Najdi forum

Dihanje

Pozdravljeni
Zadnje čase opažam pri hoji v hrib hitro zadihanost sicer potem nekako gre a zadihan sem kar hitro. Sicer star 30let in 100kg tako da nekaj bo tudi na teži, vem…
Opažam tudi včasih težko dihanje predvsem po jedi in manjšo bolečino v nekako spodnjem delu prsnega koša bolj desno. Imam visok tlak ki ga zdravim že nekaj časa in je normalen 120/70/60. Naredil sem obr. Test ki ni pokazal večjih posebnosti, MEM okoli 10 pravi da je OK čeprav bi še malo lahko zdržal. UZ srca bp. Spirometrija 88% mejna obstrukcija po vpihu ventolina nič kaj bolje. Bil še pri pulmologu ( RTG pljuč bp) ki pravi da bo to zaradi GERBa ( res je da mi zgaga včasih kar dobro ponagaja in sem se že zdravil z nolpazo pred kakim letom in takrat težav res nisem občutil) tako da sem dobil nolpazo in pa zdravo prehrano. Meril sem si tudi saturacijo doma ki kar niha od 93 do 96, res redko kaj več. Kakšno je vaše mnenje? Predvsem saturacija me zelo moti sicer se počutim ok tudi neke hude utrujenosti ne čutim ali kaj drugega. So lahko težave z dihanjem tudi psihične narave, posledično tudi saturacija? Se bo tudi pljučna funkcija ob ureditvi GERBa izboljšala?

Dober dan,
jaz bi še naredil preiskave, da se čvrsto opredeli do morebitne astme.
LP
MK

Kakšne dodatne preiskave imate še v mislih? Po ventolinu so bili rezultati praktično isti… je še kaj dodatnega? Lahko to zelo vpliva na samo saturacijo ki pa mi jo tam sploh niso izmerili…

Metaholinski test, NO v izdihanem zraku.
LP
MK

New Report

Close