Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Cocozebra

Cocozebra

Pozdravljeni, slabo vidim že od 14 leta. Začelo se je z dioptrijo -0.75. Ne vidim na daleč. Naj omenim, da se mi zadnjih nekaj let dviga dioptrijo zelo hitro. 2018 sem si naredila očala pri katerih sem se v začetku komaj privadila, saj so bila na nek način močna za moje oči. Ko sem se navadila po cca 2 tednih sem jih uporabljala še 3 mesece. Vid se mi je poslabšal in so bila neuporabna. Očala sem vedno kombinirala z lečami. Naprej sem uporabljala leče. Zatem sem šla v novo ambulanto po drugo mnenje in ponovno se je ponovilo to, da sem očala nosila le 3 mesece in so bila že preslaba za moj vid. Nato sem si dvakrat še naredila očala pri starem oftomalogu in vid se mi je zelo poslabšal po nekaj mesecih. Vsako leto se mi vid poslabša za 0.5 ali 0.75. Pri takem poslabšanju je težko voziti z preslabimi očali (za to uporabim leče). Raje bi imela očala kot leče. Sedaj je moja diptrija -5.50. Zavarovalnica mi ne financira vsako leto za nova očala. Zakaj se mi vid stalno slabša? In kaj storiti v primeru, da so očala po treh mesecih skorajda neuporabna?

New Report

Close