Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Čuden občutek nad komolcem

Čuden občutek nad komolcem

Pozdravljeni!

V zadnjih dneh sem med telovadbo opazila čuden občutek ob oz. rahlo nad komolcem. Pojavi se mi samo ob določeni vaji (izmenični odrivi, kjer je opora na rokah). Sam občutek težko opišem, podoben je nekakšnemu trzanju, kot da bi nek živec malce ‘preskočil’ – upam, da ima to kak smisel 🙂 Zadeva ni boleča, samo rahlo neprijetna, in me predvsem zanima, kaj bi to lahko bilo; ali naj temu posvetim kakšno posebno pozornost, ali pa preprosto preskočim vajo in je to to?

Hvala in lp.

Pozdravljei!

Če na drugi strani ni tega občutka, potem to pomeni, da nekaj ni v redu…

Če vajo delate na vodoravno na tleh, je le to izjemno zahtevno za mišice, ki stabilizirajo ramenski obroč. Morda vaje ne izvajate pravilno ali pa je prezahtevna in kompenzirate…morda bi bilo bolje, da bi vajo delala stoje ob steni, roke naslonite na steno. Stabilizirate ramena in se samo s pomočjo pokrčitve komolcev nagnete naprej proti steni – kot bi delala v stoje sklece. Pri tem morajo biti lopatice čvrsto prislonjene na hrbet!

Lahko pa je razlog za bolečine tudi iz vratu…http://www.fizioterapija.net/blog/bolecine-v-vratu-in-med-lopaticami/

New Report

Close