Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami čevelj me žuli

čevelj me žuli

Kar nekaj imamo tem, oz postov, kjer pišemo reči, ki pod naslov ne spadajo.
Zato se mi zdi, če gospa Petra ne bo proti, da bi morali biti tudi kakšni drugi naslovi, oz teme, kjer bi človek lahko kaj pojamral, šimfal ali vsebinsko pobluzil.
Nedvomno pa to ne sodi npr med slušne aparate, ugodnosti za gluhe etc.
Ni pa nam vseeno, kar bodo te reči itekako še udarile po naši skupnosti.

Vse pada. Pri nas na primorskem skoraj ni več podjetja, ki bi kaj proizvajalo. Samo trgovine, advokati, frizerke etc. In brezposelni.
Pa bi molčal, amapk spravili so se na otroške dodatke in plačevanje vrtcev enostarševskih družin.
Res nekateri zlorabljajo, res pa je, da je tudi dosti enostaršev, kjer otrokov oče noče za otroka nič dat, oz je bolje, da je čimdlje od njega.
In zdaj bo država tem enostaršem vzela, ob tem, da se g šrot, bavčar, horvat valantpopovič cekuta in ostali smejejo v brk in prepevajo tisto, kaj nam pa morejo.
Halo!!!
mormo bit pa zelo na tleh da otrokom jemljejo.

In nato ti mihelj prebere, da ima zdravstveni sistem ogromen minus, in da so krivi zdravniki, ker ne dežurajo zastojn, ker direktorji tudi dežurajo etc bedarije.
Ob tem da dajo denar za zdravstvo in penzije v skupen žakel, da lahko servisirajo falkona in kupujejo preplačane podkupljene patrije. Ob tem, da iz penzij plačujejo tudi prisolno politično upokojene štiridesetletnike, npr policaje, pa metalce kladiv, zaslužne državlane…

Ni več socializma in komunizma, vladarji, niti v zdravstvu in penzjonih.
In noben ne sme zahtevat da je le v tem socijalizem.
Mislijo nastavit ministrico iz SD, ki je sedaj poslanka, in punca bi rada uvedla kolhoze in komunizem v zdravstvu.
Medtem, ko g Svetlik uvaja v sociali kapitalizem 19 stoletja. Delaj in životari al crkni.

Glejte,
ne more se zdravstvo in sociala primerjat med slovenijo in npr nemčijo al avstrijo.
Ne mormo imet takega zdravstvenega standarda kot oni, ker ni denarja.Zato mihelj kot penzjoner nima več BMW ampak ima eno staro kripo za 1000 evrov, zdaj je že 500 (letnik 98), japonca.
Pač, ne more si špogat rolsrojca, avdi al tist kar majo v bolj bogatih državah.
Poba ve kaj je zanj in ima karjolo.
Ki pa ni varna etc, je pa poceni in malo žre.

In tko je v zdravstvu: preveč nam nudijo, glede na našo kupno moč. To je fakt!
Da ne rečem kolkjo stanejo kakšna biološka zdravila in posegi tez zdravljenje. Miljoni tolarjev!!!

Posebno ob tem, da vsi v en glas vpijemo, da smo preveč obdavčeni (pač ob manjši plači, nam morajo večji % vzet za enak standard zdravstva etc).
Za več, bi se morali zavarovati posebaj.
Ob tem, da davke plačujemo le eni, drugi se pa ognejo.
Da ne rečem kako so polni dnarja eni kmeti al vinarji in slično, pa obrtniki etc.
Se nognejo, ne dajejo računov, plačujejo katastrski davek in slične bagatele.
Ob tem pa imajo hektare in hektare neobdelanih njiv gozdove, pašnike in še in še. Na kupe stroje, ki jih enkrat letno rabijo in ki ima vsak svojga etc. Vsaka kmetija ima po par traktorjev, moderno stiskalnico …
Nič se jim ne splača več, jari gospodi. Ne živina, ne žito ne zelenava ne krompir.
Le subvencije se jim še splačajo.
In to krije država.
Tud če je to dnar iz bruslja, je to denar, ki smo ga mi tja dali!

