Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Cepljenje proti HPV in proti covid

Cepljenje proti HPV in proti covid

Spoštovani,

zanima me, kakšni časovni razmaki so potrebni med cepljenjem proti HPV in Covid cepljenjem – za 12-letno hči.

Za HPV cepljenje sem zasledila samo informacijo, da mora biti razmak najmanj 6 mesecev. Ali to pomeni, da je razmak lahko tudi 6,5 ali 7 mesecev, ne pa manj kot 6? 1. dozo je prejela junija.

Hči bi želeli cepiti tudi proti Covid, a me zanima, koliko najmanj bi moral biti razmak med 2. dozo cepiva Covid in potem 2. dozo cepiva proti HPV (če bi se najprej cepila proti covid in potem proti HPV)?

Ali bi bilo bolje, da se cepi proti covid šele po 2.cepljenju proti HPV? Koliko pa priporočate razmak v tem primeru?

Od prebolelosti covid je dobrih 8 mesecev.

Hvala za odgovor.

Spoštovani, tovrstni razmiki sploh niso predpisani ali določeni. (Cepljenje proti gripi in covidu se po nekaterih priporočilih lahko izvaja celo sočasno, po drugih s 14 dnevnim razmikom).

Razmiki pri samem cepljenju proti HPV so t.i. cepilna shema, ki je nastala na podlagi meritev protiteles v fazi kliničnega preskušanja cepiv – po domače povedano, če damo cepivo proti HPV v takem časovnem okviru, pričakujemo optimalen razvoj protiteles.  Razmiki med cepivom proti covidu in HPV niso določeni, bi pa priporočala, da vseeno planirate 14 dni, da se ev stranski pojavi med seboj ne prekrivajo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close