Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Champix – Stranski učinki

Champix – Stranski učinki

pozdrav!
champix jemljem že 3 tedne,11 dni ne kadim.Zdravilo se mi zdi odlično!!Me pa zanima sledeče:Naslednji mesec začnem z injekcijami(suprefact in menopur)za rast foliklov IVFpostopek.
Ali lahko jaz v tem času jemljem champix?
pozdrav in hvala za odgovor

Spoštovana!

Načeloma ni razlogov, da ne bi nadaljevali s Champixom. Vam pa še vseeno svetujem posvet z vašim ginekologom in vprašanje na telefonsko številko, ki jo imate na vsaki škatlici Champixa.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdrav vsem junakom, ki so prenehali kaditi sami ali s pomočjo champixa.
Sem namreč že 6 tednov brez cigareta. Odločila sem se prenehati kaditi s pomočjo champixa, katerega mi je predlagal moj osebni zdravnik, saj sem bila kar naprej pri njemu zaradi kašlja, težkega dihanja in še kaj. Poslal me je tudi k pulmologu, kateri je postavil diagnozo kronični bronhitis 2. stopnje. Vse to skupaj me je pripeljalo do tega, da sem se odločila za ta korak. Bila sem kadilka 30 let v povprečju s škatlico na dan ali pa več.
Sicer ne vem, kaj bi se dogajalo, če nebi jemala tabletov, ampak mislim da mi je na začetku res pomagalo, da sem dala cigareto stran. Začela sem po navodilih proizvajalca si kupila še eno škatlico nato pa pojedla še šest tablet in jih dala stran. Sedaj sem brez njih in gre. Res je, da ti tableti na začetku pomagajo, da ne misliš toliko na svojo razvado, toda kasneje se ti pojavi toliko želja po kajenju, takrat pa nastopi tvoja volja, ko si moraš reči ne nebom, kakor bom enega je konec in ponovno bom morala iti skozi ta pekel odvajanja. Sama nisem imela nobenih stranskih učinkov, nisem se zredila, pijem kavo, sem rada v družbi prijateljev, tudi tistih ki kadijo okrog mene, pa še ponosna sem, ker sem tako močna, da ne posežem po cigaretu.
Resnično upam, da mi bo uspelo!!!

champix jemljem ze 1 teden ne kadim ampak cutim mocno slabost ponoci bruham mam prebavne motnje in komaj stojim na nogah starsi mislijo da uzamam prepovedane substance ker za moje kajenje nevejo upam da ima kdo kaksno resitev.
lp pozdrav

Spoštovani!

Težave, ki jih opisujete, so kar precejšnje. Svetujem vam, da prenehate z jemanjem Champixa in se posvetujete s svojim zdravnikom. Lahko tudi pokličete na tel. št. ki je na škatlici od Champixa.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

pozdravljeni..

Champix jemljem že pet dni,in zaenkrat nimam kakšnih problemov,mogoče utrujenost na trenutke..
sicer še kadim,moj datum je določen na 11.11.2012 🙂
me pa zanima,če veste ali je kaj narobe ,če zdravilo Champix kombiniram z alkoholom? v “navodilih” tega nisem zasledil..
nisem alkoholik,da ne bo pomote,le rad včasih spijem kakšno pivo,dva ali tri.. bliža se veseli december,jaz pa bom na Champixu..

hvala za odgovor in lep dan želim..

Spoštovani!

Najprej čestitke za pogum in odločitev. To je najpomembnejše. Sedaj morate samo še vztrajati.

Glede alkohola in vareniclina in njuni možni klinični interakciji ne morem reči kaj posebnega, sa je kliničnih podatkov premalo. Menim, da bi vseeno bil nekoliko previden, kajti tudi vsak človek lahko po svoje odreagira. O nekih fizioloških reakcijah bi težko govoril, so pa prijemališča enega in druugega v možganih, po do sedaj znanih podatkih, različna. Svetujem, da povprašate tudi na številko telefona, ki je na škatlici zdravila.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni,

tudi sama se poskušam odvaditi kajenja in zaenkrat mi gre prav dobro. Tokrat poskušam drugič, brez kakršnih koli table in ne bojim se abstinenčne krize, saj sem si že naredila načrt, kaj bom takrat počela, ko me zagrabi – telovadba.
Bi pa lepo prosila za en nasvet, kaj mi storiti glede prebave, ta se pri meni kar ustavi in prav zaradi tega sem začela pri prvem poskusu, ponovno kaditi. Poskusila sem pa kar precej, da bi si prebavo uredila, spravila v normalen tir: Donat (hladen in topel), suhe slive, sadje, probiotični jogurti, nisem uživala bele moke in še bi lahko naštela. Torej, če ima kdo kakšno dobro idejo, prosim zanjo.

lep dan

Pozdravljeni,

Ne spada ravno pod stranske učinke, amapak vseeno..
Odločam se o terapiji z Champixom, imam pa eno sicer zelo neumestno vprašanje glede delovanja Champixa. Prebral sem, da terapija zmanjša željo po kajenju in cigaretu. Zanima me če kadiš cigarete in zraven redno tudi marihuano, ki je tudi pomešana z tobakom, ali ti potem padla želja tudi po “jointu”. Predvidevam da bi z začetkom terapije moral prenehati tudi z kajenjem marihuane, oziroma jo kaditi brez tobaka, da bi terapija dosegla želeni učinek?

Hvala za odgovor,
Lp,
Miha

Spoštovani!