In najhuje je to, da to kar počno da bi rešili barko ne zaleže nič.
Ker ne vejo kaj je treba naredit, in ker delajo s figo v žepu in z mečkanjem.

Ne bi zgubljal časa z upanjem, da nas bo rešil parlament (je en tak izvoljen iz našga kraja, da me je sram, da sem in istega mesta.) al sodstvo. Znajo preganjat le take, ki sunejo čokoladko v štacuni. Igorje, boškote borise stanete ne znajo in nočejo (smejo?).

Skratka,
ne prčakujmo, da bomo imeli nevem kakšne ugodnosti iz svoje invalidnosti. Verjetno jih bo še manj kot zdaj.
Čas prihaja, ko bomo morali tud sami poskrbeti zase.
Gluhi smo, ampak neumni nismo, in čas je da začnemo uporabljati druge svoje sposobnosti, ne le čakat na pomoč s potaplajoče rešilne barke.
LP miheljn.

Nov žul:

priprava nove verzije davka na motorna vozila je za mihelna ena žalost. Predvsem, ker ga potrjuje v mnenju o nedoraslosti situaciji.
Namreč, s tem bodo dosegli da se bomo, folk, dalj vozili v starih, sedanjih kuretah, in jih še kar neki časa naumo menjali. Rezultat bo onesnažene in nevarnen ozen park.

Namreč, kaj bol onesnažuje, evro 0 al evro 3 avto? če za evro 5 nimaš dnarja.
sam, bi rekel, da je 3 bolje kot 0.
Pa ni tak zakon zgolj odraz velike potrebe po denarju ampak je to tud pokazatel o bistrosti predlagateljev in širini njihovega pogleda.

Pa ne misli mihel nič menjavat da ne boste mislili, da me zato žuli. Je koretka civic od honde na bencin superca. Nič sajastih delcev in poraba mal nad 5 l. In zame skoro zaston vzdrževanje te urce.

Kot drug žul pa je ta desus s svojmi prepiri.
Pa ko je glih mihel tuhtal da jih naslednič podpre, če bi slučajno šel na pašnik z voli.
Stranke ki ima menežerja, oz direktorja, ne pa predsednika pa že ne bom volil.
Se mi je pa že cel čas zdelo, da stranka ki ima direktorja ne precednika nima zveze z demokracijo in upookojenci.
želel bi in higienično bi bilo, da menjajo svoje ime.
Demokratična stranka upokojencev je v imenu ne pa privat firma mladega karlija.

Pol še ta arbitraža.
Kot prvo je res, da je to povsem nepomembna zadeva v lajfu, čeprav se vse vrti okool tega.
Nima mihel in večina v slo nič od tega.
Luko, ki je nagravžno uničla koprski zaliv, se da verjetno tud drugače rešit.
Bo pa mihel na eventuelnem referendumu o vstopu hr v eu vsekakor proti. Ker so balkanci.
Ne znajo držat besede in nonstop nekaj šišimišijo za hrbtom, iščejo luknje v predpisih… ko oni pridej not, bo čas za ven iz EU.
Se bo spet vzpostavila juga tist dan.
Ker nismo čehi, ki so se znali postavit zase.
Ni problem velikost ampak “jajca”.

In to me moti. Doma mi čjo nonstop pret glavo, pošiljajo polcijo patrije durs za mano.
Zunaj pa še prdnt ne upajo. Se oproščam na bioplinskem izrazu.

