Najdi forum

Daj -dam ,potem v tej varianti odpade,kajne Hojkica?
Ti si dala cerkveno poroko njemu,on je ni mogel dati tebi,ker ima prejšnjo obvezo.
Se pravi On je po cerkveni plati še vedno mož ta prve žene?
Čudno……..če so pa to tvoje izkušnje,bo pa že držalo.

Lp in vsem manj bleščeče caramonije in dober zakon!

Sem pozabila omenit,da je njegova bivša žena uredila(nevem kje in kaj),da je cerkev priznala razvezo ali kako se temu reče.In je imela blagoslov se ponovno poročit cerkveno.Medtem pa moj mož ni želel cerkvene poroke v drugo,tako,da jaz z njemu sem on z mano ni.Mal hecno,vendar je….

Hojkica, to je možno samo v dveh primerih:

a) duhovnik, ki vaju je poročal, je delal proti kanonskemu zakoniku in vajina poroka je nična

b) s partnerjem sta se zlagala, da on sploh nima nobenih zakramentov, niti krsta in potem duhovnik ni šel preverjat, ali je to res – rezultat isti, vajin zakon je ničen

Hojkica in Kiara imata pa sumljivo podoben slog pisanja in napak, tako da mi itak ne zbujaš zaupanja.

Se oglašam zgolj zato, ker sem tudi jaz ta stavek 2x prebrala.
Neznana ga ni izpostavila v tem postu, se pa zna nanjnga še kdaj presneto spomniti.

Hvala vsem za odgovore!

Cerkveno se poročila z njim ne bom, če se ne bo uredilo, ker se mi res ne zdi smiselno po premisleku. Najbolje se je res pogovoriti z duhovnikom in ukrepati naprej.
Jaz mislim, da če se ti poročiš iz ljubezni, tvoj partner pa zaradi otrok, ker so njegovi strarši hoteli potomstvo, in ne on sam, imaš ti po ločitvi vse pravice, da najdeš srečo in ljubezen z drugim partnerjem. Saj vem, da jo tudi brez cerkvene poroke lahko…ampak kaj ni lepše, da je vse v kompletu?

Hmmm, res hecno, da poročijo nekoga, ki je že cerkveno poročen z nekom, ki še ni (za njih bi vendar moralo veljati, da je ena oseba ŠE poročena cerkveno in kako torej lahko z njo združijo drugo osebo….ali ni pravilo, da poroka ne velja, če je nekdo ŽE poročen!!!) in zdaj ima ta, ki je bil že predhodno poročen (predvidevam, da je to npr. moški) dve, ki ga bosta ljubili, varovali, ….. do konca vseh njegovih dni. Človek bi mu kar zavidal…

Pa kaj lahko farški sami sebe resno jemljejo ob takem početju?!? Saj vendar tolerirajo mnogoženstvo in /ali mnogomoštvo!

Draga neznana!

Ne vem, zakaj ti odgovarjajo ljudje,ki nimajo pojma o zadevi.
Kar se tiče cerkvene poroke, lahko dosežeš neveljavnost zakona. Ma kakšen vatikan neki. Kako napihujejo zadevo. Za to je prisotjno cerkveno sodišče, ki so v slo 3, toliko kot je gl škofij-lj, mb, kp.

Vložiš prošnjo in sodni postopek steče, traja okoli 2 leti. Zaslišijo partnerja ,ki je vložil zahtevo in 2 priči, ki jih on izbere. Povabijo tudi drugega zakonca, ki ne rabi priti. Zadeva temelji na subjektivi, lahko tudi prevara pomaga, če je bila vzrok ločitvi. malo se pozanimaj.

glavno: po tem, ko dosežeš neveljavnost cerkvene poroke, se lahko poročita cerkveno!!!!! OBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pa srečno (govorim iz osebne izkušnje)

No, če traja dve leti, potem je ok. Nekje sem slišala, da 4-5 let pa da moraš poslat zahtevo v Vatikan. Torej najboljše se je obrnit na cerkveno sodišče v slo.

Ojla!
Veš, zakaj pravijo 4-5 let? Pa da je potrebno v vatikan poslat? Zato, da se premisliš in tega ne storiš-to so cerkvene finte-na žalost.

Obrni se na CERKVENO SODIŠČE, v lj poleg stolne cerkve (poišči v imeniku) pa povprašaj, pod katero sodišče pašeš ti.

Veliko sreče pa pogum!

Pri nama je šlo zelo hitro, vložila sva nov 05, pa samo še čakava papirje! je že skoraj konec!

Pa,pa

…kaj pa če bodo njegovi starši zdaj hoteli spet kaj drugega?

In najprej, preden se ukvarjajo s tvojim problemom, ti dajo položnico za plačat. Pred 3 leti je bil znesek 45.000 SIT

Lp

dej nehajta noret s cerkveno poroko ki je itak kr neki, civilna je več kot dovolj

New Report

Close