Najdi forum

Ne vem, ali je bilo o tem že kaj pisanega na tem forumu, jaz nisem našla.
Dr. Teitelbaum govori o iztrošenem hipotalamusu pri FM in SKU.
ATP je energija za celice oz. možgane. D-Ribose pa uravnava tvorbo ATP-ja.

Skratka, izkušnje ljudi z D-Ribose so FENOMENALNI, vsaj pri nekaterih.
Življenje se jim izboljša za 100 %. Mislim, da je vredno probat.
Nekateri zdravniki v ZDA jo predpisujejo pacientom, je pa samoplačniška.
Nekateri so v zelo kratkem času ostali brez bolečin in dobili ogromno energije.
Pomaga tudi pri drugih bolečinah in pomanjkanju energije.

Zdaj iščem čim cenejšo varianto. Ko jo bom dobila, bom sporočila.
Če pa bo kdo našel to zadevo v Sloveniji, naj, prosim, sporoči.
Ali pa na Hrvaškem, v Avstriji ali Italiji.

Res upam, da je to to. Tudi, če je drago, je vredno poiskusiti.

Dr. Teitelbaum
forum

Emina

Emina, mogoče ti lahko olajšam iskanje, lani je bila najcenejša tale:

https://www.swansonvitamins.com/swanson-ultra-pure-ribose-powder-300-grams-10-6-oz-pwdr

Sem poskusila, pri meni začuda nobenega učinka. Vseeno priporočam glede na množico pozitivnih izkušenj.

Hvala za informacije.

Tole sem našla na E-bayu:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p4069.m570.l1313&_nkw=d-ribose&_sacat=0&_from=R40

Glede carine in davka so mi pa na carinski rekli, da je za uvoz najprej 6,5 % davek, potem pa še 20 %, skupaj 26,5 %, carine pa ni do 150 €. Do 22 € pa tudi davka ni.

Danes sem še izvedela, da na Češkem delajo D-Ribose, samo jo pakirajo v kapsule in je predrago.
Gre pa za firmo Aminostar.

Emina

http://www.fmnetnews.com/coping-resources/consumer-alerts/product-9

Emina

Mogoče ima zdaj ribozo že tudi kakšna naša trgovina s športno prehrano. Ampak tista v kapsulah je predraga. Včasih je ceneje uvažati. Preveri še i-Herb ali HealthDesign. Za manjše pošiljke je poštnina cenejša in se včasih bolj splača kljub običajno višjih cenam. Občasno imajo akcijo in pošiljajo brez poštnih stroškov. Zna pa potem trajati tudi 3 tedne, da pošiljko dobiš.

Carine ne plačaš, če je vrednost blaga (brez poštnine) nižja od 150 EUR. Davek je pa za prehranske dodatke 8,5%, poštnina se šteje v davčno osnovo.

Tole je, sam sem čisto pozabila, ker je predrago, pa še nič ne piše, koiko mg je v tabletih
http://www.vitalabo.si/vse-znamke/rx-energija-riboza
Naročila sem Corvalen, da bo zihr. Pol bom pa poročala.

Emina

Danes sem dobila pošiljko. Ne bi je mogla dobiti ob bolj pravem času.
Od včerajšnje hoje sem spet bolna.

No, bom poročala o rezultatih. Možno je, da se pokažejo že v nekaj dneh.

Emina

Enajst dni je minilo odkar jemljem D-Ribozo.
Na žalost ni nobene pravljice.
Ne vem, ali smo ljudje tako različni ali gre za nateg.
Sicer sem že prej vedela, da obstajajo plačanci na forumih,
ki na vse pretege hvalijo določene izdelke, a sem se vseeno odločila, da poiskusim.
Konec koncev sem zapravila samo 32 €. Ni mi žal.

Mogoče je pomembno v kateri fazi bolezni si.
V obdobju poslabšanja ne pomaga nobena stvar.
Ne počitek, ne hrana, ne prehranski dodatki, nič.
Enostavno mora miniti več mesecev, da se izboljša.
Pri meni je to pet mesecev, če ni prehudo.

Emina

Emina,

11 dni je malo za to, da izgubiš upanje v delovanje dodatka. Tako hitro zaznamo spremembe samo najbolj občutljivi. 3 mesece se mi zdi kar smiselno vztrajati.

Delovanje mitohondrijev je komplicirana reč in če zelo manjka še česa poleg riboze, se lahko zgodi, da tudi učinka le-te ne čutimo. Tudi meni se zdi prav, da poskusiš in zavedam se, da na forume pišejo tudi plačani ljudje, prodajalci. Vendar jaz dr. Teitelbaumu zaupam. In ni mi žal, da sem vztrajala 3 mesece, čeprav je bila riboza malo agresivna za moje črevesje.

Če obdobja poslabšanja trajajo tako dolgo, je najverjetneje, da gre za padec kortizola. V tem primeru res bistveno ne pomaga nič drugega kot hidrokortizon oz. je treba počakati, da se žleze malo regenerirajo. Deloma pa se da regeneracijo pospešiti s ciljanimi dodatki. Lahko da je med njimi tudi riboza.

Držim pesti, da boš vendarle dosegla opazno izboljšanje tudi z ribozo. Le oglasi se še kaj.

Srečno,

Alenka

Če si brala na e-bay forumu (link sem objavila v prvem postu), je ena pisala,
da je že v treh dneh prišlo do opaznega izboljšanja. V tem primeru bi se splačalo zapravljati denar
za D-ribozo, sicer pa ne.
Izboljšanje lahko dosežem tudi z optimalno prehrano in dodatki.
Za poslabšanje sem sama kriva, ker sem pretiravala z obremenitvami.
Sicer sem pa zbolela zaradi izgorelosti, to je pa res.

