Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija do kdaj adaptirano mleko

do kdaj adaptirano mleko

Spoštovani!

Jaz bi imela vprašanje v zvezi z prehranjevanjem dojenčka oziroma vnosa materinega mleka oziroma mlečne formule. Imam punčko staro 9,5 mesecev, do sedaj je bila dojena, od 5 meseca naprej uvajamo gosto hrano in jo je čudovito sprejela. Problem pa nastane, ker že skoraj en mesec moja punča ne kaže več zanimanja za dojenje, mlečne formule pa tudi ne želi sprejeti. Jaz sem pa v strahu, ker ne vem če je primerno za to starost dojenčka, da je samo na gosti hrani.
Na posvetovalnici so mi sicer rekli, da sedaj ko že je tudi mlečne izdelke, potrebe po materinem mleku oziroma mlečni forumli ni. Ampak Vaša pritrditev bi me vseeno zelo pomirila.

Se vam v naprej zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

Draga Ajlindin,
najprej čestitke za tako dolgo dojenje, ki bo vaši punčki v korist za vse življenje.
Se povsem strinjam s tistimi, ki vam pravijo, da je gosta hrana v tej starosti povsem dovolj in da malčica ne potrebuje dodatka adaptiranega mleka, ki ga ne mara (kar je skoraj pravilo pri izključno dojenih otrocih). Če ima sicer raznovrstno prehrano, v kateri je tudi kakšen produkt iz mleka (npr. jogurt, puding, sladka ali kisla smetana, skuta, sir… – pa tudi če je v “industrijski obliki”), ne bo prav nič pogrešala tekočega napitka na osnovi mleka. Tudi dojenja ne…
Pozdrav, uživajte s hčerko v raznolikosti pomladne sveže zelenjave in sadja,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Pozdravljeni.

Naš Val, rojen lani pri vas v 26. tednu, je bil par dni nazaj star eno leto. Jé vse obroke goste hrane, mleko le, če se kdaj zbudi ponoči oziroma za zgodnji zajtrk, da se še malo pocrklja. Zaenkrat mu pripravim še AM Novalac 2. Bi bilo pametneje, da mu od sedaj naprej dajem kravje mleko? Vse mlečne izdelke je lepo sprejel. Pravzaprav vso hrano, ta naš fantek vse sprejme in je z vsem zadovoljen. ❤️

Hvala in prijazen pozdrav, Neža

Prav vesela sem, da med “26-tedenskimi” nimamo le otrok, ki so izbirčneži in od staršev zahtevajo neskončno potrpežljivost in kulinarično vrhunskost, da kaj pojedo. Vaš Val je namreč prej izjema – in to v zeeeeelo pozitivnem pomenu.

Pri pripravi mleka je v tej starosti težko biti “pameten” – ker je pravzaprav za rast in razvoj nepomembno, ali je en sam dnevni mlečni obrok formula ali pa sveže kravje mleko. Seveda je slednje bistveno cenejše, enostavneje za pripravo (v nuji se v 20 sekundah segreje v mikrovalovki 🙂 ). Ni pa nujno, da bo okus Valu enako všeč.

Pozdrav in (virtualni) poljubček Valu!

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor in pozdravčke, Val vrača poljubčke. Res imamo ogromno srečo in tega se dobro zavedamo ter smo vsak dan neizmerno hvaležni, da je tako. Val je res čudežni fantek, je vse že nadoknadil in je z njim eno samo veselje. Tudi mleko je lepo sprejel, res je tako nezahteven in hvaležen, da bi takih lahko imela 5 🙂

Hvala za vse, kar delate za naše male junake. ❤️

Lp, Neža

New Report

Close