Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Dieta kemičnega razkroja – se pridružiš?

Dieta kemičnega razkroja – se pridružiš?

Ma ti si pa skoz bolj težka.A ta dieta sploh deluje?Se ne delam norca,ampak resno sprašujem,ker sem tudi jaz na dijeti samo na tisti”manj žri”.

Pustimo zdaj malenkosti (težo), da ne bomo vzele volje, glavno da vztraja in potrpežljivo čaka na (dolgoročne) rezultate!
Glede tehtanja bi rekla jaz tole… Teža je zelo slab pokazatelj stanja telesa 🙂 Sploh, če se tehtamo vsak dan. Oziroma dajmo tako rečt – poskusi se tehtat 3x na dan, zjutraj, opoldne in zvečer, pa mogoče naredi to 2 ali 3 dni. Pa si zapiši rezultate. Nisem še probala, ampak si upam trdit, da bo bo teža zelo nihala. Ker je odvisna od precej stvari…od menstrualnega cikla, tega kako vrsto hrane jemo in koliko pijemo, koliko odvajamo, pa seveda od razpoloženja elektronske tehtnice tudi…
Hitro izgubljanje teže gre predvsem na račun vode in praznenja črevesja, česar pa verjetno ne moremo šteti za hujšanje.
1x na teden bo bolj realno, 1x na mesec pa še bolj (ampak ta je predolga tudi zame :-))).
Uspešno vsem!


Saj je že 10 dni,zdaj bi že mogel biti vsaj minimalni rezultat.Okrogla žoga svetujem ti,da grešna drugo dieto.S tem ne bo nič.

Vsi tisti, ki pravite da ne deluje mislim da bi morali prebrati celo temo ne pa le prvi in zadnji post. ker vmes sem prišla do spoznanja da hitre diete nikakor niso rešitev in sem dieto spremenila… ker sem v treh dneh izgubila približno dva kg pa jih dobila v enem tudi nazaj…
zaenkrat mi še malo volje ostaja in se bom potrudila še naprej.

Teža: 75,9kg

Zajtrk: kava z mlekom, polnozrnata žemlja (60g), rezina sira

Kosilo: ribji file, pečen v foliji s paradižnikom in zeleno solato

Malica: malinov shake

Večerja: dve jajci (umešani)

Telovadba: 100 x počep, 50 x trebušnjaki, 40 x sklece.

vem da se moja teža zaenkrat ni premaknila ampak ni hudič da se bom še bolj potrudila in dosegla svoj cilj. pač ne jutri ampak nekoč!

Bravo, si na dobri poti, samo ne obupaj. Hitro hujšanje ti je zamorilo prebavo, sedaj je boljša izbira.
Zjutraj na tešče spij sok limone z mlačno vodo in dodaj kajenski poper. Uporabljaj kurkumo, lanena semena.
Za nekaj časa izloči pitje kave z mlekom in jo nadomesti z zelenim čajem.

Pij veliko vode, brez sladkorja, soli, bele moke in nezdravih maščob.

Bo šlo, verjemi mi. Tudi pri meni je bilo podobno na začetku.

zdravo 🙂
tako da malo povem kaj sem spremenila do danes…
1. nič več sladkorja
2. vse delam s kokosovim in olivnim oljem
3. nič več ocvrte hrane
4. kruh samo polnozrnat (jutri kupim še pirino moko, ker je menda še boljše)
5. pijem več vode in nesladkanega čaja
6. nič več gaziranih ali sladkih pijač
7. malo več telovadim
8. kar pa je najpomembneje… sprijaznila sem se sama s sabo in vem da bom počasi prišla do željene teže. končno vem da ne morem čez noč nazaj v svoje skinny jeans saj sem rabila dve leti da sem prišla do teh kg ki jih imam .

Teža: 75,7kg

Zajtrk: stisnjena grenivka in kava (imeli smo bolj zgodnje kosilo)

Kosilo: piščančje meso iz pečice in košček file (naredila sem jo iz polnozrnate moke)

Malica: mandarine

Večerja: polnozrnata žemlja (bili smo še na poti pa nisem imela velike izbire…)

Hvala zupy, ker si še vedno z mano. Napredka res ni da bi se lahko pohvalila z njim je pa en začetek 🙂
Jutri pa naprej!

