Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Difuzna evtireotična golša

Difuzna evtireotična golša

Lepo prosim, če mi lahko razložite diagnozo: difuzna evtireotična golša in možna avtoimunska tireopatija. Kaj to pomeni zame, kako utegne vplivati na moje življenje(nosečnost, porod, zdravje novorojenčka). Trenutno ne jemljem nobenih zdravila, sem pa bila dve leti na supresivni terapiji z Vobenolom.

Lep pozdrav!
Vanessa

Spoštovani!

Diagnoza “evtirotična difuzna golša” pomeni, da gre za povečano ščitnico, ki deluje normalno. Poleg genetskih dejavnikov je pomanjkanje joda glavni dejavnik za pojav golše. V nosečnosti posebnih težav ni pričakovati, priporočljivo pa je v nosečnosti jemati jodid 100 do 200 ug dnevno ( zdravilo je pri nas registrirano kot Merck jodid 100 ug tbl.). Sicer priporočam le z jodom bogato hrano (morske ribe) in kontrolo v primeru rasti golše.

Pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za hiter in izčrpen odgovor. Ali je možno Merck jodid kupiti v lekarni brez recepta?

Hvala in lp!
V.

Spoštovani!

Jodid je registriran kot zdravilo, zato je zanj potreben zdravniški recept.

Pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close