Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Grozne težave s cmokom, hrkam sluz

Grozne težave s cmokom, hrkam sluz

Pozdravljeni,

Ponovno vam pišem zaradi mojih težav. Stara sem 43 let in imam že nekje od leta 2016 težave s cmokom. Ob tem hrkam sluz, kar je zelo moteče in načenja kakovost življenja. Naj povem, da so bila vmesna obdobja, ko ta cmok ni bil tako izrazit, ni povzročal večjih težav, nekako sem se navadila živeti z njim, saj je zdravnica rekla, da je potrebno živet z njim. Zadnjo gastroskopijo  sem opravila leta 2020, kjer je bilo ugotovljeno, da mi spodnja zapiralka ne deluje dobro, najdena pordela sluznica EG stika, blaga insuficienca kardije, v antrumu mestoma pordela granulirana sluznica, polipi na korpusu in antrumu želodca, odvzeta histologija je pokazala, da gre za kronični gastritis. Diagnosticiran GERB, eritematozna gastropatija. Na ORL leta 2019 je bil diagnosticiran kronični faring.

Od redne terapije jemljem ASA zaradi disekcije leve notranje karotide brez možganske kapi oktobra 2021 in vdihovalnike za astmo.

Sedaj je nekje od začetka januarja ponovno ta cmok zelo izrazit, moteč in se ga ne morem znebiti.

Takoj sem pričela sem z jemanjem pantoprazol 20 mg zjutraj in 20 mg zvečer, sedaj 14  dni že jemljem 40 mg zjutraj in 40 mg zvečer, vendar izboljšanja ni. Prijem čaje proti kislini,  vendar mi nič ne pomaga. Občutek tujka je ves čas prisoten. Naj povem, da non stop pohrkujem, nekaj sluzi spravim ven, vendar tujek ostaja. Poleg tega imam močno pordelo, verjetno zaradi tega, ker pijem vroče čaje, da bi ta tujek odplaknilo stran, prav tako sem izvajala močne inhalacije z eteričnimi olji, kar mi je verjetno dodatno nadražilo sluznico. Zadnji teden je zelo boleča in pekoča leva stran , kjer tudi občutim ta tujek. Tudi požiranje sline je boleče. Zadnjih nekaj dni opažam zraven , ki ga izhrkam tudi kri, zjutraj temno, čez dan svetlo (ne vem iz kje je kri). Vse me že zelo skrbi in sem popolnoma obupana.

Naj povem, da sem imela v preteklosti tudi težave z anksioznostjo in me je sedaj močno močno strah, da ni kaj hudega, rak.

Kaj mi svetujete? Imam tudi močan strah pred ponovnim ORL pregledom, da o strahu pred gastroskopijo sploh ne govorim.

Menite da bi lahko šlo za kaj hujšega?

Hvala vam za nasvete in odgovor.

Pozdravljeni,

hvala za zelo natančen opis. Glede na vaše težave je očitno, da gre za poslabšanje gastritisa – tokrat akutni gastritis, refluks kisline navzgor v požiralnik in zato vnetje sluznice tudi na tem mestu ( GE prehoda), tam so žile, ki lahko počijo. Občutek cmoka je samo posledica refluksa, vzrok je v želodcu.

Pantoprazol bo potrebno zamenjati za bolj učinkovito zdarvilo – esomeprazol 40 mg zjutraj in 40 mg zvečer.

Glede na kri v izpljunku pa čim prej (zelo hitro) ponovna gastroskopija. Razumem, da vam je neprijetna, poskusite se dogovoriti za preiskavo v sedaciji (s pomirjevalom).

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Iz srca hvala za vaš odgovor. Jutri sem naročena pri osebni zdravnici, prosila bom za močnejše tablete in napotitev na gastro in ORL.

Prav čutim na levi strani  kot neko izrastlino, tujek, ki me ovira ob vsakem požiranju sline. Ko jem načeloma ni problema.

Zaradi prisotnosti krvi me je res strah najhujšega.

Je možno, da izhaja iz želodca, ker nimam nobenih težav z njim, po nobeni hrani me želodec ne boli, ne peče…..?

Hvala vam za vaš trud in vse dobro.

Po mojem mnenju je kri iz požiralnika oz gastro-ezofagealnega prehoda.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

stara sem 25 let ne kadim niti ne pijem alkohola. Že 2-3 mesca imam obcutek cmoka tam spodaj. Ne moti me pri prehranjevanju niti pri pitju samo enostavno ta obcutek je prisoten skos.. ucasih manj ucasih vec.  Prestrasena sem, da ne gre slucajno za raka..

Najlepsa hvala za vas odgovor

Lp

Pozdravljeni, 🙂

potrebno bo pregledati z endoskopom sluznico “tam spodaj” – spodnje žrelo in grlo. Možni vzroki so :

– refluks

– mišične težave – ste prenapeti, škripate z zobmi, stiskate čeljusti, veliko govorite ali pojete

– imate zategnjene mišice ramenskih obročev  zaradi treniranja plesa ali dela z računalnikom

– je vzrok povečana ali vneta ščitnica

 

Pri vaših letih je na srečo rak zelo malo verjeten.

Lp,

 

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

najlepsa hvala za odgovor.

Odkrili so mi bakterijo Helicobacter pylori, ki naj bi bila vzrok tem tezavam. Moram vzemati antibiotike.

Zdr mi je napisala dieto naj se izogibam ocvrtim jedem, zelenjavi in sedaj me zanima ali lahko jem npr jajca,meso,testenine, sadje?

Hvala za vas odgovor

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

me veseli, da boste že kmaulu odpravili težave.

Dobra novica je, da si lahko privoščite praktično vse, kar vam prija, razen če se vam po določeni hrani pojavijo težave (napenjanje, slabost, napihnjenost, spahovanje) – potem to hrano pač vnaprej izločite z jedilnika.

 

Lp,

 

 

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Upm da je to razlog, ker sm malo panicna glede tega cmoka.☹️

Najlepsa hvala za vas odgovor iz srca

Ne bodite panični in raje uživajte v čudovitem vikendu!

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close