Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija DIAGNOZA OČI IN MNENJE

DIAGNOZA OČI IN MNENJE

Spoštovani,

se opravičujem za nadlego, vendar bi vas vseeno rada vprašala za mnenje.

Stara sem 33 let in nosim očala od tretjega leta starosti

Diagnoza mojih oči je sledeča:

MYOPIA ALTA

CEPHALEA (KAJ JE TO?)

AMBLYOPIA EU (KAJ JE TO?)

ASTIGMATIZEM

HETEROTROFIJA (KAJ JE TO?)

INSUFICIENCA IN EKSCES KONVERGENCA (KAJ JE TO?)

Navajam pa še podatke iz več zadnjih izvidov:

dioptrija:

vdo -11,50-1,50/180″=0,8p

vlo -9,50-1,50/180″=0,8-0,9 bere J 3 CC

tdo: 14, Tlo: 18

slaba biokularna funkcija, visoka refrak. motnja,peripapilarna atrofija.

Retinografija (erg) in vidni evocirani potenciali (VEP)- mnenje: z desnega in levega očesa je slikovni ERG znižan, kar je v soglasju z visoko miopijo. Normalen VEP pa govori za primerno prevajajne po vidni poti desnega in levega očesa.

Ultrazvok oči: DESNO IN LEVO oko: v začetno odstopli steklovino so nehomogene in razpršene motnjave. Mrežnica povsod ultrazvočno leži. Horiortina ultrazvočno ni patološko spremenjena. Zrkli sta mioptično podaljšani z manjšim stafilomom na zadnjem polju.Aksialne dolžine: DLo: 28,00 mm

Vljudno vas prosim za komentar ter odgovor namoje sprašanje: ali se da karkoli pomagati, da bi bilo bolje oz. da se stanje vsaj ne bi slabšalo?
Trenutno delam v službi samo 4 ure, in vsaj občutek v očeh je boljši – manj so napete oči, sicer pa me zelo pečefjo, bolijš, v jnih me zbada, stalno me boli glava.

Prosim vas tudi za odgovor na vprašanje. kaj so to piramidalna očala?

Najlepša hvala za vaš trud in lep dan vam želim,

N

Upam, da vam bom lahko odgovorila na vsa vprasanja:
Cephalea – pomeni glavobol
Ambliopija – pomeni slabovidnost, se pravi da se vas vid ni cisto 100 % razvil, na desnem ocesu 0,8 (80%), na levem ocesu 0,8 do 0,9(80-90%)
Heteroforija in insuficienca konvergence – pomeni da se pri gledanju na blizu eno oko odklopi in ne gleda na blizu
Ostali dve preiskavi retinografija in ultrazvok sta v mejah normale glede na vašo visoko dioptrijo – kratkovidnost.
Glede pekočih oči in zbadanja vam svetujem umetne solze po možnosti brez konzervansov.
Glede piramidnih očal pa- ali so to mogoče očala s prizmami?, mi ni čisto znano. lep pozdrav

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Spoštovani,

se opravičujem-gre za prizmatska očala. Vseeno me zanima kakšna so, kje se dobijo in kako funkcionirajo?

Glede na vaš odgovor, da se vid ni razvil 100 %, ampak 80% – ali to pomeni da v teh procentih vidim brez očal?

Ali pri heterotrofiji in insuficienci konvergence, ko desno oko na blizu ne vidi in se odklopi – ali sploh vidi oz. ali vidi v tem primeru na daleč?

Prosim pa vas še za mnenje ali je taka diagnoza upravičena za skrajšani delovni čas – 4 ure?

Hvala, lepo pozdravljeni in SREČNO 2006!

N

Prizmatska očala vam je predpisal vas okulist in vas napotil kje jih lahko dobite. Dokler jih ne preiskusite ne morate vedeti ali se vam bo stanje popravilo ali ne.
80% vidite le z korekcijskimi stekli, to je z očali.
Ni nujno, da ne vidite na blizu ker lahko izmenoma odklapljate eno in nato drugo oko.
Glede 4 urnega delovnega časa pa to lahko oceni le zdravnik medicine dela in športa na podlagi izvida okulista in ocene vašega delovnega mesta.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Se opravičujem za nadelgo, še nekaj bi rada vprašala:

očesni veki imam v zadnjem času (prbl pol leta do 1 leto) precej povešeni. Težko se izrazim, kako to izgleda, ampak izgleda res prbl. tako, ko t da sta otečeni, ker nista lepo napeti nad očesom ampak rahlo povešeni. Ali je mogoče znano, kaj bi lahko bil vzrok? (vendar ne toliko, da bi zakrivali oko).

Me pa tudi velikokrat predvsem desno oko precej boli ravno v zgornjem delu pod veko v desnem kotu, tako, da imam občutek, da je nekaj notri (kot mala bulica): Glede na to, da sem bila na UZ očes, predvidevam, da bi se videlo, če je kakšna bulica prisotna?

Hvala za trud in LP; N

Tezko je karkoli reci, ce stvari ne vidis. Tako, da vam tezko odgovorim za kaj gre.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close