Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija dermatološki pregled

dermatološki pregled

Lepo pozdravljeni!

Že nekaj časa imam težave z lasiščem, ne vem, ali je prhljaj ali kaj. Koža na lasišču je občutljiva, včasih tudi rdeča na določenih mestih (ponavadi po pranju) in se lupi. Nimam pa nobenih krast in me ne srbi. Naj omenim še to, da sem si prej lase umivala vsak drugi dan, zdaj pa sem to omejila na 2x na teden. Uporabljala sem že vrsto šamponov proti prhljaju iz lekarne in včasih je bilo malo boljše, vendar ne za dolgo časa. Zdaj pozimi pa je situacija še toliko slabša zaradi kurjave in suhega zraka, zato sem se odločila za obisk pri dermatologu. Problem pa je sledeč – povsod, kamor sem klicala, je treba čakat skoraj do poletja, zato me zanima, če morda veste za kakšno ambulanto, kjer bi prišla malo prej na vrsto in če mi morda lahko date kakšen nasvet, kako si lahko tudi sama vsaj malo izboljšam stanje na lasišču do takrat.

Najlepša hvala za pomoč.

Luna

Spoštovani,

do obiska pri dermatologu lahko poskusite z oljno kapo -ponavadi v lakarni pripravijo 2-5% salicilno olje (mešanica ricinusovega in oljčnega olja), ki ga nanesete na lasišče in pustite delovati 2 uri nato sprete s šamponom npr. Neutrogena T/ G. To večkrat ponovite. Dobro bi bilo, če bi uspeli v tujini dobiti Ovace peno , ki jo 10 dni 2 krat dnevno nanašate na suho lasišče.

Pozdrav

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close