Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Danes sem začela hujšati – pridružite se mi

Danes sem začela hujšati – pridružite se mi

Saj ti si na dietni hrani. Vsak ima svojo dieto. Trenutno si na dietno mastni hrani, če te razumem.
Vsak se odloči za sebe. Verjetno si še v tem, da ne ločiš razlike med enim in drugim (mastno/nemastno) zato tudi govoriš tako. Napredek pa vseeno je 😉

Lp

jaz tudi imam težavo sem prežeka …in nwm kak naj so drugega leta shujšam a mi kdi lahko pomaga ???

Povej več o tvojih težavah.

Pozdravljeni,

tudi jaz se soočam s težavimi prekomerne telesne teže in ker res nevem več kako naprej bi vas prosila za nasvete in vzpodbude.
Pa da opišem svojo zgodbo. Stara sem 30 let, in pri višini 160 cm, tehtam 85 kilogramov. S tem da sem teh 5 kg pridobila zadnja dva meseca. Kako še sama ne vem. Ze od pubertete vedno pazim na težo in sem nonstop na neki dieti. S tem da vitke postave še nikoli nisem imela. Pred 5 leti sem shujšala z 85 kg na 80 in to težo sem do zdaj držala, včasih je bilo še kakšna dva kilograma manj, v glavnem pa prek 80 ni šlo. Zdaj pa so kar nekam poskočili, čeprav moram priznati da ne opazim da bi kaj več jedla, kvečjemu vedno pazim na vsak grižljaj, odpovedujem se kruhu, krompirju, pa tudi sladkim stvarem. Seveda si občasno kaj privoščim ampak ni pa to taka količina da bi zaradi tega paničarila. Nekaj časa sem se držala diete Gi, ampak teža se mi nikamor ne premakne. Vem da je problem tudi v tem da se premalo (ali skoraj nič) ne gibljem, ker 8 ur delam sede v pisarni, potem pa doma majhen otrok, pa kuhanje, pospravljanje in potem že spe spanje. Časovna stistka mi dosti prostega časa ne pušča. Težo ima nekak enakomerno porazdeljeno po telesu, tak da ne glede na višino teže ne zgledam tako debelo, ampak vseeno bi bilo dobro (tako za zdravje) pa tudi za videz, da bi nekaj teže izgubila.
Zadnje tri dni sem se držala zeljne juhe in pila veliko tekočine, in namesto da bi kakšen kilogram izgubila sem še enega pridobila. zdaj pa res več ničesar ne razumem. Začenja se me lotevati depresija in potem razmišljam samo še o tem da se itak ne splača truditi in da bi bilo enostavno boljše da pač jem kar mi srce poželi (namesto da se vedno nekaj odpovedujem) pa kar bo pa bo.
Se opraičujem za dolžino in zmedenost mojega pisanja, ampak potrebovala sem ventil.
UPam in prosim za vzpodbudne besede in nasvete.
Hvala
N.

Nikita, prav je, da si se izpovedala. Tukaj je pravo mesto za “odpiranje ventilov”.
Veliko nas je, ki imamo zgodbe, podobne tvoji. Celo življenje se borimo z viškom kilogramov, vedno se moramo nečemu odpovedovati v veri, da bomo vitkejše in predvsem bolj zdrave, pa se ponavadi izkaže, da smo se še enkrat zmotile. Vendar je najprej potrebno najti vzrok za naš višek kil, potem jih šele uspešno lahko odpravimo.
Predlagam ti, da najprej temeljito preanaliziraš svojo sedanjo prehrano in svoje gibanje. Živi tako, kot trenutno pač živiš. Zapiši pa si vse, kaj in kdaj daš v usta (vključno s pijačo). Zapiši si tudi, koliko se giblješ. In pri tem ne goljufaj, kajti goljufaš lahko edino sebe. Ker dan ni enak dnevu, delaj zapiske na en določen časovni rok (vsaj teden dni, še bolje dva tedna). Potem pa se na podlagi zapiskov loti analize. Preglej število obrokov, preračunaj njihovo kalorično vrednost (za to boš potrebovala tudi stehtana živila). Izračunaj si svoj BMR (upoštevaj faktor gibanja) in ga primerjaj z vnosom kalorij. Tako boš najhitreje videla, ali je tvoja prehrana ustrezna oziroma ali res ne poješ preveč kalorične hrane. Jaz sem se ob svoji analizi zelo čudila, ker se je kljub mojim občutkom izkazalo, da sem pojedla precej preveč kalorij. In potem na podlagi svoje analize lahko začneš s korekturami pri prehrani in gibanju, ki pa bodo zagotovo prinesle rezultat.
Približno tako sem se pred letom in pol jaz lotila svojega hujšanja. Ker sem imela za izgubiti 40 kg, sem že od vsega začetka vedela, da se lotevam teka na dolge proge. Ker vem, da se je potrebno drugače prehranjevati ne le za časa diete, ampak vedno, če hočeš obdržati pridobljeno težo, se hujšanja nisem lotila po nobeni komercialni dieti, ampak sem le spremenila režim prehranjevanja, prevsem pa sem dodala gibanje, in sem sedaj na polovici shujševalne poti. Vesela, zadovoljna, saj ne razmišljam o tem, kaj smem in česa ne smem pojesti. Ne mikajo me prepovedana živila, ker jih ni. Zato se počutim svobodno, ne pa kot suženj neke diete, ki bo prinesla morda spet še eno razočaranje. Moja kondicija je spet v mejah normale, predvsem pa nisem več napihnjen sod, ki ima občutek, da ga bo zdaj zdaj razgnalo.
Veliko uspeha želim tudi tebi!