Prazniki so pred nami in pri nas se spet peče in takooo lepo diši 🙂 Res je težko, da se človek zadrži in ne poje vseh sladkih dobrot :/ Kako se vi zadržite?

Teža: 75,2kg

Zajtrk: sadni jogurt z manj maščob, 2 žlici ovsenih kosmičev. bljak 🙁

Kosilo: zelenjavna mineštra, kos ribe (pečene v lastnem soku) in solata

Malica: sadje

Večerja: kos pirinega kruha z namazom iz skute

Telovadba: 100 x počep, 50 x trebušnjaki in 30 sklece, sprehod po gozdu 🙂

Zanima pa me, ko ste nekje na poti kaj si vzamete naprimer za večerjo sabo/ ali kosilo… ?
Aha pa še nekaj, kako izvajate svojo dieto ko ste na obiskih, pa za vas skuhajo vse mogoče ali pa ste povabljeni na pico… ? Ali pač preprosto poveste da hujšate in zarnete hrano? Mislim jaz imam s tem problem ker mi je že tolikokrat spodletelo hujšanje da tokrat tega ne želim vsem razlagati, ker potem vsi nekaj pričakujejo… in če se nič ne pozna, potem itak izpadeš kot nesposoben…

LP 🙂

Živjo, vidim da ti gre dobro!
Danes sem naredila super zdravo sladico, ti izdam recept. stopljena črna čokolada, jajca in proteinski prašek, pečeno na 180 stopnij v pečici v modelčkih od muffinov. Ne vem koliko si odprta do proteinskih nadomestkov (tudi jaz na začetku nisem bila, pa imam moža, ki prisega nanje – kot dodatek pravi hrani seveda). Skratka, ven je prišlo kot nekakšni browniji, sama čokolada, mmmmm.

Ovsene kosmiče jaz včasih skuham v mleku, da se malce zmehčajo in so dobri. Če dodaš zdravo maščobo (oreščki) in par kolutov npr.banane ali pa proteine s kakim okusom je prav super.

Na obiskih poskusi izmed vsega kar je na voljo izbrati najbolj zdravo 🙂 Če je ob pici solata pač vzami velik krožnik solate in mali košček pice. In jej poooooočasi, pa boš mela skoz poln krožnik. Cilj naj ti bo čimanj OH in čimveč beljakovin in zelenjave – kolikor pač gre. Če pa še vedno silijo pa vprašaj – “zakaj pravzaprav bi tako rad, da pojem ta kos pice, če mi ne paše?” :-)))) Malo heca, pa veliko resnice.

Za sabo pa jaz za večerjo npr. mešanico tune, cottage cheese in kumaric, pa mali košček kruha. Ena od idej.

heej,
poznana mi je ta dieta. sm se je držala 3 dni in vam povem da sem bla več lačna kot sita, glava me je skos bolela, tretji dan sem že čutila tako rahlo oslablenost, zato sem se iz preventivnih razlogov odločila da ne nadaljujem s to kruto mučilno dieto.

tisti ki pa zdržijo pa jim lahko sam rečem vsaka čast! ker je res kruto za moje pojme.

Kako gre dieta oz način zdravega prehranjevanja? Se še držiš ali si obupala?
Moj nasvet,tam ko si rekla,da nočeš razlagati,ker če ti ne uspe,da izpadeš nesposoben- vsem povej,da hujšaš. Tako imaš še eno dodatno motivacijo

Okrogla žoga,kako gre?Je bilo prehudo ali še vztrajaš?

ojla…dne 10.1.2015 sem pričel tudi sam z omenjeno dieto, imam 180 cm višine in pred pričetkom diete krepkih 117.5 kg.
Danes kaže tehtnica 115.2, nekaj uspeha je, lačen pa sem tako, da bi jedel marmor…, ker sem sklenil, da bom dejansko vztrajal 31 dni mi lahko tisti, ki jih zanima kako in kaj napišejo karkoli vzpodbudnega. Vsak drugi dan tehtanje, kar vas bom sproti obveščal…VABLJENI NA POGOVOR

….a ne bo nbenga?…jest pa ves lačen čakam….