Kar se tiče DESUS-a, ti moram povedati, da je to že od vsega začetka ena gnila stranka, ki se j***e za pravice in dobrobit upokojencev in vseh drugih ljudi razen tajkunov (ki prejemajo sredstva s podkupninami). Bolj je podobna kameleonu kot stranki. Dokaz:
– ta stranka je bila v prejšnji vladi v desni koaliciji in ne le to, zdaj ima lev program, medtem, ko je prej imela bolj desnega (oz. vsaj zmernega), zdaj pa je v levi. To v normalni državi naredi samo kakšna taka stranka, ki ne ve, kaj hoče. Vsaka druga stranka se striktno drži svojega pola in tudi v primeru, da je primorana v koalicijo s stranko iz drugega pola (npr. konzervativci in liberalci), se drži svojega programa – poslanstva. Tega DESUS ne počne.
– Karl Erjavec, predsednik DESUS, je bil v prejšnji vladi obrambni minister. Pod njegovo pristojnost je spadal nakup patrij. Naprej pa kar sam pomisli, kaj to pomeni…
– glede na to, da so v stranki DESUS zdaj zdrahe zato, ker je nekaj ljudi imelo predolg jezik, sklepam, da gre za čisto komunistično stranko. Prej v komunizmu si šel takoj, ko si črhnil nekaj, kar vladajoči garnituri ni bilo všeč, na Goli otok (tam pa ni bilo nikomur do sončenja in namakanja v morju). Nekaj podobnega počne DESUS danes, le da oporečniki ne bodo končali na Golem otoku, ampak bodo izključeni iz stranke.
– Karl Erjavec še za vodenje Ministrstva za okolje in prostor ni primeren, saj se v tem času že dogajajo grozne afere (Slovenija bojda nima dovolj denarja, da bi počrpala evropski denar za okoljske projekte – to je škandal brez primere!!! In za to je zaslužen Erjavec kot vodja Ministrstva za okolje in prostor. OBUP! Že tako smo neto plačniki v evropski proračun, zdaj bomo pa še bolj!

Jaz DESUS ne bi nikoli volil.

Najraje bi volil SDS. So še najbolj pošteni in še največ naredijo.

Kar se pa tiče arbitražnega sporazuma, je pa to polomija vseh polomij. Jaz nikakor nisem za arbitražni sporazum, kakršen je ta in na morebitnem referendumu bom glasoval proti. Zakaj? Zato, ker si ga lahko vsakdo razlaga po svoje in več kot očitno je, da bodo arbitražni sodniki prej naredili kaj Hrvaški v prid kot Sloveniji. Kar spomni se prvega Rehnovega predloga (po njem bi, po nekaterih virih, lahko izgubili skoraj celoten Piranski zaliv!!!). Več o tem pa tukaj: http://med.over.net/forum5/read.php?186,5441161

Se oproščam, ker bom na dolgo bluzil, ampak taka nedolžna naivnost da me je kar pri srcu stisnilo.
Želim si pa da bi se motil. Ampak za to da bi menjal mnenje, bi rad videl verodostojne protiargumente. Ki jih žal Sandi ni dal.

Sandi,
spoštujem tvoje mnenje in argumente. Imaš pravico do svojega pogleda in prav je da ima vsak človek mnenje.
Bi pa komentiral.
Nestrpnost do članov, ki mislijo s svojo glavo in si to upajo javno povedat, imajo žal tudi druge stranke, tudi tista, ki ti je všeč.
Žal sds pomete z vsakim članom, ki ima drugačen pogled kot vodstvo stranke in podobno je tudi naredila sns. To so piramidne stranke.
In taka postaja zdaj tudi desus.
Je pa to interesna stranka, ki naj bi zastopala interes upokojencev. Ne levo ali desno ampak naše penzije in pravice, kar je pa v končni fazi tudi interes večine v sloveniji.
Vsi naj bi bili prej ali slej v penziji.
In, če kot interesna stranka niso zraven, so daleč od centra odločanja oz moči, in ne morejo nič vplivat na nastanek zakonov.
Torej morajo biti zraven. Neglede na desno ali levo.
Med drugim pa je ta delitev desno in leo menda danes preživeta, brez kakršne koli vsebine.
Leve stranke ni.
Vse so stranke kapitala in last in slast svojega vodstva.
Ne poznajo nobene morale. Obljubijo eno, da jih voliš, pol pa delajo drugače. Pa imajo figo v žepu in že ob volitvah vedo, da obljub ne bodo držali.
In večina je tako ali drugače bila na sceni že v jugi.
Mihelj je pa vedno bil žrtev in kanon futer. In zdaj se mu takratni jadralci po vetru prodajajo kot nekdanje žrtve. Halo!
Lepo je biti poslanec.
Relativno dosti denarja dobiš kot plačo in dodatek. Si in, v dogajanju. Lahko potuješ v eksotične države (turizem): kuba, indija, kitajska, singapur, avstralija. In to za tuj dnar. Hodiš na raznorazne tečaje, maš cel kup ugodnosti etc. In to vsi od desusa, sd, sds, sns, ls….
Moraš pa ubogat vodstvo, kimat, bit tiho, kaj požret, ne smeš se postavit zase in za svoje osebno mnenje. Pameten moraš bit. Slovenc pač moraš bit. To so osnovne značilnosti kremenitega slovenca.
Gospod Erjavec je poskušal tudi drugje, v desusu pa mu je padla sekira v med.
Mlad, energičen, prilagodljivega mnenja etc. Bo pa ja z levo roko pometel z nami starimi, ki smo antipod njegovih lastnosti.
Zanima me le to, kam bi pa šel če bi res izstopil iz stranke, kot je grozil?
Na zavod za zaposlovanje?
Ja kdo bi ga pa vzel v službo?
Srečo ima, da ima take člane in take poslance, ki so se ustrašili z svoje mesto pri koritu.

