Najdi forum

Ne bi želela, da se kdorkoli, kateri ne verjame, da te zadeve obstajajo na lastne oči prepriča, da je res tako.
Ampak, če ste tako prepričani mi povejte zakaj uspešen podjetnik, zgleden mož in oče, spremeni svoje vedenje na hitro in to negativno. Da je to res sem videla na lastne oči, ko je v prijateljevi družini to zgodilo. Njegova žena nas je klicala in prosila, kako naj pomaga možu, saj je vedela, da smo se pri nas s tem že srečali. Bila je popolnoma preč ko se je njen mož pri kosilu nemogoče obnašal, se zadiral in sploh ni bil več on. Ko ga je začela spraševati na lep način kaj mu je se je zlomil in rekel, da tako ne more več, da to ni nobeno življenje, da mu ponoči, podnevi, kadarkoli v glavi govori glas , da naj poškoduje svojo 6 mesečno hčerko, ljubljenko, brez katere si sploh ne prestavlja življenja. In to že nekaj tednov.
Saj je vseeno ali verjamete ali ne, jaz sem se že neštetokrat prepričala, da je to res. Pa ne bom več utemeljevala zakaj in kako.

Se strinjam z vami in Saso, Neli,
nisem pa niti sama vedela, da je pri nas spiritualizem tako cenjena stvar. Ljudje vse manj zaupajo znanosti in zal ima to tudi negativne posledice. Sama sem opazovala afrisko druzbo, v kateri vzroke najveckrat iscejo ljudje v duhovih, woo-dooju, crni magiji itd. Na ta nacin so lahke tarce prevarantov, saj jim vsak, ki jim lahko naplete neko zgodbico, izpuli tudi nekaj denarja. Vsi so prestraseni, nosijo amulete itd. Zivijo v grozi in obtozujejo in prezirajo zenske (ker bi naj bile pac potencialne carovnice). Vracamo se k tem koreninam, ocitno… Neka zenska je prisla zaradi neplodnosti in seveda je ze veckrat obiskala vraca, zaklinjali so jo itd. itd., no, pri zdravniku je dobila tablete za ovulacijo in naslednji mesec zanosila… Ceprav se vedno obstajajo stvari, ki se jih ne da pojasniti, sama najprej poiscem oprijemljive vzroke zanje. Ce se moz cudno obnasa, se z njim pogovorim, ne pa da grem k neki carovnici in mu potem doma pripravim ljubezenski napoj in ce pac ne deluje, bi naj bil urok tako mocan in v grozi in strahu, da se bo zakon koncal, se treses se nekaj mesecev, morda bo urok popustil, razni vraci pa ti prodajajo, kaj vse bi bilo se potrebno storiti… Sem zelo srecna in ocitno nad mano ni nekega prekletsta. Ko pa je bilo, pa sem se ga znebila brez copranja.

Sama verjamem, da so ljudje, ki se ukvarjajo z magijo, tako črno kot tudi belo, vendar se v te stvari sploh nočem spuščati. Verjamem tudi, da je to huda zadeva. Gotovo pa ljudi do tega, da hočejo škoditi drugim pripelje ravno današnji čas, ko ponovno prihaja na dan revščina, brezposelnost, dolgočasje. Menim pa, da je treba verjetno najprej poiskati pomoč pri zdravniku, če je treba pri zdravniku psihiatru in ko vse to odpove, potem šele razne druge variante. Tudi meni se dogaja vse živo, v hiši imam osebo, ki bi jo lahko imenovala s…n, druga taka oseba prihaja vsakodnevno v hišo. Vendar na to, da bi bili uročeni nisem pomislila. Rešitev iščem na drug način. Ljudje, ki sovražijo, se hranijo s sovraštvom. In pri meni te hrane ne dobijo. Mogoče marsikoga ravno na ta način razorožim.
Ko sem bila dojenček, pravijo, da sem bila izredno lep otroček, so me menda uročili in sem cele noči prejokala. Takrat je neka soseda, ki naj bi se na to spoznala, nekaj čarala z ogljem in od takrat naprej je bilo vse v redu. Začela sem normalno spati. Tako mi je pripovedovala mama.
LP

