Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Darilo za 30. obletnico poroke

Darilo za 30. obletnico poroke

Pozdravljeni!

V ponedeljek moja starša praznujeta 30 obletnico poroke. Z bratom bi jima rada kupila kakšno izvirno darilo, ki bi jima bilo v spomin, vendar ne bi za to rada zapravila celega premoženja. Prosim pomagajte!!!

Hvala!!

….moja prijateljica je svojim staršem, sicer za 20.letnico “kupila” en teden potovanja po Franciji…

Medve s setro sva naredili tako…

Zbrali sva stare slike – vse, od tistega, ko sta bila starša še res mala, potem ko sta hodila v šolo, odraščala, hodila skupaj na izlete, je ata šel v vojsko, sta se poročila (vključno z vabilom in voščilnicami), gradila… skratka celo zgodovino vse do današnjega dne. Potem sva vse slike skenirale (to te nič ne stane – skener ima vsaj nekdo od poznanih doma, če ga že ti nimaš). V power-pointu sva naredili eno prezentacijo, ki je bila pisana v smislu zgodbice…

“tega in tega se je mami in očetu rodil/a sin/hči bla bla… mala bla bla je uganjala te in te norčije, mali bla bla pa to in to… in tako je naneslo, da sta se on in ona spoznala tu in tu… in se poročila… je na svet privekal prvi otrok…drugi otrok… sta gradila in si veliko ustvarila… otroci so odraščali… ni bilo vedno lahko… a danes…” Skratka nekaj v tem stilu. Vsakemu komentarju so sledile slike – včasih ena, dve, včasih cela gora slik. Skratka tako, da je spadalo v kontekst. Na koncu sva napisale: “in ker že toliko in toliko let nimata pravega miru… teba mama, pošiljava tja in tja, tebe ata pa tja in tja.. oba skupaj pa…”. In sva mami lepo plačali eno relaksacijsko “terapijo” v kozmetičnem salonu, ateju nekaj za njega, oba skupaj pa sva poslali še na večerjo (v gostilni sva se dogovorili in plačali določen znesek, sama pa sta si izbrala, kdaj bosta šla) – vse račune oz. bone sva tudi skenirali in jih “prilepili” v samo prezentacijo…

Zaključek: jokala je babica, ko je vse skupaj videla, jokala je mama, jokali so vsi, ki so to videli (no, moški del se je dobro držal 😉 )… Sama prezentacija je obsegala nekje 10 Mb (slike velikosti 50-100 kb), je bilo pa vse tako “narihtano”, da so se strani in slike same obračale. Dela ni bilo malo – trije smo delali na tem kar skoraj cel dan; dva sta skenirala in urejala slike (ki jih je bilo seveda potrebno izbrati), jaz sem pisala in urejala samo prezentacijo. Je poceni, od srca in obljubim, da ne bo suhih oči… 😉

Lepo in osebno darilo je kakšen portret. Posamezen, družinski, ljubezenski, otroški… Ma vse sorte… Kolegica riše ful lepo in za đabe:
http://metkaonlinehallofart.blogspot.com/

New Report

Close