To da za ene praviš, da so bolj pošteni in največ naredijo, me je pa nasmejalo.
Enkrat sem bil z enmi visokimi od teh v oštariji, in sem videl, kaj je za zaveso.
Oprosti Sandi, si pa zelo naiven.
Fantje očitajo drugim, kar sami mojstrsko počno.
V znatni meri so pripomogli k današnji teži krize.
Niso bili modri, in nikoli ne bodo.
Arbitraža?
Čas je da se zmenimo, tako ali drugače.
Da tipiči ala jelinčič in žerjav pa slični ne bodo imeli možnosti ribariti v kalnem, s figo v žepu.
Pa kaj hočeš, se tepst s hrvati?
Slovenci smo in bomo vedno potegnili takratko.
Oni se znajdejo, ne držijo besede, znajo zakulisno lobirat, si kar prilastijo in pol to prodajajo kot svoje. V eu bodo oni prva balerina. Mi pa rezervno kolo in neto plačnik.
Še niso člani, in nas peljejo na vodo, kadar hočejo.
Oni imajo vedno prav in so najlepši. In vedno bo tako.
Pač kdor ne zna ne zna.
Pojdi malo v piran, izolo, koper in tja naokoli.
In poglej kakšne nacionalnost je večji del. Jugoslavija je tam, s pripadajočo civilizacijo in kuturo, dragi Sandi. Edino v slo je ostala juga v malem.
SLO ni država slovencev, kar si domišlate ampak zgol država državlanov. makar kitajskega porekla.
Pa je tako in to tudi prav, je pa tudi res , oz bi bilo prav, da bi prišleki prevzeli tukajšnje civilizacijskre navade, pa jih niso. So deželo prilagodili sebi, ne sebe deželi oz okolju v katero so prišli. Tradicijonalne vrednote izginjajo.
In se najdejo zvitorepci, ki me pumpajo z mejo na morju in slićno.
Meja je denar v mojem žepu, žal se pa večina tega ne zavedate.
Revež nima domovine, so govorili včasih.
Povsod se ga otepajo.
Če maš pa denar je ves svet tvoj, povsod si doma.
Skratka, sam da je enkrat tega konec. Potegnili pa bomo takatko in smo jo že.
Ne obremenjuj se s tem.
Je že mem.
Pa referendum gor al dol.
Bi mele srne referendum, da so volkovi.
Ko bi pa prišle v stik z pravim volkom se bi pa koj videlo kaki volkovi so.
Pa uspešen referenum gor al dol.

Ni dovol da maš prav. Tudi znati moraš in pripravljen moraš biti iti do konca za svoje prepričanje.
Tega filma pa v slo ne boš videl.

LP od mihelna.

