Najdi forum

Včeraj sem med tekom padla ter si poškodovala zapestja in desni gleženj. Na urgenci so mi postavili sledeče diagnoze.

Desna roka: Fract. oss. navic. man. dex
Leva roka: Fract. oss. navic. man. sin
Desna noga: Distorsio ATC dex

Določena mi je sledeča terapija: Dokomolčni mavec za navikulare na obe roki ter dokolenski mavčni škorenj s peto na desno nogo. Kontrola za roki je čez 6 za nogo pa čez 3 tedne.

Zanima me za kake poškodbe gre ter koliko časa bo potrebno, da bom ponovno lahko tekla.

Maja

Pozdravljeni!

Po poškodbi gležnja (zvinu gležnja) je ponavadi vrnitev možna po 4- 8 tednih, seveda glede na strukture, ki so bile poškodovane (vezi, sklepni hrustanec,…).

Glede poškodb na roki pa naslednje: zdravljenje traja med 6 in 12 tednov. Lahko pa je potrebno tudi operacija.

Hvala za vprašanje!

Lep pozdrav,
ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljena Maja mene zanima kako so vam ali so ti uredili to poškodbo.

New Report

Close