Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje dejansko obstajajo ljudje, ki niti 20eur na mesec ne dajo na stran

dejansko obstajajo ljudje, ki niti 20eur na mesec ne dajo na stran

Končno nekdo, ki razume. Tisočak na mesec je minimum, da sploh lahko rečeš, da si kaj dal na stran.

Vedno ene in iste debate. Danes moraš imeti na računu vsaj 100k, mogoče celo 200k. Ostalo pa potem res lahko zapraviš vsak mesec.
[/quote]

Za nekoga, ki zasluži 10K na leto je to precej nerealno se ti ne zdi?

Sodelavec iz skandinavske države, ki živi že celo življenje v izobilju.. je navajen, da vse zapravi. Je samski, pa najema štiri sobno stanovanje na luksuzni lokaciji. Če mu na koncu meseca slučajno kaj ostane, si takoj privošči mini oddih, v kakšnem luksuznem hotelu.

Ko je pri nakupu avtomobila ogromno zapravil, mu je trgovec želel dati popust.. že zgolj zaradi vsote in vse dodatne ter dopolnine opreme.. pa mu je odgovoril: “Ne potrebujem popusta.”
Mrtvo hladno, kot špricar.
[/quote]

Nauk zgodbe pa je?

Za nekoga, ki zasluži 10K na leto je to precej nerealno se ti ne zdi?
[/quote]

To niti ni pomembno. Vrednost denarja in cene dobrin so enake ne glede na to, koliko kdo zasluži.

To niti ni pomembno. Vrednost denarja in cene dobrin so enake ne glede na to, koliko kdo zasluži.
[/quote]

Aha. In na mesec lahko daš v štumf enako, ne glede na to, koliko zaslužiš?
Nabrati 100K na računu je enako za tistega z 15 jurji plače na mesec in za tistega z enim?

Aha. In na mesec lahko daš v štumf enako, ne glede na to, koliko zaslužiš?
Nabrati 100K na računu je enako za tistega z 15 jurji plače na mesec in za tistega z enim?
[/quote]

To sploh ni pomembno.

Nauk zgodbe pa je?
[/quote]

Da ni vedno potreben ravno “nauk”.

Nauke deli cerkev.. dhuoviščina svojim ovčicam, da vedo v katerem delu staje so na “varnem”.
Nakue delijo politiki, da bodo uboglivi državljani tam, kjer jih želijo.

Konkretno pa ljudje zelo iz različnih razlogov ne varčujejo. Do 80tih let je imelo v ZDA več kot polovica gospodinjste dosti privarčevanega. Prišel je Regan in 80ta.. pojavili so se japiji – tisti heteroseksualni geji, po domače znani tudi metroseksualci.. in nankrat je večino Zahodnega prebivalstva zadolženega za vnaprej!

Lažje obvladujež ljudi brez prihrankov, še lažje zadolžene. Duhovščina in politiki to vedo.

De omnibus disputandum..

To sploh ni pomembno.
[/quote]

Tud v redu.

Da ni vedno potreben ravno “nauk”.

Nauke deli cerkev.. dhuoviščina svojim ovčicam, da vedo v katerem delu staje so na “varnem”.
Nakue delijo politiki, da bodo uboglivi državljani tam, kjer jih želijo.

Konkretno pa ljudje zelo iz različnih razlogov ne varčujejo. Do 80tih let je imelo v ZDA več kot polovica gospodinjste dosti privarčevanega. Prišel je Regan in 80ta.. pojavili so se japiji – tisti heteroseksualni geji, po domače znani tudi metroseksualci.. in nankrat je večino Zahodnega prebivalstva zadolženega za vnaprej!

Lažje obvladujež ljudi brez prihrankov, še lažje zadolžene. Duhovščina in politiki to vedo.
[/quote]

Podeli nam nauk nam nekaterim nevednim ovčicam! Kot rečeno, nekatere ovčice nismo razumele švedske prilike.