še sem živ, ker postiram.
Malo nas je z otišćanci.
Mi je pa všeč, da je zdaj tema o kurjih očeh, da ne bomo več kao tako neresni, če ob temi o slušnem pripomočku bluzimo še o čem.
Je pa res, da je vsaka osena izkušnja vezana zgolj na posameznika, in je ni mogoče posplošiti.
Mi pa ni jasno kaj pomeni, da je nek diler slušnih pomagal neoseben?
Vsak si lohka pod neosebnostjo karkoli misli.
Neosebnost je celo profesionalen odnos.
Če sem prav razumel imajo dohtarji korist če predpišejo aparat neke firme? To piše danes en pod aparati.
mi je pa všeč to, da lahko sprobaš vse proizvajalce, ki jih inmajo v štacuni.
Bo kmal tko ko v avtoštacuni.

Žal trenutno mihelna bol okupira, če bo fasal gripo in če bo slučajno eden izmer mrtvih. Zdaj jih je že 8
Namreč, nisem se vspel cepit, trikrat sem bil prav blizu cepiva.
Bi pa gospo nevo predinovo iz helsinške znannstvenofantastične revije monitor vprašal, kolk jih je v slo umrlo zaradi cepiva.
Morda se katera od smrtnih žrtev tudi po njeni zaslugi ni cepila.
Vest in neodgovornost pač ne greta skup.
Niti pr miklavžićevi monitorci.

Kaj torej zdaj? Treba je preživeti z zdravo kmečko pametjo.

mag. Petra Rezar

Ja, dobesedno kmačka pamet mi zdaj ostane.
Namreč po cepivu ne vmreš, vsaj v doglednem času ne, če nisi alergičen na jajca, pravijo.
Po gripi pa lahko vmreš, izgleda da včasih tudi če si bil prej zdrav.
menda gre virus tako glaboko v pljuča, da ti okvari najbolj oddaljen del dihal. In pol se gor vsede pljučnica. In rabiš mašino da lahko dihaš.
Pobral po netu.
Zato mihel, kmetič, najraj ne gre v gužvo, če pa gre se obrača proč, kolkor se da.
Umiva si roke preden je ali si otipava glavo.. Pa ne tako kot svetujejo, ampak z milom in sperem.
Par minut pa že ne bom floskal z vodo. Bolje nekaj kot nič. To je osnova vsega na kmetiji. Čiste roke.
Nadalje jemlje imunal al slično, ki krepi imunski sistem.
Žvečim brinove jagode.
In na na osnovi starih navad v knjigi, kar je žena ven privlekla, bolj česnamo hrano, predvsem zvečer. Da menda pol izhlapeva ponoći.
Ja, in propolis pršilo od medeksa mihel nuca. Je stvar dobra tudi za herpes in angino.
Nedvomno pomaga pri ustnem herpesu, takoj na začetku, (za ta učinek dam roko v ogenj) in zakaj ne bi pol tudi pri gripinem virusu pomagal?
Skratka, kmetje se skušamo branit pred gripo na svoj, kmečki način.
Je pa enkrat treba vmret, ampak ne po neumnosti in zarad gripe prekmalu.
lp

Vsak ima pravico bit in ostat butast.
(kar velja tudi za ostale teme)

Prav pa je, da potem posledice tega da je butast nosti sam.

Vsak dan novi mrtvi, tud mladi in prej zdravi.
Ruska ruleta z matildo.

Cepiti se je zdaj nujno, če bom uspel se bi v tork al sredo.
Moti me ker je na cepišču, kot sem vidu na TV gužva kot v zganskem taboru.
In premajhna dostopnost.
Se pa da organizirat cepljenje tako, da je lahko individualno, cirkuliranje in posamično vstopanje. So mi pravli da je nekje na goriškem super sistem.
Ne pa ko kure.n mi je pravu, da je po hudi obliki nevarno da dobiš brazgitinjenje pljuč, kot posledica hude poškodbe.
Kar virjem.
lp, ruski ruletarji.

