Najdi forum

CVETO – sušilni stroj

Imamo sušilni stroj znamke Whirlpool (AWZ 7466), star 5 let. Prenehal je sušiti perilo (ne greje več). Verjetno je šel grelec. Bi lahko to sami popravili oz. koliko približno bi prišlo popravilo.
Hvala za odgovor, LP

Modela ne poznam!
Možno da je počil grelec, ali pa je na grelcu vrgel ven varnostni termostat(črna škatlica z rdečim gumbkom, ki ga je treba pritisnit)!
Če ima stroj elektronsko upravljanje, je lahko kaj na elektroniki!?(hladen-počen spoj na elementu)
Popravilo?hm,do 150 eur.(menjava grelca, ali menjava elektronike)
A stroj prečrpava vodo v zgornjo posodo?(lahko je spodaj vse zamašeno(pumpa,plovec),in tam zadeva ne odreagira, in potem javlja napako!?
Stroj je pogojen z vsemi funkcijami, in dela selektivno!(izpolnjeni morajo biti vsi pogoji)!

Sušielc smo pregledal, tipke nismo našli nobene, mislimo da je grelec fuč, ker use ostalo normalno funkcionira, edino greje ne. Ali mogoče veste kje bi se dalo kupiti točno ta določen grelec pa koliko približno bi stal.
Hvala, LP

Etis.(Kranj, Ljubljana)
cca 70,00+ddv?
Jaz bi grelec prej še zmeril!
lp,A

Imamo sušilni stroj Whirlpool awz 9663, ki je nehal gret. Kot berem po forumih je očitno šel grelec…glede na to, da vse ostalo normalno dela. Al se slučajno da kaj rešit z varnostnim termostatom – ali ga imajo vsi stroji zadaj pod pokrovom?

A lahko to sami zamenjamo al … , mogoče kdo ve, koliko je cena grelca + delo in obisk serviserja? Se bolj splača kupit novega, glede na to, da bo star 8 let?

Hvala za pomoč in lp

Po vsej verjetnosti ima grelec delovni in varnostni termostat! če je varnostni bi ga stisnil na tipko in bi stvar delovala!
je pa finta teh termostatov ker so sestavni del grelcev in jih ni moč kupiti posebej!
grelec-cca 60-100 eur!
delo etc 40-80eur!
sumasumarum do 180eur!
ker je star 8 let je smiselno da gre stroj v delavnico na temeljito čiščenje in pregled!
vprašanje če je smiselno!!!
pregled večjega aparata 40eur!
lp,A

jah,lahko je pa tudi kak rele,pretvornik na elektroniki!

Cveto, hvala za tako hiter odgovor.
Kje je ta varnostni termostat? Odstranim zadnjo steno in ga najdem? Al se skriva kje drugje?

Sem imela tudi pralni stroj Whirlpool, pa se je pri 4 letih že pokvaril, serviser je samo nekaj prilotal in je blo 80 € in mi svetoval, da če še enkrat škripne, naj raje kupim novega…in sem ga lansko leto.

Torej najbolje, da se začnem ozirati tudi po novem sušilcu, če mi ne uspe s termostatom? Katero znamko priporočate?

varnostni t. je zadaj za pokrovom! ali je na grelcu,ali pa je samostojen! (okrogla škatlica z rdečim gumbkom)(lahko je prežgan tudi delovni t.?)
Jaz imam Bosch.čist enostaven) 3 leta no problem, pa kar dost gon!(podaljšan na 5 let garantie)
elektroniki se težko ogneš! (problem je elektronika ki je izpostavljena vlagi)
lp,A

Takole je:
okrogle škatlice nisem najdla, niti nobenega rdečega gumbka…:(

Je pa zadaj še en pokrov in predvidevam, da je pod njim grelec…vodijo pa do tega pokrova 4 žičke iz stikalne plošče in te žičke, ki so na koncu preko male plastike (ne poznam izrazov, sorry) povezane z grelcem. NO, ena od teh plastik je skurjena in se ne drži več…

Kaj pravite na to? To se da verjetno rešit…lahko vam pošljem slikco, če mi javite kontakt, moj mail [email protected].

lpT

Zdravo Cveto,

Problem pri sušilnem stroju beko dc7130… sušilec suši in ne pride do konca, tako da moram jaz pogledati in ga na koncu ugasniti ko je posušeno. kaj bi bilo.

New Report

Close