Lp

Saj ti si na dietni hrani. Vsak ima svojo dieto. Trenutno si na dietno mastni hrani, če te razumem.
Vsak se odloči za sebe. Verjetno si še v tem, da ne ločiš razlike med enim in drugim (mastno/nemastno) zato tudi govoriš tako. Napredek pa vseeno je 😉

Lp[/quote]

ne morem se odločt al naj jem vse, kar mi je na voljo ali se naj vzdržim in jem zdravo odločil sem se, da se lahko tudi z pravilno hrano pravilno in zdravo prehranjuješ in s tem izgubljaš kilograme, če el se prešvicaš vsak dan.
Aja na kmetih je lepo, ko imaš veliko hrane.

Če smo že pri pojmu “zdrava hrana”, naj dodam, da ta pojem opredeljuje kar nekaj lastnosti hrane: biti mora namreč varna (da ne vsebuje snovi, ki škodujejo zdravju – npr. pesticidov, aditivov,…), varovalna (varuje naše zdravje, npr. nas varuje pred boleznimi srca, ožilja,….), raznovrstna (torej ne sme biti enolična) in uravnotežena (vsebuje vse hranilne snovi v pravilnem razmerju glede na naše potrebe). In zato to ne pomeni, da je za uživanje zdrave hrane potrebno črtati na primer vse maščobe, ker so tudi maščobe še kako pomembne za zdravje, vendar je potrebno paziti na vrsto in količino maščob glede na naše potrebe. Če ima nekdo težko fizično delo, zagotovo potrebuje večji vnos energije (s tem tudi maščob) kot nekdo, ki ima sedeče delo. Tako s hrano na kmetih ni nič narobe, če jo tudi pokuriš. Morda je v sodobnem času malo problematično dejstvo, da se večino dela tudi na kmetiji opravi strojno, kar pomeni, da ni več toliko tistega pravega težkega fizičnega dela kot nekoč, pa se postavi vprašanje o potrebni količini hrane. Samo znojenje pa ni ravno dokaz o porabi kalorij.

Lp

Pozdravljeni!

Po dolgem času se tudi jaz oglašam. V poletnih mesecih ni bilo preveč časa za pisanje in branje foruma. Do sedaj se izgubila dobrih 22 do 23 kg. V zadnjih mesecih nisem kaj prida telovadila, ampak danes spet začnem. Moram pa priznati, da telovadbo prav pogrešam. In komaj čakam da dam moji mali spat in hop dam telovadbo na TV in se pretegnem po dolgem času. Sedaj nosim že št XL. In kar je najboljše lahko kopujem v “normalnih” trgovinah. JUPIJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. Ja občutek je fantastičen. Čeprav se mi sedaj pojavlja drug problem in to je izbiranje oblačil. Ja vse moram poskusit, ker se mi dogaja, da mi je kar naprej kaj prevelikega. Ha ha. Saj to ni problem ampak VESEEELLJJJEEEEEEEE.

Lp Anda

Jest pa nebi bil zadovoljen, če bi bil spet suh.

Bravo, Anda! Tudi jaz sem vesela zate!

Lp

danes(19.5.2009)
S-Holesterol = 3.01
hdl = 1.14
ldl = 1.39
trigliceridi = 1.05

Važno, da je napredek 😉

Lep dan[/quote]

Danes (31.12.2009), vse vrednosti so v mmol/L

S-Holesterol = 3.11 (do 5.17)
hdl = 1.34 (nad 1.4)
ldl = 1.46 (2.0 – 3.9)
trigliceridi = 0.69 (0.6 – 1.7)

Napredek je očiten,

Lp

New Report

Close