Mene v Sloveniji najbolj moti:
1) da država premalo naredi za zmanjševanje izpustov toplogrednih plinov;
2) da država pošilja naše mlade vojake na misije po svetu in s tem spodbuja svetovne konflikte;
3) da dobivajo odlikovanja bivši sodelavci tajne policije v YU;
4) da država na eni strani varčuje tam, kjer ni treba, na drugi strani pa razmetava tam, kjer ni treba;
5) da se vodstva državnih podjetij ukvarjajo le s tem, kdo bo zasedal direktorski stolček, nič pa z uspešnim poslovanjem podjetja in s kupci oz. strankami;
6) da država ne naredi nič (oz. daleč premalo) za odpravo diskriminacije do gluhih;

Sandi, znaten del gornjega podpišem

Za uvod pa bi povedal, da sem se uspel danes popoldne cepit za svinjsko obliko gripe.
Zdaj čakam 10 dni do polnega odziva.
Ni mihel butast do te mere.
Edini butast del je, da je mihelj v mladih letih ostal v jugi in slo.
Sio je pepček domišljal kako lepo da nam je tle.
Lepo mu je bilo predvsem zaradi iluzije o človeškem, moralnem etc pristopu.
Pa je zgolj mihel haluciniral.
Saj so očitno vsi komaj čakali da začnejo krast, si polnit žepe, klečeplazit pred vsemi po svetu in ostalo.
So bluzli, kako da bo kao nbaša država poceni, pravična, poštena, moralna, švica skratka.
Med in mlek naj bi se cedila.

Bluz in laž,
ravno obratno je.
Vsako dejanje večine, je blo zgolj z namenom da bi kasnej prišli čimbolj do korita, pa od igorjev, janezov do tomažev.
Država bi morala delati oz glavna skrb ji bi morala biti da so državlani zadovoljni in da jim gre dobro.

Pa ji je figo mar.
Vsem, desnim in kao levim.
Zdaj ti bo nek dimovski ustanovil neko unijo, kao levoi strankoi.
Pa so že na začetk kot ustanovitelji sami tajkuni. Lastniki, šefi uprav etc.
Malo morgen.
Toplogrednost?
Potrošništvo je aids civilizacije.
Človek si lasti Boga.
Vsa ostala živa bitja, rastline in živali, pa do boga nimajo nikakršne pravice, so le človekove žrtve.
Folk neodgovorno, tudi z blagoslovom Cerkve, nabrenka miljarde otrok, ki jih sam ne zmore prehranit.
In to je zdaj problem vseh ljudi živih bitij, rastlin in živali, in nežive narave, okolja.
Sandi,
pogoltna nemoralna egoistična golazen smo, ljudje.
In prej ko nas bo topla greda in ostale ujme pobralo, prej se bo mati Zemlja resetirala in začela znova.
Žal bo tud mihelna stisnlo, ampak pripravljen sem se stegnt, sam da bo te egoistične amoralne golazni enkrat konec.
Mihelj pusti živet vsemu, rastlinam in živalim in okolje pušča tako kot je že stoletja.
Žal ostala golazen v pogoltnosti ne gleda tako.
Naj mati Zemlja že enkrat useka nazaj, po bandi.
LP od ceplenega mihelna.

Tretji dan po cepljenju, nobenih težav.
Sicer pa v slo že 13 x zmaga virusov. Nazadnje menda v MB.
Še 7 do 10 dni da bom maximalno imun.
Pol pa naj kar
Možnost ste meli.
Proti običajni se nisem, ker je manj nevarna.
lp

Kaj menite ostali o tem. A se vam zdi vse OK??

Zakon o zdravljenju, predlog

Ostalim vam je verjetno vseeno in vam dol viso, tako vsebina, predvsem pa način.

Vaš mihelj je zasledil, da nek zaslužkar predlaga novelo zakona, po katerem smo vsi organodajalci za presaditev.
Načelno mihel nima nič proti presaditvi, meni pa, da je potrebna privolitev, dajalca ali svojcev. Ne pa da se odločajo komu, kdaj in kateri organ bodo vzeli kar eni x, glede na potrebo,, kakokor se komu zahoče.
Menim da kršijo miheljnu in vsem nam človeške pravice, in upam da bo referendum, in proti bom. In če bo zakon sprejet, bom sam in svojci zraven šli podpisat, da nismo donorji, iz principa..