No lepo kr vstrajno..te spremljamo..morda poskusim tudi jaz..

oj, končno se je nekdo oglasil…..hvala baciiiika…upam, da bo kaj iz tega, volja je še prisotna….pa tudi malo lakote vmes…..

tuki jest…sem odprl svoj blog…fuco1- moj začetek…vabljeni

fuco1 živjo!
Če ti paše ta dieta,ti kar vstrajaj!
Ampak nisi še napisal nič konkretnega.Koliko si težak?Velik?Starost?Kaj ješ?

Daj predstavi se malo,drugače pa pozdravljen med nami!

xxxxxxL predebela..hala za odziv…imam svj blog …vse piše…VABLJENI

fuco1, jaz pa ne najdem tvoje bloga.. lahko daš kakšno povezavo?

Pozdravljeni,
Malo prebiram vase izkusnje s to dieto in sem se odlocila, da z vami delim se mojo: uspelo mi je, da sem se je držala skoraj cel mesec, čeprav sem jo malo prilagodila. Repe in korencka nisem jedla, in 3. dan ko je le jajce za kosilo sem jaz jedla velikokrat meso(piscancje). Tuna se mi je ze gor zacela postavljati, kolicino skute sem najprej malenkost povecala, proti koncu pa zmanjsala ker nisem vec mogla pojesti velike kolicine(hitro nasiti),o sladkem sploh nisem vec razmisljala ali pa mi je en majhen koscek cokolade bil cist dovolj.. Kavo sem pila z mlekom, kolicino mesa sem malenkost povecala in vecinoma sem jedla le piscancje, banano in grenivko sem pojedla celo…mislim kaj naj s tisto drugo polovico potem nardim?? 😄 najraje sem jedla brokoli, ki ga se vedno obozujem. Obcasno sem popila kaj alkoholnega, na koncu sem si tisti prosti dan prilagajala glede na dogodke(roj.dnevi, zurke,..) tako, da sem ga imela dan prej ali kasneje in takrat sem jedla ponavadi tisto, kar se mi je ostale dni najbolj lustalo. 😊 Sem se morda kateri dan malo pregresila, sladoleda pa nisem jedla ker nisem tako navdusena nad njim. Arasidovo maslo sem vzljubila in ga tisto zlicko polizala s taksnim veseljem, kot da bi si vzela zlico Nutelle 😂 Kot je ze marsikdo ugotovil…res je mucna dieta na zacetku, ampak jaz sem se hitro navadila, saj ni bilo nic nenavadnega pri meni, da kdaj cel dan nisem nic jedla. Moram povedati, da sem se na začetku počutila oslabljeno vendar sem kasneje z obcutkom ne prevec polnega zelodca z veseljem “cutila” kako kg odpadajo 😁 Bila sem tudi redno sportno aktivna(jahanje). Shujšala sem takrat mislim da nekje za 9 kg in po dieti sem lazje nadaljevala z rednimi, zdravimi in MANJSIMI obroki, pa so sli kg se vedno malo dalje dol vendar sem se kasneje bolj trudila ohranjati kg kot hujsati. No sedaj po 6 letih je ta disciplina izginila in mislim, da bom spet uporabila dieto le toliko, da se discipliniram in navadim na manjse/redne obroke(kar mi je najtezje) saj so moje oci vedno spet bolj lacne, kot moj zelodec, zato pa s tehtnico nisva vec najboljsi prijateljici in je sploh nocem vec “obiskovati” 😞 res je, da ni to zdrav nacin prehranjevanja, ki bi ga lahko prakticiral dalj casa, vendar mislim, da so se takrat tiste muke obrestovale. 😁
Pozdravcek vsem 😁

New Report

Close