Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Diagnoza

Diagnoza

Spostovani g. doktor,

ponovno se vam oglasam v zvezi z mojim ocetom. Ze pred casom ste mi prijazno odgovorili, sedaj vas pa ponovno prosim za razlago in morda nasvet za mojega oceta.

Oce je za Bozic bil odpeljan v bolnico, ker je dvakrat padel v komo. Razloga za to, niso nasli, ceprav je bil 5 dni hospitaliziran v BPD.

Po takratnem nasvetu zdravnika je oce opravil pregled na Polikliniki – Avdioloska ambulanta zaradi nenehnega in zadnje case tudi bolecega zvonenja v levem usesu.

Oce je 38 let delal v proizvodnji in slabse slisi, ceprav slusni aparat ne potrebuje. Opaza pa skrtane v levem emporomandiblarnem sklepu.

Izvid, ki ga je sicer prejel nam, laikom, ni razumljiv in vas vljudno prosim za razlozitev in morda nasvet.

St. ORL: bobnica cela, siva. SLuznica nosu in zrela je cista.
Sluh: W
+ R +
5 v ac
6 V 4
ADG: obojestransko zaznavna izguba v govornem obmocju med desna 25 preko 15 do 55 dB, levo 25 do 100 db.
Lok suma: ne lokalizira
Timpanogram: obojestransko tip A
VTG: bp
DG: Hzpacusis sensorineuralis gradus leavioris dex
et gradus mediae sin
Tinntus auris sin
in internisticna

Prejel je navodila za cuvanje sluha, napoten na pregled k MAFA krg. za oceno TMS.

Glede na to, da nimamo pojma kaj bi to lahko bilo, bolecine in sum je tako motec, da oce niti ponoci ne spi vec, me zanima kaj bi to lahko bilo. Zanimivo, da mu niso predpisali nobenega zdravila… bolecine v usesu in celjustnem sklepu pa so obupne.

Poklicala sem tudi na stomatolosko k MAFA kirurgu… in je narocen sele enkrat v juniju… do takrat pa ocitno oce MORA trpeti.

Zanima me, kaj bi lahko bil razlog teh bolecin v levi celjustni kosti? Udarca ni bilo, na dotik tudi ne cutim spremembe, o hrani pa oce lahko le razmislja.

Imate morda kaksen nasvet zame, da bi ocetu lahko pomagala.

Se enkrat hvala za vaso res cenjeno pomoc.

Lep dan in pozdrav,

Lori

Spoštovani!

Iz izvdia razen naglušnosti ne razberem posebnosti. Pri šumenju ni veliko možnosti pomči razen tu in tam komu pomaga urutal. Proti bolečinam v sklepu, ki je verjetno obrabljen bi pa morala pomagati zdravila proti bolečinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close