V današnjem, hitrem tempu življenja ne gre brez stresov in raznih večjih obremenitev, ki vplivajo bodisi na naše duševno ali fizično zdravje. Življenje je polno problemov, nezgod in neprijetnih situacij, ki pa jih (kot je videti) ljudje pripisuje(mo)jo višjim silam.
Če stvari ne znaš razložiti ali razjasniti – je zato kriva črna magija, bog, usoda,…

Sem mnenja , da si je vsak človek je svoje sreče kovač in zakaj bi si življenje še bolj zakomplicirali in se obremenjevali in iskali krivca za našo nesrečo!?

Verjamem v čudne dogodke, ki se lahko zgodijo. Črna magija pa je vseeno preveč čudna. Zadirčen oče in črna magija ? – mislim, da obstoji vrsto drugih vzrokov, ki lahko to povzročijo (ki so čisto pajasnljivi z našim psihičnim stanjem). No ja – ravno v soboto sem se peljala na služben piknik, ko mi je sodelavka razlagala, da je imela hči hude težave s partnerjem, se z njim razšla, nakar naj bi ne mogla spati, dokler ni ona odstranila nekega njegovega predmeta, ki ga je tudi razbila…in na koncu vrgla v vodo. Od takrat pa je menda vredu. No ja – če ji je to pomagalo, tudi vredu.

Verjamem v dobro in vem, da obstaja tudi zlo. Vendar sem prepričana, da dobro na koncu zmaga.Črna magija so (če so) sile zla, zlobna energija, ki prihaja iz ljudi. Moje mnenje je, da je čisto srce in vera v dobro v ljudeh tisto, kar razoroži zlo. Nihče ti ne more nečesa vsiliti, če tega nočeš. Tudi z uroki je tako. Delujejo, ker jim s tem, da se jih bojimo, mi sami omogočimo, da delujejo.
Če pa človek sliši glasove, ki mu kaj ukazujejo je to bolezen in naj je posledica urokov ali le običajna genska napaka – na vsak način potrebuje pomoč psihiatra.

Brez komentarja sem ostala. Ne, kot sem že prej rekla ne bom več komentirala, še manj pa koga prepričevala v to zakaj, sem prepričana (čeprav bi raje videla da ne bi bilo treba) da to obstaja. Razlogov je pa nešteto, pa naj nejeverni tomaži ostanejo tam, kjer so sedaj.

Zdravo Mimi
Me veseli, da si takšna ženska razgledana in, da verjameš v to jaz osebno zelo verjamem. Bom bila brez komentarja in brez razložitve, če so pa takšne ženske, ki nič ne verjamejo, če bi pa usoda jima to naredila pa nebi tako pisale. Jaz osebno sem bila v teh težavah samo nočem razlagati, ki vidim, da je brez veze razlagati. Nemorem verjeti, da so nekatere ženske tako nerazgledane, pa ja današnje čase lahko kupiš revijo o črni magiji, naj si to preberejo potem naj pišejo. Sem brez besed pa čeprav vem, da bo ogromno komentarja na to moje pisanje, se sploh ne sekiram naj pišejo kar hočejo. Kot sem pod psihologijo prebrala od Saše komentar, da je prav, da je še tam napisala, tista gospa Melanija lahko ti povem Saša, da ni lepo od tebe, da tako grdo odgovarjaš, ki nikoli ne veš kaj boš ti doživela zato prej razmisli pa potem piši tvoj komentar. Nikoli ne vemo kaj nas čaka in kaj nam prinaša naše življenje. Saj nihče ne ve kaj bo drugi dan prenesel, ki si Saša pisala Melaniji, da je prav, da je dala še to na psihiatrijo GROZA, ki si hotela s tem povedati, da je Melanija za psihiatrijo, ne razmišljaj tako, ker ne veš lahko boš pa ravno ti potrebovala kdaj psihiatra lahko je to tudi jutri nikoli ne veš zato prosim ne pisati take neumnosti pa ti želim, vse naj naj.Tebi Mima pa še enkrat bravo za tvoje pisanje in mnenje imaš popolnoma prav. Želim ti veliko sreče pa lepo se imej od srca ti želi Karin pa piši kaj.