Kot vseznalec bi moral vedeti, da japiji nimajo nič pri tem.


ma ja, imam iste izkušnje
ko sem se osamosvojila, je šla plača za najemnino, stroške, avto je bil stara kripa. kreditov nobenih, tista NSVS varčevalna shema, kjer ti je država častila vsako leto eno premijo, ter konstantni minus na računu in obveznosti na mastercardu. enkrat sem bila celo tako v buli, da nisem imela s čim plačat bencina, ki sem ga natankala in sem praskala skupaj nekaj na eno kartico, nekaj na drugo, drobiž iz denarnice, devize iz denarnice. grozljivka

potem pa mi je plača po malem rastla. mic po mic, potem pa konkretno. najprej je bil normalen avto, ne karjola, ki je razpadala. čez leto stanovanje na kredit. še vedno limit konec meseca pokoriščen do zadnjega centa skoraj.

pa mi je plača spet malo zrasla, pa začela sem dobivat kakšne izredne prihodke… prvo je bil pokrit limit. izredni prihodki so šli direkt v štunf, nič porabit. nekje po 15 letih delovne dobe sem prišla do tega, da lahko neko konkretno vsoto tudi našparam.

letos sem si kupila avto, 22 k EUR, skeširala sem ga lahko. pa še mi je kar nekaj ostalo.

šparat je treba takrat, ko imaš. ne takrat, ko nimaš

Podeli nam nauk nam nekaterim nevednim ovčicam! Kot rečeno, nekatere ovčice nismo razumele švedske prilike.

Kot vseznalec bi moral vedeti, da japiji nimajo nič pri tem.
[/quote]

Japiji in zahodna družba imajo še kako veze s tem..

Človeška dilema je pa od pamti veka: Vse porabiti danes ali pustiti malo za jutri?

Sodoben zahoden človek oz. politika pa zapravlja že denar svoji pravnukov, pa še otrok ni na svetu, kaj šele vnukov in pravnukov.

De omnibus disputandum..

Japiji in zahodna družba imajo še kako veze s tem..

Človeška dilema je pa od pamti veka: Vse porabiti danes ali pustiti malo za jutri?

Sodoben zahoden človek oz. politika pa zapravlja že denar svoji pravnukov, pa še otrok ni na svetu, kaj šele vnukov in pravnukov.
[/quote]

Ti kar neki pišeš, poveš pa nič uporabnega.

Ne strinjam se s tabo.
To je smiselno za tiste na začetku poti, ki se jim bo stanje še spreminjalo na boljše. NI pa smiselne za utečene, tudi za tiste z nizkimi prihodki; ker tudi če šparaš po 20 Eur… imaš kar hitro 200, pa 500, itd.
In ti zneski so visoki za nekoga, ki si težko od ust pritrga že 20.

Sodelavec iz skandinavske države, ki živi že celo življenje v izobilju.. je navajen, da vse zapravi. Je samski, pa najema štiri sobno stanovanje na luksuzni lokaciji. Če mu na koncu meseca slučajno kaj ostane, si takoj privošči mini oddih, v kakšnem luksuznem hotelu.

Ko je pri nakupu avtomobila ogromno zapravil, mu je trgovec želel dati popust.. že zgolj zaradi vsote in vse dodatne ter dopolnine opreme.. pa mu je odgovoril: “Ne potrebujem popusta.”
Mrtvo hladno, kot špricar.
[/quote]

Malo nepremišljeno.
Sodelavec, ki ga omenjaš verjetno nima pojma o preživetju ali življenju brez vseh civilizacijskih ugodnosti, vključno s hedonizmom, ki je del njegove osebnosti.
Glede na to, pozablja, da je še vedno ranjljiv na področju zdravja in samega staranja.
Torej, če ga zadane bolezen, bo kot velik hedonist hudo v škripcih.
Nepremišljeno zato, ker mu dejansko ne bi bilo potrebno, ker ima dovolj, da bi z rahlim pogledom naprej od svojega nosa, investiral v izredne stroške, kot je npr.nepričakovana bolezen in recimo hudo drago zdravljenje, ki temu lahko sledi.

V enem letu imaš dobrih 200€. To ni nič. Takim se bolj pozna -20 na mesec kot na koncu leta +200.

ena
podobna…tvoja zgodba se je tako lepo brala, potem pa…kupiš avto??? S tem si ves svoj trud vrgla čez okno, ker ni je stvari na svetu, ki bolj izgublja vrednost kot avto.
To ti govorim iz lastnih izkušenj. Avte sem vedno menjaval na 2-3 leta. Koliko denarja sem tu spušil niti nočem vedet.
Zdaj se vsi viški investirajo na vse možne konce, samo v pleh ne. Vozim se z neko povprečno gajbo. Cilj je da neham delat krepko pred penzijo, ker bo takrat moj denar delal za mene.

