Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Dalacin vaginalna krema

Dalacin vaginalna krema

Spoštovani,
v vašem primeru gre najbrž za preobčutjivostno reakcijo na učinkovino Klindamicin v kremi. S prenehanjem izpostavljenosti alergenu, bo minila tudi neželena reakcija.
Zdravilo proti srbečici, ki vam ga je predpisala zdravnica, jemljite še 2 dni po izboljšanju stanja.
Smiselno je tudi, da si zapomnite , oziroma zapišete reakcijo na omenjeno učinkovino in to omenite zdravniku, če bo potrebno zdravljenje z antibiotiki.
Lep pozdrav,

Suzana Taseska, mag. farm.

Dobila sem to kremo za mazanje prsi oz. Bradavice … Sem dojilja in imam zelo bolece bradavice. Skrbi me ker po tej kremi se otroka dojim in nikjer nisem zaznala da se ta krema uporablja za ta namen. Bojim se da so mi napacno predpisali zdravilo in da bo otroku skodilo. Prosim za odgovor … nujno

Spoštovani,
Dalacin vaginalna krema je antibiotična krema namenjena za vaginalno uporabo. Ni znano ali se po lokalni uporabi izloča v materino mleko, zato je potrebno pred uporabo tega zdravila pri doječih materah izvesti celovito oceno razmerja med koristjo in tveganjem.
Predlagam, da pokličete zdravnika, ki vam je antibiotično kremo predpisal in se posvetujete z njim.
Lep pozdrav

Pozdravljeni.

Prebrala sem kar nekaj nezaželenih stranskih učinkov zaradi Dalacin vaginalne kreme, zato sem malo skeptična glede njene uporabe. Ali obstaja kakšna naravna alternativa za pozdravitev te bakterije v nožnici?

Hvala za odgovor, lp

Pozdravljeni,
za uspešno zdravljenje že prisotnih bakterijskih infekcij je potrebna uporaba zdravila –antibiotika. Pri nas ni registriranega nobenega zdravila naravnega izvora, ki bi lahko predstavljalo alternativo Dalacin vaginalni kremi. Pri vsakem zdravilu, tudi naravnem, so seveda možni neželeni učinki, ob tem je potrebno oceniti razmerje koristi in tveganja. Pri Dalacin vaginalni kremi so navedeni neželeni učinki po pojavnosti zelo redki, kar pomeni, da se pojavljajo pri manj kot 1 na 10000 zdravljenih.
S samozdravljenjem pa lahko največ storite v preventivi ponovnega pojava infekcij. Do bakterijske okužbe pride, ko koristne laktobacile, ki ohranjajo kislost v nožnici, zamenjajo bakterije, ki za svoj obstoj ne potrebujejo kisika.
Za ohranjanje fiziološke flore je priporočljiva uporaba mil z nizkim pH, ki ne vsebujejo dišav, lahko naredite tudi kuro z probiotiki.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

pred dobrim mesecem mi je ginekologinja predpisala kremo dalcin + 2x diflazon kapsule. ker se je takrat stanje izboljšalo potem te terapije nisem vzela/uporabila. Sedaj imam že lep čas spet težave bila sem pri dermatovenerologu pa mi je dala le eno kapsulo diflazona in je rekla da bo ok… po 3 dneh me še vedno peče zato razmišljam, da bi naredila zraven še kuro z dalcinom. kaj menite? in pa potem vzamem še oba diflazona (enega sem že vzela, danes bi začel s terapijo in vzela še enega in nato čez 3 dni še enega) ali je dovolj, da samo še enega? imam namreč zelo veliko problemov z glivicami.

hvala za odgovor, ter lp

Spoštovana,svetujem vam,da čimprej pokličete svojo ginekologinjo in ji poveste točno to kar ste tu napisala,ker le tako bosta rešili vaše zdravstvene težave.Zaradi specifičnosti težav pa se lahko po nasvet obrnete tudi na ginekološki forum.
Srečno in lp.

Suzana Taseska, mag. farm.

Pozdravljeni!
Zanima me ali lahko ob uporabi kreme dalacin uživaš alkohol.

Lp

Pozdravljeni,
vaginalna krema je namenjena za lokalno uporabo. Interakcija z alkoholom v navodilu ni navedena. Kozarček vina ob hrani ni problematičen, uživanje večjih količin alkohola pa odsvetujemo .

Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Uporabljala sem Dalacin vaginalno kremo za zdravljenje okužbe s kandido. Terapija mi je pomagala, kar pomeni, da nimam več težav z glivičnim vnetjem ter spremljajočimi izcedki precej neprijetnega vonja. Po terapiji se mi je pa pojavil kar precej obilen izcedek, brezbarven, malo moten in brez vonja. Je pa že kar nekaj časa minilo od uporabe Dalacin kreme (vsaj 3 mesece), izcedek je pa še vedno prisoten. Je to lahko posledica terapije ali nekaj povsem drugega?
Hvala za odgovor!

Spoštovani,
vaginalni izcedek uravnava kislo-bazično ravnovesje v nožnici in ščiti pred infekcijami. Po uporabi antibiotikov ( Dalacin vaginalna krema), se lahko spremeni naravna vaginalna flora, zmanjša se število laktobacilov, ki ohranjajo kisel pH nožnice.
Normalen izcedek ne srbi ali peče. Predlagam, da najprej vzpostavite kisel pH v nožnici z uporabo vaginalne kreme z mlečno kislino, nato pa naredite kuro s probiotiki ( oboje dobite v lekarni), če se stanje ne normalizira, obiščite ginekologa.
Lep pozdrav

Pozdravljeni, bila sem na kolposkopiji mv, obtem so mi naredili se biopsijo mv. Odkrili so da imam cin 1.
Dobila sem tudi kremo dalacin, pa me zanima, ce ima ta krema kako povezavo za zdravljenje cin 1 ali je samo za zdravljenje vnetja.

Pozdravljeni!

Dalacin kremo so vam predpisali za zdravljenje bakterijskega vaginitisa (vnetja nožnice) in nima povezave s cin 1.

Lep pozdrav,
Maja Zupan

Maja Zupan, mag.farm.

Pozdravljeni,
decembra sem imela bris. Rezultati: bris normalen, vaginalna flora: mešani koki. Kaj to pomeni, kako zdraviti? Moja ginekologinja mi je predpisala kremo dalacin, a me je strah stranskih učinkov.

Spoštovani,

gre za bakterijsko okužbo, ki se zdravi z lokalno aplikacijo antibiotične kreme, ki vam jo predpisala vaša zdravnica. Kremo uporabite tako, da vstavite po en aplikator napolnjen s kremo zvečer pred spanjem v nožnico, 7 večerov zapored. Nekih pomembnih neželenih učinkov ni pričakovati. Lahko bi edino prišlo, posledično zaradi delovanja antibiotika, do kasnejše glivične okužbe, ki jo lahko preprečite oz zdravite bodisi z uporabo probiotičnih pripravkov ali Canesten kreme oz vaginalnih tablet. Vse vam bodo ustrezno razložili v lekarni ob izdaji Dalacin vaginalne kreme.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,
sem začela uporabljati kremo, a sem dobila ponovno menstruacijo, je možno da zaradi zdravila (zadnja menstruacija pred 14dnevi)? Ali naj nadaljujem zdravljenje kot piše v navodilih? V lekarni pa niso ničesar povedali o možnih stranskih učinkih…

Spoštovani,

ponovna krvavitev ni posledica uporabe Dalacin vaginalne kreme, z uporabe kreme nadaljujte ne glede na to.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close