Melanija, Ajda, Karin, zakaj menjaš nicke? Ne razumem v čem je tu smisel? Če ti je neprijetno, ker se nekateri provokatorji posmehujejo tvojemu pisanju, jih enostavno ignoriraj.Vsem ostalim pa bi rad rekel samo tole. Če vas ta tema ne zanima, oziroma če se ne strinjate z določenimi izpovedmi, semirne duše lahko odstranite.

Lep pozdrav Mike

Mike, mislim, da tu ni nihce zaljiv in da vsi samo komentiramo. Seveda se na neki temi pac ne zbirajo le ljudje, ki bi se med seboj strinjali. Saj je ravno zato zanimivo, ker so mnenja razlicna. Mene tema zanima (odkrila sem veliko novega), pa ceprav v crno magijo ne verjamem.

Ja, dokazov ni.

Je pa nekaj res. Kdor verjame, ta to doživlja. Podobno kot strah. Organizem reagira, človek izgubi del razsodnosti, zagrabi ga panika in reakcija je kakšna? Iz ene neumnosti pada v drugo.

Saša je dobro rekla, da je avtosugestija lahko zdravilo ali strup. Odvisno kako imate naravnane misli in v kaj verjamete.

Jaz osebno verjamem, da se ljudje s svojo škodoželnostjo in egoizmom, tudi z lastnim dokazovanjem za vsako ceno, trudijo, da bi komu zagrenili življenje. Ne vsi. Zlasti ženske so maščevalne, vztrajne in “črne”, se pravi “uspešne” pri svojem delu, če se tako naravnajo.

Od vas pa je odvisno, kako se boste vi naravnali. Predlagam pozitivno naravnanost, ki eliminira strah in gradi upanje.

Zavedati se morate, da se vse okoli vas in v vas samih, dogaja (dobro in slabo) ter, da je samo vaše odzivanje tisto, kar pripeljale do vaših zaključkov, oziroma do tega, da kaj vzamete za črno, čeprav je zeleno.

Odkritost, poštenje, ljubezen, marljivost, vztrajnost, zmernost, šport, itd… so lepe vrednote, ki jih zavestno gojite, pa vam bo lažje.

Pred nesrečami ni varen nihče in te se dogajajo, vsak dan. Zato delujte na osebni rasti v smislu preventive.

Bravo Borut. To je to. Kitajci učijo, da je treba znati zapirati vrata in postavljati ograjo pred problemi in slabim in verjamem v pozitivno naravnanost. Seveda s tem ne mislim, da se nekomu nekaj ne dogaja, le da je vzrok v črni magiji nisem prepričana. Tema pa je zanimiva in prebirala jo bom še naprej.

