Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija dioptrija in carski rez

dioptrija in carski rez

Lepo pozdravljeni!
Sem v 35. tednu nosečnosti in imam VDO -7 sph -0,50cyl ax 15 je 1,00
VLO -7,50 cyl ax 160 je 1,00
Z izbranim ginekologom sem se pogovarjala, da še to ni indikacija za carski rez, ki si ga tudi nekako ne želim. Rada pa tudi ne bi tvegala odstopa mrežnice.
Konec septembra sem bila tudi na UZ periorbitalnih mišic zaradi težav s ščitnico ( dg: endokrina orbitopatija DLO: Zrkli UZ bp. Zunanje preme oč. mišice zadebeljene še z normalno notranjo strukturo. Sicer orbiti UZ bp.
Meritve:desno MRM : 3,7 MRI: 3,9 MRL:3,9 MRS 4,2
levo: MRM. 3,9, MRI 3,9, MRL 3,9 in MRS 4,2

Rada bi vaše mnenje, če se je smiselno odločiti za carski rez glede na vse skupaj.
Hvala za vaš odgovor!

Kar se tiče carskega reza je najbolj pomembno stanje mrežnice in sicer pregled pri široki zenici. Mišice, ki jih opisujete niso pomembne za to odločitev. tako da vam svetujem pregled pri okulistu, kakor pa vem pred porodom pošljejo na pregled h okulistu (samo verjetno samo pri planiranih porodih). Glede na stanje mrežnice se postavi indikacijo za carski rez.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close