Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Dodatno pokojninsko varčevanje – končno so naši mediji povedali resnico

Dodatno pokojninsko varčevanje – končno so naši mediji povedali resnico


Ej ti gospa iz modre zavarovalnice..!!!!
Nimam besed s katerim bi izrazila ogorčenje nad vašo zavarovalnico.

Pred letom ali nekaj več, ste potiho in podmolklo sprejeli nek hinavski in pokvarjen komunistično lopovski zakon, s katerim ste vlagateljem v dodatno pokojninsko zavarovanje, onemogočili dvig vloženih sredstev.
To ste tako potiho naredili, da praktično nihče od vlagateljev tega ni vedel. Nobenih obvestil nismo dobili domov.
Seveda vam je država to požegnala, nam vlagateljem pa ste uturili prst v rit. Banda pokvarjena…
Zdaj pa mi prosim povejte, kako lahko jaz pridem do svojega vloženega denarja, razen da bom imel to srečo in nekoč celo dočakal penzijo. Itak nam boste pa do takrat spet kaj podmolklo uturili in nas dobesedno okradli.
Hočem svoj denar!
Pri sklenitvi te pogodbe ste nam obljubili, da bomo svoja sredstva lahko po 10ih letih dvignili.
Če se mene vpraša, je to kršitev pogodbe z vaše strani.
Torej, kako jaz lahko svoj denar dobim PRED penzijo?[/quote]

po desetih letih … ali ne? a so to spremenili?


Ej ti gospa iz modre zavarovalnice..!!!!
Nimam besed s katerim bi izrazila ogorčenje nad vašo zavarovalnico.

Pred letom ali nekaj več, ste potiho in podmolklo sprejeli nek hinavski in pokvarjen komunistično lopovski zakon, s katerim ste vlagateljem v dodatno pokojninsko zavarovanje, onemogočili dvig vloženih sredstev.
To ste tako potiho naredili, da praktično nihče od vlagateljev tega ni vedel. Nobenih obvestil nismo dobili domov.
Seveda vam je država to požegnala, nam vlagateljem pa ste uturili prst v rit. Banda pokvarjena…
Zdaj pa mi prosim povejte, kako lahko jaz pridem do svojega vloženega denarja, razen da bom imel to srečo in nekoč celo dočakal penzijo. Itak nam boste pa do takrat spet kaj podmolklo uturili in nas dobesedno okradli.
Hočem svoj denar!
Pri sklenitvi te pogodbe ste nam obljubili, da bomo svoja sredstva lahko po 10ih letih dvignili.
Če se mene vpraša, je to kršitev pogodbe z vaše strani.
Torej, kako jaz lahko svoj denar dobim PRED penzijo?[/quote]

ravno lepo nisi vzgojen, imaš pa sicer čisto prav.
jaz za sebe vem, da ne spustim v hišo več nobenega zavarovalniškega agenta, pa če bo meden ali pa zlat okrog ust.
z večjimi pokvarjenci še nisem imel opravka, pa že kar nekaj časa tlačim zemljo…


Ej ti gospa iz modre zavarovalnice..!!!!
Nimam besed s katerim bi izrazila ogorčenje nad vašo zavarovalnico.

Pred letom ali nekaj več, ste potiho in podmolklo sprejeli nek hinavski in pokvarjen komunistično lopovski zakon, s katerim ste vlagateljem v dodatno pokojninsko zavarovanje, onemogočili dvig vloženih sredstev.
To ste tako potiho naredili, da praktično nihče od vlagateljev tega ni vedel. Nobenih obvestil nismo dobili domov.
Seveda vam je država to požegnala, nam vlagateljem pa ste uturili prst v rit. Banda pokvarjena…
Zdaj pa mi prosim povejte, kako lahko jaz pridem do svojega vloženega denarja, razen da bom imel to srečo in nekoč celo dočakal penzijo. Itak nam boste pa do takrat spet kaj podmolklo uturili in nas dobesedno okradli.
Hočem svoj denar!
Pri sklenitvi te pogodbe ste nam obljubili, da bomo svoja sredstva lahko po 10ih letih dvignili.
Če se mene vpraša, je to kršitev pogodbe z vaše strani.
Torej, kako jaz lahko svoj denar dobim PRED penzijo?[/quote]

