Najdi forum

Postajam čedalje bolj depresivna in zagrenjena zaradi službe. Zapiram se vase, se obremenjujem, sploh nekako nimam več volje za nobeno stvar. V službi sem kot bilka. Delo mi je nezanimivo, okolje v službi mi ne daje energije, odnosi v pisarni so slabi. Ker sem v 12 letih delovne dobe doživela več slabega kot dobrega, sem v nekakšnem krču, vem da je blazno težko dobit službo, po drugi strani si pa še nisem izbrala pravega poklica. Ali mi morda lahko kaj svetujete? Ali morda obstaja kakšna skupina s podobnimi težavami oz. kam se lahko obrnem po pomoč, ker imam občutek, da izgubljam tla pod nogami in da si sama ne bom znala pomagat?

Spoštovana Anja,
če je vaše nerazpoloženje nastalo izključno zaradi razmer v službi, bo treba odpravljati tovrstne vzroke, ali pa službo zamenjati.Če je brezvoljnost nastala brez zunanjih vplivov, je treba opredeliti ali gre za depresijo ali kako drugo motnjo (razlogov za brezvoljnost je namreč več vrst) bo to ugotovil psihiater po diagnostičnem pogovoru.Ko bosta govorila o vrsti terapije, vam bo pomagal pri izbiri in če bo primernejša skupinska psihiterapija, vas bo bodisi vlkjučil vanjo, ali pa v okviru vajinega dogovora usmeril k sodelavcu, ki jo vodi.Indikacijo za skupinsko psihoterapijo postavlja psihiater.

Ali menite, da je pametno, da se oglasim pri psihiatru?
Ali me tja napoti osebni zdravnik?

p.s.:Hvala za odgovor in lep dan vam želim.

Spoštovana Anja,
mislim, da bi vam obisk korisitl.Za prvi prihod ne potrebujete napotnice svojega osebnega zdravnika.

New Report

Close