Malo nepremišljeno.
Sodelavec, ki ga omenjaš verjetno nima pojma o preživetju ali življenju brez vseh civilizacijskih ugodnosti, vključno s hedonizmom, ki je del njegove osebnosti.
Glede na to, pozablja, da je še vedno ranjljiv na področju zdravja in samega staranja.
Torej, če ga zadane bolezen, bo kot velik hedonist hudo v škripcih.
Nepremišljeno zato, ker mu dejansko ne bi bilo potrebno, ker ima dovolj, da bi z rahlim pogledom naprej od svojega nosa, investiral v izredne stroške, kot je npr.nepričakovana bolezen in recimo hudo drago zdravljenje, ki temu lahko sledi.
[/quote]
Tudi približno ni “ranljiv”. Poleg visoke osnovne plače in dodatnega zasluža “hobi programerja”, se mu ves čas steka denar tako v državne penzijske sklade, kot različne “stebre” (cca 4 000 Chf mesečno zgolj za slednjega).
V 20 letih dela v Švici se mu je v tretjem stebru nabralo malce več kot milijon Chf, pri čemer pri črpanju tega ni omejen, kot so zaposleni v Sloveniji.
Lahko bi ga že prej delno uporabil za nakup nepremičnine (ni!), lahko vsega vzdigne in ga zagoni ter živi le od državne penzije.. lahko vsega uporabi kot neke vrte trust fond – doda k vsakomesečni državni penziji.. ali pa si poljubno vsoto porazdeli kakor hoče.
Lansko leto bi že lahko šel v penzijo..

De omnibus disputandum..


Tudi približno ni “ranljiv”. Poleg visoke osnovne plače in dodatnega zasluža “hobi programerja”, se mu ves čas steka denar tako v državne penzijske sklade, kot različne “stebre” (cca 4 000 Chf mesečno zgolj za slednjega).
V 20 letih dela v Švici se mu je v tretjem stebru nabralo malce več kot milijon Chf, pri čemer pri črpanju tega ni omejen, kot so zaposleni v Sloveniji.
Lahko bi ga že prej delno uporabil za nakup nepremičnine (ni!), lahko vsega vzdigne in ga zagoni ter živi le od državne penzije.. lahko vsega uporabi kot neke vrte trust fond – doda k vsakomesečni državni penziji.. ali pa si poljubno vsoto porazdeli kakor hoče.
Lansko leto bi že lahko šel v penzijo..
[/quote]

Na nek način potem ne zapravi “vse”.

Zapraviti vse, si jaz razlagam, da ti ves denar samo odteka in se ti nikamor hkrati ne steka.. 🙂

jebat ga, avto rabim, a veš, da v službo pridem, kjer tolk denarja zaslužim,, otroka v šolo peljem in tak dalje. v naši vasi pač ni trole na pet minut. a veš. pa prejšnji je bil star 11 let. ne menjavam avte na tri leta.
avto ni investicija, avto je strošek, samo zaenkrat še ne znam po luftu prit 25 km daleč. ko bom pa to dosegla, pa avta tud ne bom več rabila.

cca 200 eur na mesec je to na leto 2200 v 10. letih je to 22.000€, nekaj pa je

jaz skušam na kraj dati 300€, če ne bo zame, ko bom v penziji bo pa za otroke, imam tri

jebat ga, avto rabim, a veš, da v službo pridem, kjer tolk denarja zaslužim,, otroka v šolo peljem in tak dalje. v naši vasi pač ni trole na pet minut. a veš. pa prejšnji je bil star 11 let. ne menjavam avte na tri leta.
avto ni investicija, avto je strošek, samo zaenkrat še ne znam po luftu prit 25 km daleč. ko bom pa to dosegla, pa avta tud ne bom več rabila.
[/quote]
aja, pa za 22 jurjev kaj boljšega kot povprečne gajbe itak ne dobiš. mi pa naslednjih 10 let ni treba o menjavi avta niti razmišljat.

New Report

Close