ne razumem zakaj toliko govorjenja in premišljanja o takoimenovani črni magiji,ali se vam ne zdi ,da je vse magija,najsibo bela ali črna.Magija je misel,dobra ali slaba,ki jo nekomu pošlješ.Vsak,ki se na kakršenkoli način zavestn o ukvarja z črno magijo( ali z belo)pa dobi v zelo kratkem času vse vrnjeno-bumerang.Poznam primer bekoga,ki se je ukvarjal z”črno magijo” ,v kratkem je doživel infarkt.Toliko v premislek.Karin je pisal/pisala:
>
> Zdravo Mimi
> Me veseli, da si takšna ženska razgledana in, da verjameš v
> to jaz osebno zelo verjamem. Bom bila brez komentarja in brez
> razložitve, če so pa takšne ženske, ki nič ne verjamejo, če
> bi pa usoda jima to naredila pa nebi tako pisale. Jaz osebno
> sem bila v teh težavah samo nočem razlagati, ki vidim, da je
> brez veze razlagati. Nemorem verjeti, da so nekatere ženske
> tako nerazgledane, pa ja današnje čase lahko kupiš revijo o
> črni magiji, naj si to preberejo potem naj pišejo. Sem brez
> besed pa čeprav vem, da bo ogromno komentarja na to moje
> pisanje, se sploh ne sekiram naj pišejo kar hočejo. Kot sem
> pod psihologijo prebrala od Saše komentar, da je prav, da je
> še tam napisala, tista gospa Melanija lahko ti povem Saša, da
> ni lepo od tebe, da tako grdo odgovarjaš, ki nikoli ne veš
> kaj boš ti doživela zato prej razmisli pa potem piši tvoj
> komentar. Nikoli ne vemo kaj nas čaka in kaj nam prinaša naše
> življenje. Saj nihče ne ve kaj bo drugi dan prenesel, ki si
> Saša pisala Melaniji, da je prav, da je dala še to na
> psihiatrijo GROZA, ki si hotela s tem povedati, da je
> Melanija za psihiatrijo, ne razmišljaj tako, ker ne veš lahko
> boš pa ravno ti potrebovala kdaj psihiatra lahko je to tudi
> jutri nikoli ne veš zato prosim ne pisati take neumnosti pa
> ti želim, vse naj naj.Tebi Mima pa še enkrat bravo za tvoje
> pisanje in mnenje imaš popolnoma prav. Želim ti veliko sreče
> pa lepo se imej od srca ti želi Karin pa piši kaj.

ne razumem zakaj toliko govorjenja in premišljanja o takoimenovani črni magiji,ali se vam ne zdi ,da je vse magija,najsibo bela ali črna.Magija je misel,dobra ali slaba,ki jo nekomu pošlješ.Vsak,ki se na kakršenkoli način zavestn o ukvarja z črno magijo( ali z belo)pa dobi v zelo kratkem času vse vrnjeno-bumerang.Poznam primer bekoga,ki se je ukvarjal z”črno magijo” ,v kratkem je doživel infarkt.Toliko v premislek.Karin je pisal/pisala:
>
> Zdravo Mimi
> Me veseli, da si takšna ženska razgledana in, da verjameš v
> to jaz osebno zelo verjamem. Bom bila brez komentarja in brez
> razložitve, če so pa takšne ženske, ki nič ne verjamejo, če
> bi pa usoda jima to naredila pa nebi tako pisale. Jaz osebno
> sem bila v teh težavah samo nočem razlagati, ki vidim, da je
> brez veze razlagati. Nemorem verjeti, da so nekatere ženske
> tako nerazgledane, pa ja današnje čase lahko kupiš revijo o
> črni magiji, naj si to preberejo potem naj pišejo. Sem brez
> besed pa čeprav vem, da bo ogromno komentarja na to moje
> pisanje, se sploh ne sekiram naj pišejo kar hočejo. Kot sem
> pod psihologijo prebrala od Saše komentar, da je prav, da je
> še tam napisala, tista gospa Melanija lahko ti povem Saša, da
> ni lepo od tebe, da tako grdo odgovarjaš, ki nikoli ne veš
> kaj boš ti doživela zato prej razmisli pa potem piši tvoj
> komentar. Nikoli ne vemo kaj nas čaka in kaj nam prinaša naše
> življenje. Saj nihče ne ve kaj bo drugi dan prenesel, ki si
> Saša pisala Melaniji, da je prav, da je dala še to na
> psihiatrijo GROZA, ki si hotela s tem povedati, da je
> Melanija za psihiatrijo, ne razmišljaj tako, ker ne veš lahko
> boš pa ravno ti potrebovala kdaj psihiatra lahko je to tudi
> jutri nikoli ne veš zato prosim ne pisati take neumnosti pa
> ti želim, vse naj naj.Tebi Mima pa še enkrat bravo za tvoje
> pisanje in mnenje imaš popolnoma prav. Želim ti veliko sreče
> pa lepo se imej od srca ti želi Karin pa piši kaj.