Če delam, mi polov ico vzamejo in moram biti tiho.
Če se jim zahoče, me odpustijo, pa čeprav fajn in pridno delam.
Če varčujem v banki, namesto da bi frčkal, mi kar brez privolitve vzamejo del obresti.
Če šparam in delam in si naredim hiško al kupim stanovanje, mi ta sad mojih žuljev obdavčujejo.
Če zgubim službo, mji bodo kar socialo odtegnili, ker sem si z odtegovanjem kupil nstanovanje. Namreč, gledat je treba baje tudi na premoženje in bančni račun.
Vse moraš prodat in bit reven kot včasih cerkvena miš (danes je zelo bogata), da ti dajo par evrov sociale.
IN NA KONCU, NISEM NITI LASTNIK SVOJEGA TELESA. ASvtomatično me lahko porabijo za rezervne dele.
Je pač tako da bomo revne dežele skladišče rezervnih delov za bogatejše dežele..
Da ne rečem, da mora nekdo um,ret zato da majo rezervne dele.
Pa saj žrtev nikor ne briga. Važen je le tisti, ki je živ. In predvsem ima dnar.

Si predstavlate, da moj otrok gre v špital, in se kar odločjo, da so ga dovol zdravli in da ga rabjo za rezervne dele, ker nekdo nujno nuca jetra.
Nikoli ne bi vedel ČE SO VSE STORILI PRI NJEGOVEN ZDRAVLJENJU ALI SO MISLILI LE NA DELE.
Druga reč je pa še to, da si last svojga delodajalca, tudi v prosrtem času. Zdaj sem namreč bral v zvezi s tem napihnjenim škandalom, da mora ustanova dovoliti, če češ kaj delat v prostem času.
A smo last našega delodajalca??
Če vse to ni za ustavno sodišče pa nič ni.
Z ničemer ne bomo razpolagali več, niti z zaslužkom, niti s prihranki, niti s premoženjem, niti s prostim časom in NITI S SVOJIM TELESOM IN ŽIVLJENJEM..

Kaj menite ostali?

Zakaj se ta forum imenuje v svetu tišine? Zato, ker je vse, kar je tukaj in tudi kjer koli drugje v svetu gluhih napisanega ali izrečenega, bob ob steno. Brez haska. Gluhih nihče ne posluša, vsi so gluhi za gluhe in žal bo tako tudi ostalo. Zakaj? Razlogi za to dejstvo se ravnokar razkrivajo pred očmi vseh: korupcija je vsesana v najgloblje pore, v temelje, v samo bistvo slovenske družbe. Kako si torej lahko razložim, da inšpekcijske službe in odgovorni pri javnih naročilih vsa ta leta niso odkrili korupcije v prijavah na javne razpise za gradnjo avtocest? Odpovedalo je celo računsko sodišče, čeprav je vsako leto znova opozarjalo na nepravilnosti pri izvedbi javnih naročil, toda do srčike problema žal ni moglo priti. Žal.

Šele zdaj je bilo ugotovljeno, da so bili gradbinci, ki so se prijavljali na javne razpise za gradnjo avtocestnega križa, povezani v kartel, da so se medsebojno dogovarjali o razdelitvi trga, cenah, kakovosti, o tem, kdo bo poslal ponudbo in kakšno ponudbo bo poslal in še o marsičem. Žal je vsa preventiva klonila na vsej črti.

Bistvo Zakona o javnem naročanju je, da ščiti konkurenco, vendar je tukaj odpovedal v celoti. Enako velja za prejšnji Zakon o javnem naročanju (ZJN) in sedanji Zakon o javnem naročanju (ZJN-1). Odpoved na vsej črti.

Inšpekcijske službe, ki bedijo nad konkurenco in nad trgom, so prav tako odpovedale na vsej črti. Kje je vsa ta leta bil Urad za varstvo konkurence? Kje je vsa ta leta bil Tržni inšpektorat RS? Edina možna razlaga je, da problema niso opazili! Urad za varstvo konkurence se zgane le ob kakšnih velikih prevzemih, ki pa jih je itak treba prej obesiti na velik zvon in z njim seznaniti vso slovensko laično in strokovno javnost. In s tem, o čemer že vrabci na strehah čivkajo, se inšpekcije ukvarjajo, z bolj pritlehnim in prikritim delovanjem pa ne.

