Najdi forum

DIETA UKC NUJNO

Prosim, da mi čimprej odgovorite in sicer me zanima, koliko kg naj bi izgubil s to dieto v 14 dneh, če se je držiš po pravilih. Ker ne jem nobene solate, me zanima, če lahko namesto solate jem kislo zelje ali repo?

Lp, Tina

Tina,

Namesto solate lahko ješ kislo zelje ali repo. Koliko kg pa lahko realno pričakuješ, da boš izgubila v 14 dneh ti pa res ne morem povedati, ker je dieta napisana zelo nenatančno… vsaj tista, katero mi je pred časom poslal eden obiskovalcev foruma.

Sicer pa je moje mnenje o hitri izgubi telesne teže vsakomur, ki je prebral moje odgovore na to temo, znano. Nikakor ne odobravam hitrega načina hujšanja, ker je nezdravo. Vsakomur, ki nima kakšnega posebno opravičljivega razloga zakaj bi tak nezdrav (nezdrav pravim zato-ker kolikor jaz vem gre pri takšni dieti za hitro hujšanje) način izgube telesne teže bil potreben, ga odsvetujem. Hitro hujšanje za večino ljudi ne pomeni trajno rešitev, ampak le začasno… razen če nekomu v teh 14 dnevih uspe spremeniti življenske navade toliko, da po končani dieti začne z bolj zdravim načinom prehranjevanja, in se tega v nadaljnje tudi drži… ter ob tem izvaja redno še kak način rekreacije.

LP,
Goran

Tina,
Mi lahko prosim poveš kje bi lahko dobila Dieto UKC.
Hvala za odgovor.
Lp-Vesna

Vesna,

Ves da se tocno ne spomnim, vem pa da mi jo je enkrat nekdo napisal v enem od odgovorov oz. vprasanju. Gre za nekoliko stareejso temo, ce zelim ugotoviti katera tema je to, moram storiti isto kot ti… moral bi iti brskati po starejsih odogovorih. Saj lahko uporabis iskalec na MED.OVER.NET-u, ki ti bo hitro najdel vse odogovore povezane z Dieto UKC.

Lp,
Goran

UKC dieta za hujšanje 9 kg v 14 dneh
PONEDELJEK:
z:kava brez v poljubnih količinah
k:dva kuhana jajca, osoljena špinača kuhana v vodi
v:en velik zrezek-biftek v ponvi na olju, zelena solata
TOREK:
z:črna kava brez, ena mala žemlja
k:en velik zrezek, zelena solata, kakršnokoli sadje
v:kuhana šunka v poljubnih količinah
SREDA:
z:črna kava brez, ena mala žemlja
k:dve kuhani jajci, zelena solata in en paradižnik
v:šunka, zelena solata
ČETRTEK:
z:črna kava brez, ena mala žemlja
k:eno kuhano jajce, presno kuhana repa, 10dag sira
v:sadje in jogurt
PETEK:
z:repa z limono, črna kava brez
k:ena kuhana riba, en paradižnik
v:en zrezek, zelena solata
SOBOTA:
z:črna kava brez, ena mala žemlja
k:piščanec na žaru
v:dve kuhani jajci, repa
NEDELJA:
z:čaj z limono
k:en velik zrezek na žaru, kakršnokoli sadje
v:po želji kar imate najraje PO JEDILNIKU
OPOMBA:
-solato pripravite s kisom, oljem in soljo
-meso s poprom in soljo
-sladkaj samo z natrenom
-pij navadno vodo
-osmi dan začni dieto od začetka in nadaljuj še en teden
-po 14 dneh začni normalno jesti
Če se te diete držiš do pike, izgubiš 9kg v 14 dneh.
S to dieto nastopi drugačna presnova metabolizma in se 3 leta ne spremeni.To diet uporabljajo v UKC Ljubljana.
Vliko sreče!
Tanja
Goran: http://www.myOlympica.com je pisal/pisala:
>
> Vesna,
>
> Ves da se tocno ne spomnim, vem pa da mi jo je enkrat nekdo
> napisal v enem od odgovorov oz. vprasanju. Gre za nekoliko
> stareejso temo, ce zelim ugotoviti katera tema je to, moram
> storiti isto kot ti… moral bi iti brskati po starejsih
> odogovorih. Saj lahko uporabis iskalec na MED.OVER.NET-u, ki
> ti bo hitro najdel vse odogovore povezane z Dieto UKC.
>
> Lp,
> Goran

Tanja!
Najlepša hvala za dieto, Upam, da bodo tudi moji rezultazi tako uspešni.
Lp-Vesna

Vesna!
Ja, tudi jaz ti želim veliko uspehov.Predvsem pa čim man frustracij.To dieto sem v življenju izvedla dvakrat.Prvič je bilo vse vredu.10 kg sem izgubila kot za šalo.Ko sem zbolela in pridobila nekaj kilogramov, sem jo po okrevanju zopet izprobala.Toda tokrat je bila neuspešna.Zdela se mi je preveč dolgočasna, enolična, nezanimiva,…In začela sem grešiti ter dieto tretji dan prekinila.
Zdaj sem spet vitka, vendar na daljši rok in s pomočjo zdrave prehrane, telesne aktivnosti in dobre volje.
Zato ti svetujem, da dvakrat premisliš ali ti je ta dieta zares všeč, drugače bo tvoje telo hrepenelo po ”boljši” hrani in te na koncu pripeljalo do tega, da kakšen kilogramček celo pridobiš namesto izgubiš.
Zato Vesna, pamet v roke!
Želim si, da ti uspe; kar sicer ne dvomim, sploh če si prepričana vase in v svoja dejanja.
Lep pozrav, Tanja.

mene so poslali na to dieto v kliničnem centru pred operativnim posegom, ker smo skupaj ocenili, da bo rehabilitacija po operaciji uspešnejša če že prej izgubim nekaj kg.
ker je bilo moje telo navajeno na 2500+ kalorij dnevno, sem s to dieto izgubila 11kg v 17 dneh (od dogovora do operacije)
ker sem bila prej navajena na stalne prigrizke, sem si tudi tokrat vmes privoščila kakšen dodaten obrok. Za prigrizek naj bi se štel vsak vmesni obrok do 200 kcal, pri meni je to pomenilo dopoldne košček ananasa, popoldne pa pol pesti mešanih oreščkov.

New Report

Close