Najdi forum

dihanje

Rekreativno se ukvarjam s košarko (1x tedensko po 2 uri). Do sedaj ni bilo problemov in sem brez težav tekal. Bil sem sicer zadihan in utrujen, a drugih težav ni bilo. Zadnje čase pa opažam, da mi po krajšem času tekanja poide sapa (dokaj hitro), imam občutek kot da z dihanjem ne dobim dovolj zraka, oziroma da se bom zadušil. Ko se umirim, je vse v redu. Težav s srcem nimam, zelo poredko se sicer pojavi bolečina v srcu (kot pik z iglo-ponavadi ko mirujem), včasih pa se mi dozdeva kot da srce ne bije pravilno. Vendar to hitro mine in se ne pojavlja ravno pogosto. Mi lahko kaj svetujete?
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani Gorazd!

Niste napisali nobenih podatkov o sebi: koliko ste stari, teža, kondicija ipd. Svetujem vam, da se najprej pogovorite s svojim osebnim zdravnikom, ki vam bo posnel EKG v mirovanju in verjetno odredil slikanje pljuč, izmeril vitalno kapaciteto ipd., če bodo vse preiskave v mejah normale, vam svetujem potem ponovitev le teh pod obremenitvijo, to pomeni ob fizičnem naporu. Te preiskave izvajajo v kardioloških in pulmoloških ambulantah ali pri zdravnikih športne medicine. Do takrat pa ne pretiravajte.

Spoštovani Gorazd!

Niste napisali nobenih podatkov o sebi: koliko ste stari, teža, kondicija ipd. Svetujem vam, da se najprej pogovorite s svojim osebnim zdravnikom, ki vam bo posnel EKG v mirovanju in verjetno odredil slikanje pljuč, izmeril vitalno kapaciteto ipd., če bodo vse preiskave v mejah normale, vam svetujem potem ponovitev le teh pod obremenitvijo, to pomeni ob fizičnem naporu. Te preiskave izvajajo v kardioloških in pulmoloških ambulantah ali pri zdravnikih športne medicine. Do takrat pa ne pretiravajte.

New Report

Close