Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! čestitka – 90 let

čestitka – 90 let

Moja stara mama bo kmalu dopolnila 90 let.
Rada bi ji napisala lepo čestitko, verz…
Mi lahko pomagate?

preberi si sporočilo z naslovom: “VERZI!!”

Pregledala, vendar malo primerne za 90 letnika.
Pa ne bodi huda!

no sej v bistvu nisem tako zelo huda… huda sem le na tiste, ki se nočejo sami nič potrudit, hočem povedat… da se je pač treba malce potrudit, pa se da vse, narediti, poiskati…
Iskalnikov je na medmrežju ogromno…tudi tule na med.over.netu je ogromno napisanega o tem, samo čas si je treba vzet in pobrskat. Ne samo čakat, da bo nekdo drug naredil namesto nas. In točno tak verz kot ga iščemo je težko najti, je pač treba obstoječe malce prilagoditi našim željam.
Lahko v voščilu citiraš kako pesem in potem samo dodaš : “iskrene čestitke…”
Še najlepše voščilo pa je tisto ki privre iz srca, npr.: draga moja babica, ob tvojem jubiljenem rojstnem dnevu ti moram povedati, da sem vesela, da sem tvoja vnukinja, hvaležna sem ti za vse trenutke, ki si mi jih podarila, tudi jaz želim moj čas deliti s teboj. Želim ti zdravja in sreče, itd…

Tvoji babici , in tebi;-) pa želim vse najobljše…

pa še nekaj verzov:

Ob vašem rojstnem dnevu kratko naše je voščilo, samo da bi se izpolnilo: brez težav, brez trpljenja dnevi vašega življenja naj potekajo lepo- tudi za nas sreča bo.

Danes je tvoj rojstni dan, naj bo lep ta dan, naj bo s soncem obsijan, naj cvetke okrog tebe v veselje in radost ti cvetijo.

Moj najlepši si navdih, zato tebi za rojstni dan pošiljam ta stih.

Vino in pesem, Zakaj bi bil resen, Življenje ni večno, Lahko je pa srečno. Na zdravje!

Je volja in misel še mlada, Le rojstni list rumen postaja, Vendar pa ………(ime) se ne da. Naj sreča bo Tvoja(Vaša) znanka, Da tud’ denarja in ljubezni ne zmanjka, pa bo življenje kot bajka!

Čez hribe, doline, čez ravno polje, naj pride to pismo ob rojstnem dnevu, v tvoje roke!

Veliko zdravja in sreče, življenje naj ti v miru teče, en poljub na vsako stran, prejmi za rojstni dan.

Življenje je kot vrtnica- včasih nas zbode, vedno pa nas očara s svojo lepoto. Vse najlepše ob rojstnem dnevu….

V tem trenutku res ne vem, kaj bi napisal. Morda le to, da Vam želim ob rojstnem dnevu predvsem srečo in tisto kar sami najbolj želite in po čemer hrepenite.

Naj iskra žari ti vedno v očeh, zunaj blo sonce ali pa sneg, naj glas ti med nami še dolgo zveni, saj veš, da imamo radi te mi. Vse najboljše ob rojstnem dnevu želi …….

Naj te sreča in nasmeh spremljata v dnevih in nočeh! A če sonce kdaj zakrije ti obraz, ne obupaj, saj dan dnevu ni enak! Ob rojstnem dnevu ti želim vse lepo in naj se ti uresničijo vse želje!

Bila rojena sredi pomladi si,v hiši sredi xxxxxxx vasi,kot zadnja izmed otrok,si v hišo prinesla otroški jok.XXXX dali so ti ime,XXXXX, XXX klicali te.Nasmejana si deklica bila,ko v beli svet si odšla.Oče XXX ti dal je blagoslov,Tud’ mama XXX dala je svoj prav.Bratje in sestre smo bili s teboj,dokler XXXX postal ni mož tvoj.V XXXX ste spletli gnezdo si,XXX in XXX v veselje so ti bili.Vzgoja zahtevala trdo roko je,dobro, da ubogali so te.Kljub problemom vsem,ki jih imaš,še vedno dovolj za življenje nam daš.Vendar draga XXXX,danes je tvoj dan.Ustavi za trenutek se,kajti X let spremlja te.

Šli so meseci okrog, sklenjen je naraven krog. Spet starejši bomo vsi za okroglo leto dni. Vse najboljše za rojstni dan želi……

PikA* posebe za 90 letnico verjetno res ne boš kaj primernega našla. Zato si malo priredi po svoje kak verz. Morda kak življenski ali pa kakšnega o babicah oz stari mami. Tukaj imaš nekaj naslovov, kjer so že dekleta pisala razne verze in lahko kaj najdeš.

http://med.over.net/misli/index.php
http://med.over.net/phorum/read.php?f=109&i=145&t=50
http://med.over.net/phorum/read.php?f=109&i=5662&t=5656#reply_5662

Sorry nisem videla, da si že ti fejst huda napisala.

ojej bobika… ne se me bat… nisem tako huda kot izgleda 🙂

Tudi jaz imam to srečo, da sem lahko svoji stari mami lansko leto napisala takšen tekst, morda si boš z njim lahko pomagala:

Iskrene čestitke za 90 let

Življenje teče še hitreje kot ura,
najboljša ura pa je tista,
ki se zlepa ne pokvari,
in nekaj podobnega ste Vi.

Vaše dobro srce – kot mehanizem te ure.
Vaše pridne roke delajo iz dneva v dan,
kar naprej, kot sekundni kazalec.

Dobra ura teče potiho,
tudi vam ni treba veliko govoriti,
pa vseeno vemo, kaj ste nam hoteli povedati.
To, da je treba biti potrpežjliv in po srcu dober,
kakršni ste Vi – stara mama.

Zato Vam iskreno želimo,
čimveč zdravja ob vstopu v Vaše deseto desetletje.

Ma kaj ni grozno, da hočemo vsi rimačiti in rimati?
Ali proza ni dobra, da poveš tisto, kar čutiš? Ubogi Prešeren…

Npr: Luna bleda in okrogla sploh, jaz te gledam in vzdihujem, oh…
ali pa: Življenje in zdravja sta bisera dva, naj te v življenju spremljata oba,
sej ni važno, če štima, glavno, da se vse tako lepo rima, pa nej bo plima al pa Mima.

Odgovor na objavo uporabnika
PikA* , 19.01.2005 ob 12:23

Moja stara mama bo kmalu dopolnila 90 let.
Rada bi ji napisala lepo čestitko, verz…
Mi lahko pomagate?

 

New Report

Close