Najdi forum

nam je bilo povedano da ko je živčna/nervozna spušča dlako, enkao če jo grabiš za dlako, in pol traja do 4mes. da dlaka znova zrase. lahko je sicer tudi glivična okužba dlake, to pa ti lahko potrdi le veterinar. mogoče če si jo kupil pri rejcu ga pokliči pa ti bo svetoval.

Tanja moji činčili je tudi odpadala dlaka in mislim ,da bi se to lahko misila kot psi,saj je moji činčili kar kmalu nehala odpadati.

ZANIMA ME KAKŠNE VEJE LAHKO DAŠ ČINČILI ZA GLODAT ?

najbolše je da ji kupiš brusni kamen..!! ker so nekatere veje predvsem od sadnega drvaja za činčilo lahko tudi škodljive. veje od smrke in jelke pa so smolave. tako da je najbolši brusni kamen. ki ga kupiš lahko tudi v zooticu..!! 🙂

zanima me če se činčilo lahko kako privadi da nebi kakala povsod

Zdravo!

Skrbi me, da je moja činčila bolna, saj sploh ni več živahna, večino časa spi, malo oz. skoraj nič ne poje, ko jo hočem prijet se kar pusti, kar pa včasih ni. Že drugič se je naredilo, ko sem jo vzela iz kletke in dala na tla se je kar polulala, kar se nikoli ni pa sem jo imela tudi po dve uri zunaj ( ko je bila zdrava). Zanima me, če je kdo imel že isti primer oz. mi lahko kdo kaj svetuje.

Hvala, lp

A da bi jo peljala k veterinarju ti pa še ni prišlo na misel?

Doma imam 3 činčile samca,samico in njunega mladiča zanima me koliko časa se mladiča nesmem dotikati?

Zdravo.
Jaz bi pa vprašala kakšno činčilo je najboljše kupiti?
Kakšno veliko kletko potrebuje in bi prosila če bi mi kdo vse opisal ki ima izkušnje s tem in koliko stane vse skupaj.

Zdravo.
Jaz bi pa vprašala kakšno činčilo je najboljše kupiti?
Kakšno veliko kletko potrebuje in bi prosila če bi mi kdo vse opisal ki ima izkušnje s tem in koliko stane vse skupaj.

Koliko je vas stalo ko ste kupovali vse potrebno za činčilo?



Kaj misliš s tem, kakšno činčilo je najboljše kupiti?

Kar se tiče kletke, je ne kupuj v trgovinah za živali. Splača se ti kupiti preko spletne strani ZooHit. Poleg tega lahko preko te strani izbereš komplet vse, kar rabiš za činčile – flying saucer, posoda za peščeno kopel, pesek, hrano, priboljške…. Če boš slučajno kupovala navadno kolo, moraš paziti, da je vstop činčile na kolo prost – brez žičnatega orodja, ker si lahko poškoduje rep.

Moji činčili dobita vsakodnevno svežo vodo in travo. Ostalo hrano dam šele, ko sta posodici prazni. V nasprotnem primeru zmečeta iz posodice vse tisto, kar ne jedo najraje 🙂 Razvajenke 😀 Sadja ne dajem, čokolada je strogo prepovedana!

Aja, zelo rade imajo rutino! Moji činčili sta navajeni, da gresta okoli 10h zvečer v kletko. Na to sem jih navadila tako, da sem ob tej uri dodajala hrano in menjavala vodo.

Sama sem kupila kletko velikosti D79 x Š52 x V140 cm (http://www.zoohit.si/shop/male_zivali/ograde_zajcniki_kletke/kletke_cincile/do_80cm/299960).
Več o tem pa lahko v ZS 😉

Mene me zanima če lahko činčila jedo suh por hvala za odgovor lp.

Jaz imam činčilo in na njenem nosu ji je izpadla dlaka. kaj to pomeni? Sicer se je zgodilo, da ji je dlaka izpadla po srečanju z velikim nemškim ovčarjem. takrat se je tudi prvič bolj resno oglašala. Ali je možno, da je to samo zaradi strahu ali zajedalcev?

 

 

New Report

Close