Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Čiščenje teles ob luninih menah

Čiščenje teles ob luninih menah

Kdaj je, se boš postila? Od kdaj do kdaj?

Živjo,

luna je jutri ob 2.36, kar pomeni, da je danes post.
Ze včeraj se pa pojačala količine sadja in zelenjave, jutri bom pa verjetno na sadju. Imam namreč težave z želodcem in mi ta razbremenitev prav paše!

Čeprav ni nobene lunine mene, ki bi vabila k postu, pa je od prejšnjega srede luna v padajoči meni proti mlaju in nadvse ugodna za hujšanje, postenje, čiščenje. Telo iz hranil črpa manj.

Glede na praznike, ki so vabili k grehu obilno obložene mize, je naravnost pravič čas, da se telo očisti strupov. Jutri zjutraj luna stopi v kozoroga, ki je zemeljsko znamenje in tedaj naj bi odločitve tudi držale. Kar pomeni, da tisti, ki se tedaj odloči za post/čiščenje/lahko hrano, tudi lažje zdrži, je bolj vztrajen kot v obdobju proti polni luni.

Torej, če ste si nabrale praznične kilograme, je jutri pravi čas, da se odrečete dobrotam in resnično zdravo zaživite. MLAJ, ki nastopi 25. 4. pa bo še bolj učinkovit, če boste dan ali dva prej uživale predvsem tekočino v obliki sokov, juh, vode.

Pozdravljene,
ob lunini meni v prjšnjem tednu sem se držala posta; v torek in sredo sem uživala samo sadje, zelenjavo in veliko čajev. V četrtek sem se postila ob vodi, čajih in donatu, v petek sem pa imela spet zelenjavni dan. Čez podaljšan vikend ni bilo nobeme posebne želje po hrani, občutila sem pa “svobodo” v želodcu in črevesju. Čeprav postenje ob krajcih ni baje tako učinkovito kot ob polni ali prazni luni, se bom ta teden in dalje do konca meseca držala vseh lunc. Če se mi katera pridruži, naj se oglasi!

Snežinka, jaz sem s tabo!
Kdaj bo prva lunina mena?

ojla,

zadnji krajec se dovrši v petek, 15.36, kar pomeni, da je post 24 ur prej.

Naslednja (mlaj) se dovrši v soboto,25.4. ob 5.23, kar pomeni, da se bomo postili v petek (oziroma še kakšem dan prej, tako, kot je napisala kolesarka).
Lp

Se pravi, jutri ob 15.36 je začetek.

Takrat samo pijete vodo in nesladkane čaje?

Živijo,
kje lahko dobim datume ter ure luninih men? Če se ne motim, moram biti torej lačna od danes popoldan pa do jutri pop. 24 ur?

Ni treba, da si lačna, jaz bom danes imela zgodnje kosilo (ob 13.00). Popoldan pijem vodo in nesladkan čaj. Jutri bom imela kosilo po četrti uri.
Pri hudi lakoti mi pomaga radenska (z mehurčki) ali donat, dobra knjiga ali zgodnji odhod v posteljo. Kadar se postim se strogo izogibam trgovinam s hrano, raje si privoščim kopel in sprehod.
Datume luninih men za naprej najdeš na lunin.net.

Hvala. Upam, da bo tudi meni uspelo.

Kako ste?
Jaz sem do sedaj popila nekaj Donata in zeleni čaj. Dobro mi gre, ne čutim lakote. Ne vem le, kako bom speljala med kosilom. Moji domači se bodo mastili (pretiravam! ;), jaz pa bom šla na sprehod.

Pa ve?

Kar gre, spila sem že kar nekaj vode, lakote pa ne čutim. Sem imela zelo ester dan v službi, na hrano nisem imela časa niti pomisliti… Še malo, pa bo!

Dekleta, da malo oživimo lunine mene!

Danes ob 18:03 se dovrši POLNA LUNA ali ŠČIP. Zelo ugodno za očiščevalni dan: sadni in zelenjavni sokovi ali solate 🙂

Pa dober tek!

No..če je že tema o luni bom pa kar sem napisala, kaj me teži!

Vsak mesec dobivam neke napade lakote, ko sem res lačna in bi pojedla vse, ne samo tisto kar se mi takrat zahoče. To lahko traja tudi do 14 dni, se pa zgodi skoraj na isti dan (so tudi odstopanja za 2-3 dni) vsak mesec. Rezultat je seveda povečanje teže, ko pa to mine pa par dni sploh nimam neke potrebe po hrani, prav odvrača me misel, da bi jedla.

Možno, da je to povezano z luno?
Sem gledala na koledar in ti lunini vzorci se mesečno ponavljajo, zato.

Imam neki špeha na trebuhu, pa po stegnih, pa sploh se mi slatkarije luštajo. Se mi je prav zdelo, da so nebesna telesa kriva.

Morda ne ravno nebesna telesa, po mojih izkušnjah gre bolj za PMS varianto. Kr_edn verjetno s tem nima osebnih izkušenj iz prve roke, če pa zna opazovati ženski svet okrog sebe, pa bo morda mojo domnevo celo potrdil.:)

Lp

ja, tudi sama sem prvo pomislila na pms, ampak glede na to da redkokdaj dobim menstruacijo, sem potem to možnost črtala in začela iskat druge variante ter čist slučajno opazila lunine mene 🙂

saj ne pravim, da je zdaj luna kriva za vsake moje napade lakote, ampak precej sumljivo je, da se to ponavlja na te mesečne časovne intervale

Naši hormončki sicer lahko delujejo tudi tako, da so prisotni vsi simptomi PMS, do krvavitve pa dejansko ne pride.

Kar pa se tiče lune, nisem še slišala, da bi vplivala na napade lakote (razen pri volkodlakih:):)). Je pa dejstvo, da luna vpliva na izločanje vode iz telesa. Načeloma se izloča več vode iz telesa takrat, ko je luna “v starem” (torej ko je obrnjena v obliki črke C – crkuje), manj pa se voda izloča iz telesa, ko je luna “v mladem” (v obliki črke D – debeli se). Ob tem posledično lahko telesna teža tudi nekoliko niha. So pa to nihanja nižjih vrednosti.

Sicer pa je napade lakote možno omejiti ali se jih skoraj v celoti “odvaditi”, če smem uporabiti to besedo. Je pa za to potrebno veliko časa, volje in postopnost. Na začetku mojega hujšanja sem imela napade ravno tako kot ti približno enkrat na mesec, potem so se ponavljali na dva meseca, pa na tri, štiri. Po treh letih se imam za skoraj ozdravljeno, saj doživim res morda kake tri napade na leto, a trajajo le en ali dva dni. Mislim, da več niti ne morem pričakovati, saj sem navaden človek in je to nekaj čisto normalnega. Telesna teža takrat res malo poskoči, a zelo hitro tudi pade.

Lp

jaz bi sedaj zacela sam nevem kako dajte mi pomagat

zelo zanimivo branje.

New Report

Close