Ne vem, ali je to samo občutek ali je res,
da kandida rada papa tole ribozo.

Emina

Jaz sem bila med tako občutljivimi, da sem pri delujočih dodatkih zaznala razliko v prvem dnevu, po eni uri celo. Odkar sem bolje preskrbljena s kortizolom in ščitničnimi hormoni nisem več tako zelo občutljiva zato pri preizkušanju novih dodatkov običajno počakam dlje časa, da se prepričam, če tako pri uvajanju kot po prenehanju jemanja res ne čutim razlike niti v daljšem obdobju – 2 do 3 mesece. Dr. Teitelbaum piše, da so pri večini potrebni trije meseci. Zato sem vztrajala tako dolgo, da ne bi česa zamudila po nepotrebnem. Če dodatek že nabaviš, razlika v ceni za kratkotrajen ali trimesečni preizkus ni tako velika (večinoma je celo enaka), da se ne bi splačalo počakati, ker le obstaja upanje, da bo sčasoma drugače. Č

Riboza naj ne bi bila hrana za kandido, je pa malo agresivna za sluznico. Pri meni so začetne rahle bolečine sčasoma minile. Tisto, ki mi je ostala, sem pa namesto sladkorja porabila. Je kar trajalo, ker sem se v sedmih letih sobivanja z glivami navadila tako brez sladkega živeti.

Omenila si rahle bolečine. Če prav razumem, si jih imela pred začetkom jemanja riboze.
Kaj pa ostali simptomi?
Jaz res ne razumem te FM. Tri dni sem bla za umret, potem se pa kar na1x začnem dobro počutit.
Tako je kot je naslov knjige od Gordane “Zame je že jutri predaleč.”
Vedno bolj ugotavljam, da bo treba kandido uničit. Ta je največji problem.

Emina

Rahle bolečine v črevesju sem mislila in pred jemanjem riboze jih nisem več imela. Moje črevesje si še ni dovolj opomoglo od sedemletne kandidiaze, vseh antibiotikov in antirevmatikov pred tem, v kombinaciji s pomanjkanji (dolgo neprepoznanimi) večih hormonov. Zato je še vedno bolj občutljivo in z napačno hrano se bolečine vrnejo, prav tako kot z malo bolj agresivnimi zdravili. Zaradi riboze ni bilo preveč hudo, tako da zaradi tega nisem prenehala z jemanjem. Pri stvareh, ki sicer delujejo, se namreč splača pretrpeti začetno draženje, ker si s splošnim zdravljenjem tudi sluznica opomore toliko, da več prenese. To se je najbolj pokazalo npr. pri zdravljenju s hidrokortizonom. Le-ta je zelo agresiven za sluznice, ampak zaradi pomanjkanja imaš zelo razširjena vnetja, tudi sluznic. Z nadomeščanjem na začetku bolj boli (želodec, črevesje), sčasoma pa se zaradi boljše preskrbljenosti s kortizolom tudi vnetja zdravijo in se prenašanje zdravila izboljša.

Drugih posledic jemanja riboze nisem zaznala. Ne pozitivnih, ne negativnih.

Če se ravno zdaj kar naenkrat dobro počutiš, morda to lahko tudi pomeni, da vendarle riboza deluje? Veliko jih poroča, da razliko začnejo opažati ravno po dveh tednih. In si morda celo že dala skozi krizo zaradi zdravljenja. Res ti želim, da bo izboljšano stanje stabilno in gre za to. Sicer pa so nihanja v počutju značilna za ljudi, ki imajo neurejene hormone ali so zastrupljeni.

Kandide ne moreš uničiti, ker je normalno prisotna vsepovsod in pri zdravih ne povzroča težav. Razbohoti se šele takrat, ko je marsikaj narobe. Dokler osnovnih vzrokov ne odpraviš, jo lahko samo omejuješ in oviraš v razmnoževanju. Ko si zelo v krizi, je že to veliko.

Mogoče se nisva razumeli. Zanima me, katere simptome FM si odpravila z ribozo.
Saj,mogoče je težko vedeti, če si zraven jemala še kaj, npr. hormone.

Z uničenjem kandide sem, seveda, mislila na njen presežek. 😉

Želodčno in črevesno sluznico jaz hitro pozdravim s surovim korenjevim sokom.
Jaz sploh ne prenesem kakšnih antirevmatikov. Že po eni tableti se mi zaćne oglašati rana na dvanajsterniku, ki sem jo sicer pozdravila s presno hrano, in kronično vnetje želodčne sluznice,
skupaj z erozijo.

Emina

Očitno se res nisva razumeli. Riboza mi ni pomagala. In uradno FM nimam.

Dokler lahko prebavila zdraviš s korenčkovim sokom, jim gre še kar dobro. Jaz zdaj lahko jem katerokoli hrano razen sladkarij, pa še te si občasno lahko brez večje škode privoščim. Včeraj pa sem požrla eno kapsulo B vitaminov in bo očitno spet trajalo nekaj dni, da bo škoda popravljena. Ranjena prebavila so zelo velik problem, ker si z marsičem ne moreš pomagati, kar ti sicer koristi. Tudi Teitelbaumov prašek Energy revitalization system sem preizkusila in precej mi je pomagal, žal si ga zaradi želodca lahko privoščim le zelo redko.

New Report

Close