po desetih letih … ali ne? a so to spremenili?[/quote]
Seveda! Banda pokvarjena.
In spremenili so potihoma.
Zdaj nihče ne more dvignit vloženega denarja, če je vložek višji od 5.000€.
Jaz “varčujem” že od vsega začetka, mislim da nekje blizu 15 let , pred parimi dnevi pa sem zvedel, da se lahko pod nosom obrišem za ta denar.
In to so spremenili tako potiho, da ne bi slučajno kdo v fazi spreminjanja dvignil svojega vloženega denarja,.
Ej, to je samo za po…….da ne rečem kaj


Ej ti gospa iz modre zavarovalnice..!!!!
Nimam besed s katerim bi izrazila ogorčenje nad vašo zavarovalnico.

Pred letom ali nekaj več, ste potiho in podmolklo sprejeli nek hinavski in pokvarjen komunistično lopovski zakon, s katerim ste vlagateljem v dodatno pokojninsko zavarovanje, onemogočili dvig vloženih sredstev.
To ste tako potiho naredili, da praktično nihče od vlagateljev tega ni vedel. Nobenih obvestil nismo dobili domov.
Seveda vam je država to požegnala, nam vlagateljem pa ste uturili prst v rit. Banda pokvarjena…
Zdaj pa mi prosim povejte, kako lahko jaz pridem do svojega vloženega denarja, razen da bom imel to srečo in nekoč celo dočakal penzijo. Itak nam boste pa do takrat spet kaj podmolklo uturili in nas dobesedno okradli.
Hočem svoj denar!
Pri sklenitvi te pogodbe ste nam obljubili, da bomo svoja sredstva lahko po 10ih letih dvignili.
Če se mene vpraša, je to kršitev pogodbe z vaše strani.
Torej, kako jaz lahko svoj denar dobim PRED penzijo?[/quote]

ravno lepo nisi vzgojen, imaš pa sicer čisto prav.
jaz za sebe vem, da ne spustim v hišo več nobenega zavarovalniškega agenta, pa če bo meden ali pa zlat okrog ust.
z večjimi pokvarjenci še nisem imel opravka, pa že kar nekaj časa tlačim zemljo…[/quote]
Nisem lepo vzgojen, ok.
A ti zavarovalničarji so pa lepo vzgojeni, ker nam denar tako na suho kradejo? Več kot 15.000€ so mi ukradli.
In potem naj se prijazno pogovarjam?

Spoštovani g./ga.

Ne vem od kod vam ideja, da imamo upravljavci pokojninskih skladov tako veliko moč, da zaradi naših “kapric” spreminjajo zakone. Pa pustiva zdaj to.

Namen dodatnega pokojninskega zavarovanja je varčevanje za dodatno pokojnino. Gre za enega najdolgoročnejših varčevanj, ki bo v prihodnje pomembno vplivalo na prihodke prebivalstva po upokojitvi ter naš socialni status v tem obdobju. Tudi zaradi demografskih gibanj, se pokojnine iz obveznega zavarovanja iz leta v leto znižujejo, napovedi za naprej pa tudi niso najbolj rožnate. Dvig privarčevanih sredstev v enkratnem znesku torej ni namen varčevanja, sploh ne v primeru, ko vam mesečne premije vplačuje delodajalec in to z namenom, da boste po upokojitvi prejemali dodatno pokojnino.

V primeru, da varčujete tudi individualno (torej vplačujete tudi sami iz neto plače), lahko do privarčevanih sredstev pridete kadarkoli, tudi v obliki izplačila v enkratnem znesku. Vendar pa je tako izplačilo močno obdavčeno, saj ste bili za vplačila premij deležni davčne olajšave.

če zaključim, na trgu obstaja mnogo finančnih produktov, namenjenih različnim potrebam posameznikov. Varčevanje v pokojninskem skladu je namenjeno pridobitvi dodatnega dohodka po upokojitvi.

Lep dan želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Spoštovani g./ga.

Ne vem od kod vam ideja, da imamo upravljavci pokojninskih skladov tako veliko moč, da zaradi naših “kapric” spreminjajo zakone. Pa pustiva zdaj to.

