Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija cepljenje in bolniška

cepljenje in bolniška

Pozdravljeni,

zanima me, če mi za sistematski pregled otroka, ki vključuje tudi cepljenje, pripada bolniška (oz spremstvo)?

Sin je bil cepljen samo enkrat (ko sem bila z njim še na porodniški) in takrat mi je pediatrinja svetovala, da naj ga tisti dan “čuvamo”, da ni treba, da gre ven itd..

Sedaj ne vem, ali naj ga takoj po cepljenju (naročeni smo ob 7h zjutraj) peljem v vrtec ali naj si vzamem dopust (oz če mi lahko pediatrinja napiše bolniško).

Kakšna je praksa v teh primerih?

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Načeloma velja, da v osnovnem zdravstvu zdravniki delajo 2 dni v tednu popoldne in da se naročene obravnave lahko opravijo tudi popoldne, ko ni potrebna odsotnost iz službe. V primeru, da je otrok cepljen zjutraj, ZZZS priznava 4 ure spremstva. Delodajalci tudi priznavajo dan dopusta za otroke do 15. leta starosti (oz. kot določijo v svojih pogojih) za takšne orpavke. Mogoče pa se boste s pediatrinjo dogovorili tudi drugače.
Pravila ZZZS so jasna: ali izven vašega delovnega časa obisk pri zdravniku ali spremstvo staršu za 4 ure.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

 

Mene pa zanima naslednje. Otrok ima sistematski pregled in 2x cepljenje. Uro imava ob 10h. Delam od 7h-15h. Moja sluzba se nahaja 75km stran. Torej je to 1ura voznje z vlakom. Pediater odobri 4ure staleža. Kako naj grem jaz potem v sluzbo pred ali po sistematskem pregledu?  Ni matematike oprostite.

Ob uporabi preproste pameti bi vsak zdravnik upošteval to, kar ste napisali. Absolutno ne morete od 7-8 v službo, 1 uro z vlakom do zdravnika, vmes po otroka, nato po opravljenem pregledu otroka v vrtec(???) in vi 1 uro spet z vlakom do službe. Popolnoma skregano z logiko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close