Odpovedalo je tudi računsko sodišče, ki vsako leto revidira izvršitev državnega proračuna. Sicer je podajalo mnenja s pridržki in negativna mnenja zaradi nepravilnosti pri oddaji in izvedbi javnih naročil, toda do srčike problema ni prišlo, prav tako ni moglo nikogar zares kaznovati (razen z negativnim mnenjem in z nekaj pozivi k razrešitvam ministrov, ki so bili itak že pri koncu s svojim mandatom ali pa še to ni bilo več smiselno, ker so ministri takrat že končali z mandatom).

Šele zdaj, ko se iščejo milijoni, ki so jih nagrabila gradbena podjetja v časih debelih krav, so te umazane podrobnosti prišle na dan.

Ta korupcija pa mislim, da ni samo v gradbeništvu. Menim, da bi še marsikje naleteli na kakšne kartele in omejevanja konkurence, če bi le pristojni malce pogledali papirje podjetij, ki nosijo oznake “poslovna skrivnost” ali višje stopnje tajnosti.

Zakaj o vsem tem pišem?

Ker se tudi na področju gluhih dogaja korupcija. Opažam, da vlada v zakonodajo, ki naj bi urejala pravice gluhih, vnaša diskriminacijo. Verjetno zato, da bi ugodila lobiju kakšnih drugih invalidov. To, da nekdo dobi neke pravice, ki mu ne gredo, po možnosti še na račun drugega, ustreza definiciji korupcije. Gluhim vlada noče priznati pravice do invalidnine verjetno zato, ker se boji ljumbosumja s strani drugih invalidov.

Ja, ljumbosumja je v Sloveniji vse preveč in če bi ljumbosumje gorelo, bi bili vsi problemi z energijo ne le v Sloveniji, pač pa po vsej Evropi, rešeni za vselej in ne bi se nam bilo treba bati šibkega evra, saj nam ne bi več bilo treba uvažati nafte in zemeljskega plina, katerih cena je vezana na dolar.

In ljumbosumje je tisto, ki podpihuje korupcijo in koruptivno ravnanje, ki ga je vse polno tudi v zasebni sferi. Kar poglejte nepotizem, veze in poznanstva , omejevanje konkurence, itd. Vsega tega v Nemčiji in drugih razvitih evropskih državah ni toliko.

Če bi radi prebrali, kaj vse sodi pod korupcijo, pa si poglejte tole spletno stran: http://en.wikipedia.org/wiki/Corruption

Vlada slab odnos gluhi. Gluhi mora sam boriti za svoja pravica in svoj življenje ne vlada. Vlada gluh pustit pri mir. Gluh sam iskat služba, denar kruh sam skuhati hrana sam živeti. Vlada nič pomoč. Ne pričaka gluh pomoč vlada.

skriti, ne ljubosumje ampak zavit, fovšija. ljubosumje je drugo.
Ni tako samo v svetu gluhih, tudi v svetu slišočih je ista stvar.
Mihl je zato dvignil roke in naj gre stvar naprej prepadu naproti.
Življenje je prekratko, da bi ga trošil za odbutaljenje butal. Šrpblem ni država, problem ni zveza. Problem je v ljudeh. Prav ica biti in ostati butast je ena izmed človeških pravic, ki jih garantira OZN.
Ob jalovem početju trgatve ni pričakovat.
Če skrbim zase, za svojo rast in ravnovesje je zame dost.
z voli se bodel ne bom-

Odprl sem novo temo o pisanju v nedeljeskem na str 22 o naglušnih iz ZDGNS. Pa mora blagosloviti novo temo moderatorka.
Očitno se omejuje vsebine.
Če bi to vedel, teme ne bi odprl. Si mojih prispevkov cenzurirana stran ne zasluži.
Ke mene nihče ne bo cenzuriral, pa tudi če si cenzorka prebarva lase v črno.
Imejte geto.
Plačilo pride!!¨oz že prihaja.
Naj drugi odločajo o vas: starši učiteji cenzorji AR planinci juharti..

take žalitve pa še ne. da je nadzor ugotovil da je moje razmičljanje slama
Hvala za prijaznost.

New Report

Close