Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika daljnovidnost

daljnovidnost

Sem daljnovidna:Dsph- d: +5,00; l: +5,00
Dcyl- d:+1,00; l: +1,75
axis- d:53 l:120 (stopinj?)
Očala sem nosila od svojega 4. leta starosti. Vid se mi je od takrat zelo izboljšal (v začetku sem imela dioptrijo +12).
Očala uporabljam v glavnem med vožnjo, pri branju…sicer pa v glavnem funkcioniram kar brez njih.
Za mnenje glede ne-nošenja očal sem vprašala dva okulista in bega me, ker sta imela čisto kontra mnenji. Prvi je rekel, da je to zelo neodgovorno, da nujno moram nositi očala non-stop, drugi pa, da ni s tem nič narobe, saj da so očala bolj ali manj nekakšne bergle.
Ok, vem, da napenjam svoje oči in mišice, samo ne maram preveč očal.
Imela sem že leče, tako poltrde kot mehke mesečne- problem pri le-teh je bil, da niso korigirale cilindrov.
Sedaj pa sem slišala, da se da dobiti mehke cilindrične leče. Kako je s tem? So to stalne ali se dobi tudi enomesečne?
Ali so mehke res precej bolj nezdrave (vnetja…) kot poltrde?
Hvala za Vaš odgovor!

Sedaj ste omenili tisto, kar sem jaz tu že govoril na med.over.net-u, to je da si še strokovnjaki niso edini, katera opcija je najboljša ali nosit očala ali ne.

Vendar je moje mnenje, da pri tako visoki dioptriji kot jo imate vi, bi morali nositi redno očala.

Dobijo se mesečne torične lečke tudi za vašo dioptrijo, vendar morate prej na pregled.

Če jih pravilno uporabljate, ne bi smelo biti razlik med mehkimi in trdimi glede zdravja.

Lp.

Mene pa zanima, kako naj bi jaz nosila očala. Imam dioptrijo +0,75, vendar mi je zdravnik rekel, da naj očala nosim cel čas, saj mi naj bi pomagale tudi pri izboljšanju fuzije. V kratkem grem pa namreč tudi na fuzijske vaje.
Zanima me pa tudi, če lahko nosim leče, glede da imam zelo suho oko (dodatne kapljice si moram dajati petkrat do desetkrat na dan).
Hvala za odgovor

Vsa ta vprašanja morate zastavit zdravniku, ki vas je pregledal, saj je on videl in pregledal vaše oči, brez pregleda pa je to težko odgovoriti po internetu.

Lp.

New Report

Close