljšanje, vendar flekci niso izginili (pazite pri uporabi lamisila, moja zdravnica je rekla, da je že videla kar nekaj dojenčkov, ki so ga slabo prenašali)
2. moja dieta brez jajc, mleka in jabolk – izboljšanje flekcev je bilo precej opazno po enem mesecu od začetka diete
3. zadnje 14 dni pa ne jem tudi morskih rib in moram reči, da je stanje še boljše
K Romanoviču še nismo šli, zaenkrat je stanje kar znosno. Flekci niso srbeči in Blaž jih dokaj dobro prenaša.
Sicer pa je pred kakšnima dvema tednoma starejši (2,5 let) sin dobil pikice na desni strani po vratu in pediater je takoj rekel, da gre za alergijo. Po Elocomu so mu izginili, od takrat pa se niso več pojavili. V predalu imam že napotnico za testiranje, pa močno upam, da jo bom imela kar spravljeno in nam ne bo treba…
Sicer pa vas redno berem in moram reči, da od vas dobim tudi marsikatero idejo, sploh pa je najpomembnejše to, da vem, da ste tudi druge s podobnimi težavami in da vas lahko vsak trenutek povprašam za nasvet.
Če imate še kakšno idejo, je vedno dobrodošla. Sicer pa lahko noč, dobro spite in crkljajte vaše malčke v neskončnost.
Liza

New Report

Close