Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Čudno počutje

Čudno počutje

Lp, pišem vam ker me zadnje čase skrbi, kaj je narobe z mano. Že nekaj časa opažam, da imam malo povišan pritisk, merim si ga skoraj vsak dan. Včasih je ok, čisto normalen, včasih pa tam do 155/95/, srčni utrip je normalen. Skrbi me, ker se mi zdi, da mi skače pritisk, v roku ene ure npr najprej 150/92, potem pa že 130/70,…A mislite, da bi morala jesti tablete za uravnavanje tlaka? pri vse tem pa me najbolj skrbi to, da se mi vsake toliko zgodi nek sunek v glavo, kot da bi me nekaj sunilo navzdol, to ponavadi traja kako sekundo, kot da bi me nekdo od zadaj sunil v glavo-tak čuden občutek, sploh ne znam opisati. To me zelo prestraši. Danes se že cel dan slabo počutim, to pripisujem tudi prvemu dnevu menstruacije, a malo prej, ko sem šla po stopnicah v sobo, sem imela občutek, kot da mi celo telo vleče dol, kot da bom izgubila tla pod nogami, prej občutek pritiska v glavo, zdaj pa v celo telo. Počutje je slabo, nič me ne boli, a sem taka kot da bi me povozil avto. Se opravičujem, ampak ne vem kako naj to drugače opišem. Stara sem 39 let, relativno zdrava. Res je da sem po naravi zelo tesnobna. Zadnje čase se mi nenehno znojijo dlani in stopala, v meni je prisoten nemir. A mislite, da je kaj s srcem? Ali so to le simptomi tesnobe? Ultrazvok srca sem nazadnje opravila pred 3 leti in je bil bp. A mislite, da bi morala na ponoven pregled?uf, upam, da nisem preveč zakomplicirala. Hvala za odgovor. lp!

Mislim da si prenehajte meriti krvni tlak doma, ne vidim potrebe po merjenju večkrat na dan ali celo na uro, take skakajoče vrednosti so prej posledica nepravilnega merjenja oz nepravilnih okoliščin merjenja, tesnobnosti ob zaskrbljenem pričakovanju izmerjene vreednosti in tudi sicer mi delujete tesnobno. Uravnavanje tlaka pa prepustite zdravniku, če bo sploh potrebno
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close