Najdi forum

Dobra plača – slaba plača

37.000 SIT si dala za mačko? Pa študenta sta!
A si ne bi rajši umislila otroka? ;))))

Se strinjam z Gabrijelom in tudi s tabo Edi, vendar bi dopolnil tvoj prvi stavek z tem, da naj imajo ljudje na vodilnih mestih večje plače, ampak za to naj pokažejo rezultate. Pri nas pa imajo na žalost vsi menežerji velike plače, in tudi tisti, ki podjetje vodijo v propad. Ali na račun izkoriščanja delavcev, kar počne g. J….vič iz M…torja. V tistih predvolilnih soočenjij je bilo omenjeno, da bi morala imeti družina z enim otrokom cca. 340.000,00 Sit, da bi lahko dostojno živela. Midva z ženo imava skupaj 240.000,00 Sit in nama prekleto manjka še tistih 100.000,00 Sit. Soseda pa dobi 65.000,00 Sit, mož pa je na zavodu z majhno podporo in z dvema otrokoma. Kako prežijo ne vem, ampak vsaka jim čast. LP John

Ja, edi, prav imas, otrok bo pa res kaj ceneje, a ne… Za ta denar ne bi za otroka dobila niti postenega vozicka… in macko se nekako “stlaciva” v to miceno stanovanje (wc, dve posodici za hrano in nekaj krtac), otroka z vsemi njegovimi potrebscinami pa si ne predstavljam…

(Skoraj) vsi študentje so brez dnarja.
Potem vedno več fušajo in jim gre zmeraj boljš.
Potem pridejo v službo pa so nekaj časa spet sirote.
Potem pa si kupijo lastno garsonjero, pa potem dvosobno stanovanje in potem čez nekaj let hišo in postanejo srednji sloj.
In tako bo verjetno tudi z vama, seveda če ne bo tvoj tipček že prej obogatel z računalništvom ali pa ti s kakim bestsellerjem, oziroma če ne bosta spokala v kako državo, kjer so ljudje vajinih poklicev bistveno boljš plačani.

Saj ti že veš, da sem kot študent jajca prodajal, v tvojih letih sem imel zelo soliden programerski honorar, danes pa se gužvam med povzpetniki…

Ej, Irena, drži pesti, čez dva dni imam (upam) zadnji izpit v življenju.

(Skoraj) vsi študentje so brez dnarja.
Potem vedno več fušajo in jim gre zmeraj boljš.
Potem pridejo v službo pa so nekaj časa spet sirote.
Potem pa si kupijo lastno garsonjero, pa potem dvosobno stanovanje in potem čez nekaj let hišo in postanejo srednji sloj.
In tako bo verjetno tudi z vama, seveda če ne bo tvoj tipček že prej obogatel z računalništvom ali pa ti s kakim bestsellerjem, oziroma če ne bosta spokala v kako državo, kjer so ljudje vajinih poklicev bistveno boljš plačani.

Saj ti že veš, da sem kot študent jajca prodajal, v tvojih letih sem imel zelo soliden programerski honorar, danes pa se gužvam med povzpetniki…

Ej, Irena, drži pesti, čez dva dni imam (upam) zadnji izpit v življenju.
Zadnje dni se precej učim, saj si opazila, da sem nenavadno veliko prisoten na forumu…;))))

Nimam nikakšne veze z Mecatorjem ali njegovim direktorjem, mislim pa, da je eden izmed najbolj sposobnih slovenskih direktorjev.

Mercator je pod projšnjim direktorjem (Pregljem) bil res na poti stagniranja ali celo propada, Jankovič pa je iz njega naredil eno izmed najboljših Slovenskih – sedaj tudi mednarodnih podjetij.

Tudi zaposleni (vsaj kolikor jaz vem) plačo dobivajo redno in celo nekoliko nad kolektivno pogodbo.

Da pa je plača vsakemu (tudi meni) premajnhna, pa je že druga zgodba.

Edi, brez zamere, verjamem v tvojo modrost, toda izvira iz casov, ko garsonjer se niso prodajali po 160.000 DEM oz. kvadrature niso dosegale in presegale 3000 DEM. Bestsellerjev v Sloveniji ne poznamo, oz. je bil zadnji Mazzinijeve Drobtinice, v casu, ko so knjige bile se dosegljive povprecni denarnici, pa tudi inflacija je bila taka, da so si jo ljudje lahko privoscili, avtor pa od tega ni kdovekaj pridobil… preden so mu honorar izplacali… 😉

Obeta se nama svetla prihodnost, meni sploh, ce me ne bo kdo tozil, sicer lahko spet recem adijo svojemu premozenju, ce ga bo kaj… Tipckova firma je zacvetela, a to hkrati pomeni, da ga vedno manj vidim… 🙂 No, hocem reci 🙁 Komajda ga se poznam…

Ti pa le opravi ta izpit, da bo en ubogi student manj… 😉

Tudi jaz se precej ucim: med.over.net cudovito opere mozgane med pavzami!

