Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Cerazette in krvavitve

Cerazette in krvavitve

Pozdravljena!

Cerazette so res nekoliko nepredvidljive. Vsake KT lahko za nekaj časa zavrejo ovulacije, morda je nastala luteinska cista, ki preprečuje nastop menstruacije. Počakajte še kak mesec, nato pa se naročite h ginekologinji.

Matjaž

Rodila sem tretjega otroka s carskim rezom preetimi meseci.Od takrat še vedno krvavim.Ginekolog mi je priporočal Sumamed,katerega sem tudi jemala,nato mi je zraven še dal Cerazette,da bi se krvavitev morda prekinila.Do sedaj jih še nisem začela jemati.Krvavitev je blaga in traja 4 dni,nato pa ga nadomesti izcedek,ki je nekako rumene barve in gostejši.Kt tablet nisem nikoli jemala,zato se težko odločim,da bi s tem začela zaradi krvavitev od poroda,saj kontracepcije ne potrebujem zaradi sterilizacije.Je možno,da krvavitev in izcedki izginejo sami?

Ali je opravil ultrazvok?

Pozdravljeni,
Stara sem 22 let in že leto dni jemljem cerazette kt. Zanima me če je normalno, da imam po letu dni še vedno menstruacijo vsak mesec (razen enega poleti)? Imam tudi vmesne krvavitve ki so blage in trajajo en do dva dneva, medtem ko menst.traja 7dni in je šibka. Pred začetkom jemanja kt sem imela zelo močne menstruacije. Ali je možno, da me ta kt ne zaščiti povsem?
Hvala za odgovor.

Nekatere ženske imajo kljub progesteronskim kontracepcijskim tabletkam, menstruacijo. Kljub tebu in kljub vmesnim krvavitvam ste zaščiteni.

pozdravljeni!

tablete crazette jemljem ze malo manj kot 4 mesece. 7 avgusta sem dobila krvavi izcedek oziroma krvavo sluz, katere je vcasih vec, kaksen dan pa je tudi ni. ZAdnje dneve se mi poleg izcedka se pojavljajo menstrualni krci. izcedek imam sedaj ze skoraj 1 mesec in me skrbi, da je kaj narobe? ali moram obiskat svojega ginekologa? koliko casa trajajo taksni izcedki in ce je normalno da tako dolgo? MOram prenehati z jemanjem teh tablet?Druge tablete pri meni ne pridejo v postev zaradi prekomerne teze.

Pozdravljeni! Tablete cezarette jemljem približno 1 mesec… Krvavitev se mi je pojavila po 16 dnevih jemanja in traja že več kot 8 dni. Zanima me, če je to narobe in zanima me ali je za partnerja to zelo moteče če imava spolne odnose, če imam zelo šibko krvavitev.. Ali mogoče veste kako ustaviti takšno krvavitev za par ur? Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Vmesne krvavitve niso nevarne, so pa nadležne, kako nadležne so partnerju pa boste morali vprašati njega. Morebiti bi lahko krvavitve zmanjšali z nekajdnevno uporabo kombiniranih hormonskih kontraceptivov, pogovorite se z vašim ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni, če potrebuje, katera za rezervo kt Cerazette, jih imam, kajti morala sem nehati jemati, zaredi prepogostih krvavitev po treh letih. Pišite na mail [email protected]

Spoštovani,
pišem vam, ker sem zelo zaskrbljena. Cerazette jemljem okoli 5 mesecev. Zadnji mesec sem imela menstruacijo kar trikrat v enem mesecu (prva je bila normalna ko sem pojedla zadnjih 7 tablet, potem pa sem jo dobila čez natanko 7 dni in čez tri dni še enkrat, zadnji dve sta bili šibkejši). Ginekologinja pravi, da je to pogost pojav, mene pa skrbi, da gre za resnejše težave, npr. izvenmaternično nosečnost. Tudi jajčniki me bolijo skozi cel mesec, kot da bi imela vedno menstruacijo. Ne prenašam kombiniranih kt, zato so Cerazette moja edina možnost. Mislite, da bi res morala še malo počakati in če, koliko časa?
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Ni vsaka krvavitev menstruacija, zato vaše navajanje, da ste v enem mesecu imeli tri menstruacije ne drži. To so bile vmesne krvavitve, ki so, kot vam je povedala ginekologinja, pogosti neželeni učinki. Če vas skrbi morebitna nosečnost, potem naredite test. Cerazette niso edina možnost, posvetujte se z vašo ginekologinjo.

Matjaž

Spoštovani,

približno eno leto jemljem tabletke Cerazette, stara sem 31 let. Na začetko sem imela številne vmesne krvavitve, vendar so se počasi umirile Menstruacija je bila sicer močna, včasih enkrat mesečno, včasih tudi po dva meseca ne. Zadnje par mesecev pa se mi dogaja, da zelo močna menstruacija traja tudi po 21 dni (potek, kot da bi imela dve, eno za drugo).
To se mi zdi res veliko, saj pride včasih le do 14 dnevne prekinitve in nato spet. Ne gre le za izcedek, ampak za precej močno krvavitev.
Ali moram obiskati ginekologa in prenehati s tabletkami, je lahko kakorkoli nevarno?
Ali so tudi močnejše krvavitve normalne za te tabletke?
Zaradi glavobolov ne prenašam kombiniranih kt, zato so Cerazette moja edina možnost.

Hvala za odgovor…

Pozdravljeni!

Vmesne krvavitve niso nevarne, so pa moteče in nadležne. Dolgotrajne močnejše krvavitve lahko vodijo v slabokrvnost. Cerazette niso vaša edina možnost, predlagam, da razmislite o materničnem vložku Mirena.

Matjaž

Živjo,
Tle je veliko odgovorov, ampak mene pa zanima ker jst pa jemljem cerazete že 3 leta. Dojim še po malem. Mi lahko kej škoduje če jemljem tako dolgo?
Mi pa pašejo te tablete, razn spolna želja je majhna.
Lp

Živ!

Nič vam ne škodujejo. Zmanjšanje libida je možno pri vsaki hormonski kontracepciji.

Matjaž

Pozdravljeni,

zamenjala sem že troje kt iz razloga vmesnih krvavitev. Namreč ko sem začela z jemanjem kt je bilo 3-4 mesece vredu, menstruacija točno na datum, brez vmesnih krvavitev, kasneje pa sem imela krvavitve dejansko dva tedna na mesec. Zamenjam tabletke po 6 ali 7 mesecih ko je bila krvavitev res moteča, čisto enaka zgodba. Trenutno jemljem Sibillo, do zdaj je bilo vredu, peti mesec jemanja tablet se pojavi enaka težava.

V čem je problem? Ali mi kt ne ustrezajo? Ker me krvavitve res motijo.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, probajte s Stediril, eventuelno Diane ali pa MV npr. Mirena.

Matjaž

Pozdravljeni.

Jemljem kt cerazette. Rada bi prekinila z njimi in šla na Lindynette. Ali mora biti kakšna pavza, ali lahko kar nadaljujem? Hvala

Pozdravljeni!

Zal sem imela 1.4. 2024 prekinitev nosecnosti z izsesanjem  zarodka iz maternice. Junija sem nato pricela jemati Cerazette, od takrat naprej imam sedaj ze 2 meseca krvavitve, od svetlih, redkih do moönih, temno rjavih in temno rdeöih. Prakticno skorajda ni dneva, da ne bi krvavela.  Raymisljam da bi jih nehala jemati. Je to vse normalno? Hvala za odgovor.

New Report

Close