Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Četrti spontani splav

Četrti spontani splav

Pozdravljeni, stara sem 28 let. Pri 24 letih sem zanosila praktično takoj, imela “šolsko” nosečnost in porod brez zapletov. Novembra 2022 sva se s partnerjem odločila za nezaščitene spolne odnose z namenom zanositve. Februarja se je zgodil prvi spontani splav takoj na začetku. Praktično tako, da test nosečnosti pokaže pozitivno, nato pa čez nekaj dni krvavitev, ki je trajala dlje kot sicer traja menstruacija. Potem se je zgodba ponovila aprila in maja. Ginekologinja me je pregledala, v maternici ni ugotovila nepravilnosti. Jajčniki ok. Sedaj sem ponovno zanosila. Tokrat sem se takoj odpravila v lab, saj sem želela imeti potrditev na papirju. Beta hcg je ob prvem merjenju pokazal 34, takoj naslednji dan pa 63. Tri dni po tem se je začela krvavitev, beta hcg je nato začel padati. Sklepam, da imam težave tik po vgnezditvi. Torej do oploditve pride, do vgnezditve sklepam, da tudi, če se poviša beta hcg. Nato pa se zalomi. Sedaj že četrtič. Psihično je precej izčrpno. Pred naslednjim poskušanjem bi si želela najti razlog. Katere preiskave mi svetujete, da opravim? Zaenkrat sva s partnerjem dobila napotnico za genske teste. Partner je isti kot pri prvi nosečnosti. Sprašujem se kaj se je sedaj spremenilo, da nama nikakor ne uspe. Pa ubistvu ugotovim samo 3 stvari: – manj sva športno aktivna – manj časa imava za počitek – bila sva cepljena za covid 19 (znanstvene raziskave sicer ne kažejo povezave med cepivom in splavi..) Torej, želim si opraviti vse smiselne preiskave. Morda je kaj, kar lahko rešimo. No vsaj upam tako. Hvala za pomoč.

New Report

Close