Namen dodatnega pokojninskega zavarovanja je varčevanje za dodatno pokojnino. Gre za enega najdolgoročnejših varčevanj, ki bo v prihodnje pomembno vplivalo na prihodke prebivalstva po upokojitvi ter naš socialni status v tem obdobju. Tudi zaradi demografskih gibanj, se pokojnine iz obveznega zavarovanja iz leta v leto znižujejo, napovedi za naprej pa tudi niso najbolj rožnate. Dvig privarčevanih sredstev v enkratnem znesku torej ni namen varčevanja, sploh ne v primeru, ko vam mesečne premije vplačuje delodajalec in to z namenom, da boste po upokojitvi prejemali dodatno pokojnino.

V primeru, da varčujete tudi individualno (torej vplačujete tudi sami iz neto plače), lahko do privarčevanih sredstev pridete kadarkoli, tudi v obliki izplačila v enkratnem znesku. Vendar pa je tako izplačilo močno obdavčeno, saj ste bili za vplačila premij deležni davčne olajšave.

če zaključim, na trgu obstaja mnogo finančnih produktov, namenjenih različnim potrebam posameznikov. Varčevanje v pokojninskem skladu je namenjeno pridobitvi dodatnega dohodka po upokojitvi.

Lep dan želim,[/quote]

Pustiva zdaj midva, kaj je poglavitni namen dodatnega pokojninskega varčevanja, pa da je slab donos itd….to niti nima veze. pa da ste slabo zaslužili oziroma niste zaslužili nič, ker je bilo v višjem tveganju itd……
Tudi nima veze, ali to za mene vplačuje firma itd…kaj ma to veze kdo je meni denar dal? Dejstvo je, da je ta denar, ki ste ga dobili , MOJ. In da ste mi na začetku sklenitve pogodbe, obljubili, da bom po 10ih letih jaz ta denar dvignil. Da bo dvig denarja visoko obdavčen smo itak vedeli. Nismo pa vedeli, da boste čez 14 let podmolklo in potihem spremenili zakon in nam dvig denarja onemogočili.
Znanec je še uspel dvigniti ta denar, pred vašim tihim zakonom, in se mi zdaj smeje. Ker on je od tega nekaj imel, jaz pa imam,….kaj?
To je point, ne, pa visoke obdavčitve pa osnovni namen varčevanja za penzijo in podoben šrot.
Point je v tem, da se niste držali dogovora. Prinesli ste nas ooli. Goljufali ste.
Dejstvo je, da ste zakon oziroma pogoje spremenili, pa še obvestili nas niste nič o tem.

Privarčevani denar je seveda bil in bo vaš. Tega vam nihče ne more vzeti.

Skladno z namenom varčevanja, ga boste lahko dobili v obliki dodatne pokojnine upokojitvi. Takrat vam bo, verjemite, še kako prav prišel. Takrat boste lahko izbirali med večini različicami izplačila, med katerimi so tudi dodatne pokojnine s pospešenim izplačevanjem, pri katerih večji del privarčevanih sredstev dobite izplačanih v prvih letih prejemanja dodatne pokojnine.

Vsekakor pa izvajalcem pripisujete izredno veliko moč s trditvijo, da zakone spreminjamo po lastni presoji.

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Kaj, a to pomeni, da mi tudi ob nastopu v penzijo (če jo bom sploh dočakal) ne boste izplačali denarja v enkratnem znesku? A to se vi greste? Mi boste po obrokih vračali, ker računate, da se bom med tem stegnil?
In potem mi tukaj še v ksiht govorite, kako naj verjamem, da bo meni ta denar prav prišel? A bejži? A res? A zdaj mi ne bi prav prišel?
In jaz vam naj po vsem tem verjamem? Čez noč se boste spet povohali z mafijo in čez noč skupno spremenili zakon. Kot ste to naredili zdaj.
Prosim, ne igraj lažne skromnosti, kako vi pri spremembi zakona, kao, niste imeli nič. Blablabla….Uboga zavarovalnica. Še obvestit nas niste hoteli o tej barabiji.
Dejstvo je, da nas je večina šla v to dodatno zavarovanje ravno zaradi tega, ker ste obljubili, da bomo po 10ih letih privarčevani denar lahko dvignili. IN TO V CELOTNEM ZNESKU. Na to poglavitno finto ste nas pravzaprav dobili! Pa ste nam uvalii k**** v rit
In zdaj praviši naj v ti verjmem, da bom ta denar brez skrbi dobil nazaj. Pa še v obrokih, kakopak!!!! Madona kolk ste dobri. Sama dobrota vas je.

