Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Delayed Sleep Phase Syndrome – podnevi spim, ponoči delam

Delayed Sleep Phase Syndrome – podnevi spim, ponoči delam

V zadnij parih mesecih se mi dogaja da zamenjujem noc pa dan. Spat hodim zjutraj, spim cez dan, vstanem prot konc dneva in sem pol celo noc pokonc
(razen ce je kej tazga, da je treba cez dan opravit, pol pa sploh nc ne spim).

Danes sem sel spati ob 12h, zbudil sem se pa pred eno uro, ob 18:30.

Ker me je zadeva zacela mal skrbet (mi nikakor ne rata pridet na normalne ure) sm sou po netu narest mal research.
Ugotovu sm, da bi znal met DSPS (delayed sleep phase syndrome).

Tle pa zdej nastane problem. O zadevi vem vse, ampak samo teoreticno. In vsa teorija se tut poklapa z mojim “stanjem”, zato me tut skrbi.
Nikjer pa ne najdem slovenske literature oz. strokovnjakov, k bi lahko pomagal resit problem oz. dal kak nasvet. Zato sem se obrnil na vas.
Najvecji problem je tut to, da niti ne vem kako prevest DSPS v pravilne slovenske medicinske izraze. Najblizje kar pridem je motnja v ritmu spanja.

Zelo rad bi resil problem, ker mi to “stanje” vpliva na vsakdanja opravila kot so fax in sluzba.

Hvala za pomoc in LP

Pozdravljeni!

Postali ste podobni dojenčku, ki zamenja noč in dan. Vsaka mama ve, da si bo, če bo ta ritem dopustila, nakopala neprestano utrujenost in veliko težav. Potrebno je, da se z aktivnostmi, ki jih delate podnevi, prisilite, da ostanete budni. Podnevi bodite čim bolj fizično aktivni. Noč potem preležite v temnem in tihem proistoru. Tudi, če bi vas mamilo,da bi vstali, ne bezljajte okrog. Zjutraj si budilko navijte bolj zgodaj, na primer ob 6.uri. Potem spet cel dan aktivnosti.
Če vam prvo noč ne uspe zaspati, ne obupajte.
Če vam ritma ne bo uspelo obrniti, se oglasite pri izbranem zdravniku.

SREČNO!

Danica

New Report

Close