Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Že velikokrat ste mi pomagali z nasveti, najlepša hvala, zlata zdravnica in človek ste!

Tokrat vas prosim za informacijo, ali je kaka omejitev ali kontraindikacija glede cepljenja proti klopnemu meningoencefalitisu za otroka s prirojeno srčno napako (17 mesecev, VSD-prej hemodinamsko pomemben, sedaj manj pomemben, čakamo na operacijo zaradi mitralnih zaklopk; trenutno nima nobenih omejitev kar se tiče srca)?
Priporočate cepljenje že pri taki starosti? Živimo na Gorenjskem, a ker občasno hodimo tudi v gozd, na travnik, ne bi preveč tvegala.

Hvala, lep pozdrav
Lidija

V navodilih cepiva v točki 2, kjer so našteta stanja, ko se cepljenje proti KME odsvetuje, niso omenjene prirojene srčne hibe. Sama sem cepila tudi takšne otroke brez zapletov.
http://www.zdravila.net/navodilo.php?navodilo=a-005710.pdf&dir=pdf
Če živite v območju z okuženimi klopi, je cepljenje priporočljivo, cepimo pa lahko od 12 meseca starosti dalje. Cepivo spada med najbolj varna in uspešna cepiva.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Je možno, da bi otrok (star 2 leti in pol) po 3 cepljenju dobil šele 5 dni po tem cepljenju osip po hrbtu, na predelu ključnice, v zgibih rok in 3 flekece osipa po nogicah? Je srbeče in videti je tudi rahlo mehurčkasto (razen po hrbtu so samo majhne pikice). Na velikem prstku na eni nogici se mu večkrat pojavlja takšno vnetje z mehurčki, ki se ob mazanju posušijo…potem je malo vredu nato pa se mu spet pojavi. Pediatrinja je predpisala za prstek ( ko se mu je prvič pojavilo) kremo Lotriderm. Od malega že ima sicer občasno suhe flekece na koži tu in tam.

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav! 🙂

Je bilo to tretji odmerek proti KME?
Vse, kar se v nekaj tednih dogaja po cepljenju, vzamemo kot pojav v opazovanem času po cepljenju, ni pa nujno, da je to vzročno povezano. Pet dni po cepljenju so takšni izpuščaji manj verjetno povezani s samim cepljenjm, povsem zatrditi pa ne morem.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

1,5 letnik je dobil prvi odmerek cepiva proti KME, drugi naj bi dobil točno po 2 tednih. Zanima me varnost tovrstnega početja pri tako majhnem otroku. Saj zaupam zdravniku ampak vseeno bi rada dobila drugo mnenje saj sem prebrala, da se cepi z drugim odmerkom šele po 1-3 mesecih.

Naj prosim za datum po 1 mesecu ali je popolnoma ok, če dobi cepivo po 2 tednih? Namreč me skrbi, da bo dobil kakšen hujši stranski učinek zaradi tako hitre sheme cepljenja.

Najlepša hvala že vnaprej za vaš odgovor in razjasnitev.

Če začnemo cepiti spomladi, ko so klopi že aktivni in zat6o želimo čimprejšnjo zaščito (kot jo pač dobimopo 2 odmerkih), svetujemo hitro shemo, ki je popolnoma varna in svetovana tudi za otroke.

Če bi katerakoli študija pokazala, da je to škodljivo, takšnega cepljenja  ne bi izvajali že leta.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close