Daj prosim premakni to temo nazaj v starševski čvek, da bodo še ostali uporabniki, ki niso ravno konkretno ogoljufani, tako kot jaz, videli, kaj pišeš in kako je s tem vašim nategovanjem poštenih ljudi!
Vsaj to lahko narediš. Ne rabiš skrivat te debate v neki forumski predalček katerega nihče ne gleda. Imaš to korajžo? Si vsaj toliko poštena?

Lep dan tudi jaz tebi želim.

Prepričevati prepričanega nima velikega smisla…

Še enkrat pa želim poudariti, da na trgu obstaja mnogo načinov varčevanja, namenjenih različnim ciljem in potrebam ljudi. Varčevanje za dodatno pokojnino ima svoj namen, zato dvig po 10 letih varčevanja ni smiseln. Če ste že ob sklenitvi želeli denar dvigniti po 10 letih, bi bila kakšna druga oblika varčevanja za vas verjetno primernejša.

Lep četrtek vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Ej ti Mojca, a se ti norca delaš?
Kaj tebe toliko skrbi, kako je bolj pametno varčevati in kaj je bolj donosno? To odločitev prepusti ti moji presoji.
Sploh pa te lepo prosim, da ti kot zavarovalničarka (nič osebnega) res nisi kredibilna, da boš ljudem neke ugodnosti servirala, ker vsa, ampak prav vsa zavoravanja so u bistvu nateg. Pa pustva to.
Poglavitno pri tej zgodbi je to, da ste pri sklepanju pogodbe obljubljali možen dvig celotne vsote v enkratnem znesku po preteku 10ih let, potem, po tej 10 leni pretečeni dobi pa ste z kartelnimi mahinacijami in fintami potiho in čez noč spremenili zakon in nam ta dvig onemogočili. To je bistvo zgodbe, ne pa prepričevanje, da so drugi načini varčevanja boljši in donosnejši. O donosnosti varčevanja sem bil jaz seznanjen. V to sem šel zavestno.
Zakaj nam pa ob podpisu pogodbe niste svetovali, naj raje varčujemo drugje in da mi po 10ih letih ne boste izplačali zneska? Zakaj mi šele zdaj svetuješ naj varčujem drugje?

Pozdravljeni še enkrat.

Nikoli nisem trdila, da je kakšna druga oblika varčevanja boljša ali slabša, bistvo mojega sporočila je bilo, da ima vsaka vrsta varčevanja (ali zavarovanja) svoj namen. Namen dodatnega pokojninskega zavarovanja je pridobitev dodatnega (mesečnega) dohodka po upokojitvi.

Želela pa bi pojasniti še razliko med kolektivnim in individualnim pokojninskim zavarovanjem. Ste pogodbo podpisovali vi ali jo je podpisal vaš delodajalec? Če ste premije vplačevali sami, potem jih po želji lahko tudi dvignete, kadarkoli želite.

Če vam je premije plačeval delodajalec, je zgodba nekoliko drugačna. Vsa sredstva, privarčevana do uveljavitve novega zakona (1. 1. 2013), lahko po preteku 10 let od začetka varčevanja še vedno dvignete. Seveda z vsemi davčnimi posledicami. Sredstva, privarčevana po tem datumu, pa so strogo namenjena izplačilu dodatne pokojnine. Navedeno velja v primeru, da ste zaposleni v gospodarstvu.

Za zaposlene v javnem sektorju je zgodba specifična, saj imajo(te?) svoj, poseben pokojninski sklad in so vanj vključeni neposredno na podlagi zakona.

Na splošno pa velja, da lahko varčevalci, ki imajo ob upokojitvi privarčevanih do 5.000 evrov, še vedno dobijo izplačilo v enkratnem znesku.

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close