cepljenje gripa
Spoštovani!
S cepljenjem proti gripi bomo v celotni Sloveniji pričeli v začetku novembra. Cena cepljenja odrasle osebe bo 2000 Sit. Kolikor mi je znano, se je na Inštitutu za varovanje zdravja potrebno za cepljenje naročiti v naprej, na Zavodu za zdravstveno varstvo Ljubljana, Zaloška 29, pa naročanje ni potrebno.
Nosečnost v prihodnjih mesecih ni ovira za cepljenje.
Pozdrav!
Nina
Spoštovani!
Cepljenje proti gripi je primerno za 89-letnega moškega, cepljenje namreč še posebej priporočamo osebam, starejšim od 60 let, saj je potek gripe pri njih težji in ima zapletov.
Hkrati s cepljenjem proti gripi se lahko izvede cepljenje proti invazivni pnevmokokni pljučnici. Potrebno se je cepiti 1-krat, kdaj pa je potrebno cepljenje ponoviti, je odvisno od starosti cepljene osebe. V primeru 89-letnika: ponovno čez 5 let.
Lep pozdrav!
Nina