Čisto slučajno sem začela čitat ta forum im me je presenetilo tisto o nastavljenih jajcih na neobičajnem mestu. Pred dvemi leti sem našla dve taki jajci v spalnici med omaro in steno prostor 5 cm in to skoraj pri steni (globina omare je 60 cm). Čudla sem se odkod, vendar sem mislila, da glede na to da živimo na vasi, da je mogoče kaka kokoš zašla notri, čeprav mi ni blo jasno, kako bi lahko tam zvalila jajca, kako bi se lahko do tam stisnila. Sedaj pa prečitam tisto od Mike, da je to eden od znanih urokov. Moram rečt, da mam odkar smo se pred 3 leti preselili v novo hišo velike probleme s svojim zdravjem.
Ali je to magija? In če je, kaj svetujete, da sama preventivno naredim, da se zaščitim, pa brez vedeževalk prosim.

Kar malo sem se zamislila ko sem brala tale forum. Ze nekaj dni vidim, kako stevilo pisem tu narasca, pa se nekako nisem mogla odlociti, da bi ga zacela brati, no danes pa. Meni se sicer ne dogajajo tako nenavadne stvati pa vendar. Ze nekaj casa imam obcutek, da sem enemu od sodelavcev vsec. Nekajkrat se mi je o njem ze sanjalo, kako mi hoce nekaj pomembnega povedati, ampak mu to do sedaj se ni uspelo. In nehote sem pomislila, kaj pa ce se on na nek nacin trudi, da bi mi preko sanj povedal, da je zaljubljen vame.No potem pa mi pove, da je bil pri vedezevalki, ki mu je povedala da je njegova ljubezen povezana s sluzbo??
Kaj naj si mislim? Meni pa je odsvetoval odhod k vedezevalki, ces da mi bo zivljenje obrnila naglavo??

Zdi se mi, da sta Melanija in Karine ena in ista oseba.

Moram povedati, da čisto nič zlobe ni bilo, ko sem napisala Melaniji, da je prav, ds ase je določila vprašati tudi psihiatra.
Če Melanija ne bi dvomila v svoje ravnovesje, in bi verjela le v magijo, potem se na psihiatra ne bi obrnila.

Draga Sasa

Zakaj imas tako piko na Melanijo oz.Karin..naj bo karkoli.Ce se je preimenovala se je sigurno zato,ker si jo tako napadla in celo zalila.Daj,ce si povedala svoje mnenje in ce nimas kaj vec dodati seveda z lepimi besedami potem nevem.zakaj se sploh trudis.
Se naj potem vsi umaknemo pred teboj,???!!!
Ker ,lahko se zgodi da bos mogoce tudi nas enkrat takole ¨”popljuvala”.Vendar ce bos mene sploh ni problema ti bom nazaj napisala kar ti gre,kajti mene taki le ljudje le pogrejejo.Nekateri pa se zaprejo sami vase in kaj ves kako lahko trpijo…bodi previdna s tezo svojih besed.Ce te tema ne zanima oz ce ne verjemes vanjo oki.Osebno zaliti nekoga pa mislim da le ni potrebno,kajti premalo ga poznas!
Brez zamere Lepe pozdrave

Meni osebno je vseeno, kako se kdo imenuje, dokler se seveda ne poimenuje tako kot jaz! 🙂 No, Melanija se predstavlja tudi kot Vesna in Ajda, tako da ima veliko vzdevkov. Vzroka, zakaj se ne odloci za eno ime, ne vem. Mislim da ne zato, ker bi jo kdo napadel ali zalil. Sicer pa naj sama pove, ce zeli. Pa nikar se ne jezi, vrtnica.

New Report

Close