Vsekakor je zelo pomembno, da prenehate tudi z marihuano. Ni zagotovo, da bo želja po marihuani se tudi zmanjšala, saj se nikotin in champix specifično vežeta na nikotinske receptorje v možganih, THC pa ima verjetno druga prijemališča, čeprav v končnoi fazi vse poteka preko vpliva na nevronske prenašalce. Potrudite se in prenehajte z obojim!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Spoštovani!

Lansko leto sem prenehala kaditi s pomočjo tablet Champix. Uspelo mi je prenehati s kajenjem za osem mesecev.
Potem sem po neumnosti spet začela kaditi. Sedja bom spet poizkusila prenehati s pomočjo Champixa.
Jemljem tudi tablete Ecytara.
A je to slaba kombinacija?

Prosim za kakšno spodbudno besedo!!!

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovana!

Ni nobena tragedija, če ste ponovno začeli. Veste sedaj, kje so pasti in kako se drugič izogniti. Če ste uspeli prenehat enkrat, boste tudi drugič, v to sem prepričan in držim pesti za vas.
Glede preparata, ki ga jemljete, pa bi vam svetoval, da se pomenite z vašim zdravnikom. Ni preveč priporočljiva kombinacija, ki jo omenjate.

Želim veliko poguma in moči.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni,

želim se odvaditi (drugič; pred desetimi leti tri leta nisem kadila in takrat je šlo začuda kar dobro z nikotinskimi obliži) kaditi in sem šele zdaj naletela na možnost odvajanja z zdravilom Champix. Zato ga ne poznam najbolje in me zanima ali ga je dovoljeno jemati v nosečnosti oz. neposredno v času pred njo? Kaditi bi namreč želela prenehati tudi zaradi tega, ker bi želela ponovno zanositi. Glede na to, da sem stara 42 let, se seveda toliko bolj bojim vsakršnih stranskih učinkov. Hvala za odgovor!

Spoštovana!

Glede na to, da ni zadostnih podatkov o uporabi Champixa pri nosečnicah se odsvetuje njegova uporaba v času nosečnosti. študije na živalih so pokazale vpliv na sposobnost razmnoževanja. Potrebno pa je povedati, da kajenje (pa tudi pasivno kajenje) dokazano zmanjšuje možnost zanositve, da ne govorimo o zares resnih negativnih vplivih na še nerojenega otroka če v času nosečnosti mati kadi ali je izpostavljena pasivnemu kajenju.

Lep pozdrav

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Tudi sama sem izrecno s pomočjo Champixa opustila kajenje. Efekt sem začutila že po prvi tabletki. Vzela sem jo popoldan, takoj ko sem prišla iz lekarne. Naslednje jutro nisem takoj pomislila na cigareto kot sem to prej. Hecno, ampak to sem ugotovila 20 minut po tem, ko sem vstala. Nič več želje po cigareti. Pokadila sem še caa 8 cigaret v dveh dneh in prenehala. Na ovitek sem si napisala skrajni datum , ki si ga določiš, da prenehaš s kajenjem. Sama nisem kadila že tretji dan. Kar nisem hotela verjeti, da je možno zdržat brez cigarete. Pa sem pokadila 10 cigaret na dan, tudi manj. Danes je 38 dan nekajenja.
Tudi meni je bilo ZELO slabo ko sem začela 1mg/2x dnevno. Ugotovila sem, da lahko tableto vzamem po večjem obroku( malica: napr. jogurt, sadje, je premalo!!!) in nimam nobenih težav. Tako, da jemljem trenutno le 0,5mg 1x/dnevno. Pa vas sprašujem dr.Čakš, kakšno je vaše mnenje o zmanjšani dozi. V navodilu piše, da je potrebno jemanje 12 tednov 1mg2x/dan. trenutno tudi menim, da sploh ne potrebujem več tablet, ali je to varljivo? Hvala za odgovor.

Spoštovana!

Vsekakor se je pokazalo, da je uspeh prenehanja kajenja boljši, če se izvedede popolna terapija. Dejannsko je občutek lahko varljiv in se želja povrne. Lahko pa vseeno poskusite zmanjšati dozo, oz v kolikor so težave prehude tudi prenehate. Predvsem pa vztrajajte pri nekajenju.

Lep pozdrav

dr. Tomaž Čakš, dr.med.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni!
Pred 4 meseci sem se odlocila da ne bom prizgala nobene cigarete.Moram povedat da sem kadila 30 let po skatlo na dan..
Z prenehanjem kajenja pa sem dobila hude glavobole slabost sili na bruhanje pa vidim vcasih duplo od glavobolov ..,sem ze kar obupana .Zdaj pa sem se se zacela mocno potit….rada bi vzdrzala pa me zanima kako dolgo lahko to traja…lp

Spoštovana!

Glede težav, ki jih navajate bi vseeno svetoval pogovor s vojim zdravnikom. Morda gre še za kaj drugega, ne samo za abstinenčno krizo. nenavadno je, da so se tako močne težave pojavile po 4 mesecih od prenehanja kajenja, če sem prav razumel. Kakorkoli že, posvet z vašim zdravnikom ne bo odveč.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hvala za odgovor.Moram rec da so sr tr tezave zacele nekje s prenehanjem kajenja v decembru ter se stopnjevale na slabse in zdaj v tem mesecu ze imam non stop glavobole….potenje pa se je zacelo pred dvema tednoma ..Sem zaradi hudega glavobola in pocutja v stalezu po Mr glave in krvnih preiskavah ter ocesnem pregledu ni bilo nic narobe.Jaz sem glede na to da sem prenehala kadit sredi decembra pac pomislila ce bi to bilo vzrok….Ce je se dobi kaj ki te tezave lajsa.lp

KAJENJE JE ENAKO KOT SMRT

New Report

Close