To sem ti napisal zato, ker mi je ravno v soboto na eni x obletnici mature ena sošolka iz gimanzije razlagala, kako se je 4 krat selila, iz študenta v lastno garsonjero, pa …, na koncu do hiše. Seveda živi v LJ in trenutno zasluži 350.000 neto.

No in ker vem, da sta vidva tudi precej sposobna, vama prerokujem enako usodo. Kar pomnim, so ljudje vedno jamrali, kako je bilo včasih boljše, vendar se vseeno vsa novozgrajena stanovanja (kljub ljubljanskem pretiravanju) prodajo in nove hiše se še kar gradijo…

Malo sem preveril firmo tvojega ljubčka (IBON). Finančno niso tako uspešni kot bi pričakoval glede na njihovo kvaliteto.Verjetno plačujejo davek mladosti, ker se še prebijajo. Sem pa prepričan da jim bo uspelo… le drži se ga…, pa bo tudi enkrat še hišica… ;))))

Function Denar(Stanje As Double, PaSoSliTolarcki As Double, _
Optional KoncnoSoNakazali As Double = 0)
‘Denar, 1.0, (Freeware), 5.6.2001, Ponocnjak
Dim Naslov As String
Naslov = “Denar in jaz”
If (Stanje + KoncnoSoNakazali – PaSoSliTolarcki) > 0 Then
MsgBox “Jaz denar preziram. Ko se ga kaj nabere, ” _
& “imam takoj slab občutek, ki pa se ga ni težko znebiti. ” _
& “Še najlažje od vseh slabih občutkov.”, vbInformation
Else
MsgBox “Jaz denar preziram, denar pa mene.”, vbExclamation, Naslov
End If

End Function ‘Denar

Zamike vrstic je požrl Med.Over.Net.

Moja ljubav dela v kolektivu, ki se ga intentzivno drži tudi duh prostovoljnega dela, nadure pa so vključene v normalni delavnik in se jih sploh ne plačuje… 🙂 Zategadelj imajo dobro vzdušje, so prijatelji, pa tudi v službo hodijo bolj z ljubeznijo, kakor z zoprno korelacijo golega služenja denarja. Finančno se stanje sicer izboljšuje, ampak bolj kot stranski pojav in ne glavna usmeritev. Kaj pa pomeni IBON, pa ne vem. Firma se imenuje drugače, ampak to ni pomembno. Menim, da je njihova usmeritev pravilna, sicer bi se naveličali in kreativnost bi padla. MIdva imava zaenkrat vsega dovolj, hišica, okoli katere bi morala postavljati plotek, pa ni prioriteta. Glavno, da nama je pozimi toplo in da so stene količkaj suhe. Imava tudi kot, kjer plesnijo, ampak človek pač mora imeti svoj mali vrtiček, ali ne? Včasih ni lepšega kot stena, popestrena z umetelnim vzorcem plesni…

Ja, ampak je vseeno razumljivo in resnično! 🙂

Irena!

Ibon je bonitetna informacija o firmi, kredibilne sposobnosti …

Hvala. Ker do zdaj tega ibona se nisem srecala, nisem vedela, da obstaja. btw. edi, na ljubckovi firmi sporocajo, da bodo najbolj svezi podatki v novem ibonu bolj prepricljivi… hm, nekam so skrenili v kapitalizem, se mi zdi… 😉

Ja, za resnejše posle bodo rabili tudi boljšo boniteto, ker je to pogoj za večje posle.

Drugače pa grem večkrat malo pogledat na njihovo stran in sem opazil, da so začeli z “izvozom” storitev. Lepo!

Ne bi rekla, da se jih veliki posli ogibajo: v pripravi je stran za Drogo, http://www.nagradnaigrapepsi.net je pa tudi njihov izdelek… Pa se pomerite v hitrosti!

Mogoče bi prišlo prav v kakšnem programu za elektronsko bančništvo. Nekaj takega, kot je bil, baje, tisti napis v eni trgovini v našem kraju: Danes za denar, jutri zastonj. 🙂

Se bolj slisi kot reklama kaksne “padle zenske”, kot pa napis v trgovini…

Irena, Irena … !?:o)))))

New Report

Close