Najdi forum

cipralex in kilogrami

Pozdravljeni!

Pravite, da ste v dveh letih odkar jemljete Asentro pridobili 10 kilogramov. Ne vem sicer kakšna je bila vaša teža prej. Za nekoga, ki je bil prej pod mejo normalne teže to namreč ni enako kot za nekoga, ki je prej imel povprečno ali že prekomerno težo. Veliko ljudi, ki jemljejo AD-je poroča o povečanem apetitu in/ali upočasnjeni presnovi in posledično o povečanju telesne teže. Nekaterim pa se apetit celo zmanjša, tako da je vse odvisno od človeka do človeka in seveda tudi vsi Ad- ji niso enaki. V prvi vrsti se posvetujte s psihiatrom. Razmisliti velja ali lahko spremenite kaj pri prehranjevanju ali gibanju v kolikor vam sicer ad dobro vpliva na počutje. V kolikor pa kljub skrbi za zdravo prehrano in gibanje ni učinka, bi se veljalo posvetovati tudi o zamenjavi Ad- ja. Seveda pa pri tem sodelujte z zdravnikom.

Želim vam vse dobro, Bernarda

zredila sem se 15kg v pol leta po cipralexu, sedaj sem že 2 meseca, 14 dn nazaj začela z dieto pa sem se zredila se za +2kg.. res da m je cipralex zeloo pomagal, sem praktično čisto uredu ampak počutim se napihnjeno, debelo, nič mi ni več prau za oblečt jezna sem na cel svet grrr

Pozdravljeni,
Pridobili ste kar precej teže v pol leta. Sicer pravite, da ste psihično dobro, morebiti bi se posvetovali z zdravnikom o prenehanju s cipralexom v kolikor je to mogoče.
Kako pa je sicer z vašo prehrano in gibanjem?
Napišite kaj več, bo lažje iskati poti v prihodnje…
Vse dobro, lp
Bernarda

Tudi jaz jemljem Cipralex, že precej let. S temi zdravili sem zelo zadovoljna, uspešno premagujem težave zaradi depresije. Je pa res, da imam težave s težo, ampak menim, da ne toliko zaradi zdravil kot pa zato, ker se pri hrani ne morem držati normalnih okvirov. Če bi jedla manj in se več gibala, potem sem prepričana, da bi bilo v redu. Verjamem pa, da antidepresivi in antipsihotiki na ljudi delujejo zelo različno. Meni, kot rečeno, Cipralex ustreza. Sem pa pred davnim časom dobila nek Risperdal ali nekaj podobnega…. Takoj sem dobila odpor do njega. Ko so mi ga zamenjali za nekaj drugega, je bilo pa v redu.

Objava čaka odobritev

New Report

Close