Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika delna proteza

delna proteza

Pozdravljeni….prosim vas za nasvet
stara sem 41let…pri 16 tih sem imela prometno nesreco v kateri sem izgubila 6 zgornjih zob….vstavili so mi 2 implatanta,v predelu enke in dvojke pa je kost tako poskodovana da inlatant ni prisel v postev.
Nazalost pa je vse dotrajano,okoli inplatanta kost izginja,imam ponavljajoca vnetja.Ker je celjust tako poskodovana,da inplatant ne morejo vstaviti kje drugje mi preostane samo delna proteza.Glede na mojo starost,na stanje v celjusti,kaj mi svetujete….kam na posvet, kaksne delne proteze pridejo v postev,da bi bilo cim manj pokritega neba…prosim za kak nasvet….hvala

Pozdravljeni,
zadnje čase se samo še opravičujem, ker redno spregledam kakšno vprašanje. Obvestila in pregled foruma niso več tako pregledna od kar je stran prenovljena. Žal!
Torej: težko vam odgovorim brez vsaj rentgenske slike. Ni mi namreč jasno katere zobe še imate, kakšno je stanje implantatov, ki so noter in kje in kakšna je brezzoba kost. Kaj se da narediti odloča samo statika: če je odlična imate fiksno rešitev, če je slabša greste na snemno varianto. Koliko neba bo odprtega je prav tako odvisno predvsem od statike siceršnjih nosilcev. Če so slabi/slabo razporejeni, je potrebno pokrivati nebo, saj le tako lahko pričakujemo stabilnost take proteze in boljše preživetje preostalih nosilcev.
Sedaj verjetno razumete zakaj na pamet ne morem dati odgovora.
Na pogovor greste v prvi vrsti k protetiku in ko se dogovorita za rešitev pristavi svoje mnenje še kirurg. Danes je namreč (skoraj) vse mogoče in ste vi tisti, ki postavljate meje.
LP Andreja

New Report

Close