Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Cepljenje dojenčka pri 3 mesecih (nujno)

Cepljenje dojenčka pri 3 mesecih (nujno)

Če bi prebrali temo, bi videli, da po preboleli bolezni ali cepljenju nastopi imunost, ki pa ni doživljenjska. Ključni antigeni, ki povzročijo antimunski odgovor, so površinski antigeni: pertusisni toksin, perakrtin in filamentozni toksin. Po cepljenju nastopi imunost, ki traja 3-5 let. Oslovski kašelj v daleč najhujši obliki poteka pri dojenčkih in majhnih otrocih, zato je cepljenje s 3-5 leti zaščite namenjeno prav njim. V dojenčkovi in malčkovi dobi oslovski kašelj poteka izjemno težko, pušča nevrološke posledice in se lahko konča tudi s smrtjo. V kasnejših obdobjih so težki poteki bistveno redkejši.
Upam, da sedaj razumete. Cepimo dojenčke, da bi v dojenčkovi dobi nastala protitelesa, ki bodo dojenčke in nato 3-5 let malčke zaščitila pred oslovskih kašljem, ki v tej dobi poteka izrazito težko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Nevrološke (in tudi kakšne druge) posledice lahko pušča tudi cepivo če smo že pri tem. Ampak seveda tega ne boste priznali nikoli ker bi v lastno skledo s…. Moja hčerka je ravno po tem cepljenju doživela hude stranske učinke med drugim tudi vnetje možganskih ovojnic. Toliko o vaših varnih in zelo učinkovitih cepivih. Lp

Tveganje, da bi otrok po cepljenju proti oslovskemu kašlju doživel resne stranske učinke, je neprimerljivo neprimerljivo manjše, kot da bi imel težko obliko oslovskega kašlja. In ker je povzročitelj oslovskega kašlja ves čas med nami, je cepiti neprimerno bolj varno, kot ne cepiti. Poleg tega se morate zavedati, da divji povzročitelji delujejo mnogo bolj agresivno, in nekontrolirano.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pa še to: zakaj se navodila cepiv ne izročajo staršem da bi si jih lahko prebrali?( Sicer ne vem za vašo ambulanto vem pa kako je pri nas)Ker se verjetno prikriva njihovo vsebino in stranske učinke zato da je potem lahko več sopojavov pri cepljenju verjetno.

Navodila v cepivih niso nikakršna skrivnost in ni razloga, da jih starši ne bi dobili, če le zanje rečejo. Informacije o vseh cepivih, ki so (ali bi lahko bila, če bi jih proizvajalci ponudili) na voljo v Sloveiniji, so na voljo tudi na spletni strani IVZ.
http://www.ivz.si/cepljenje/splosna_javnost/informacije_o_cepivih?pi=18&_18_view=item&_18_newsid=2096&pl=266-18.0.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Meni je logično da se navodila dajo. V lekarni tudi ne rabimo posebej za navodila rečt ampak so v škatli priložena…

Cepiva NE sodijo v isto kategorijo zdravil, kot zdravila, ki se izdajajo v lekarni – v roke bolnikov; prosto ali na recept in tudi nimajo istega režima izdaje. Namenjena so le za uporabo in izdajo zdravstveni ustanovi. Nosijo oznako ZZ, kar pomeni izključno uporabo samo v javnih zdravstvenih zavodih ter pri pravnih in fizičnih osebah, ki opravljajo zdravstveno dejavnost. Zato tudi ni samoumevno, da bi dobili embalažo, saj se zdravila ne izdaja vam, tevmeč zdravstveni ustanovi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

že res da se zdravilo izdaja zdravstveni ustanovi in ne “nam” (čeprav namenjeno je ravno nam-uporabnikom, bolnikom oz. ZDRAVIM dojenčkom in je logično da se uporabnik seznani z možnimi stranskimi učinki) ampak ima vsak pravico vedet katere sestavine se nahajajo v cepivu in katere stranske učinke ima cepivo. žal iz izkušenj povem da se staršem ne navede vseh možnih stranskih učinkov….

Ne morem da ne bi komentirala….

1. Moj otrok pred cepljenjem sploh ni bil pregledan. Ko sem rekla, če jo slečem je rekla ni potrebno danes bo le pikica.
2. Pediatrinja ni opravila pojasnilne dolžnosti kaj šele da bi mi dala navodila o cepivu V LATERIH JASNO PIŠE DA NAJ JIH CELO STARŠI SHRANIMO DOKLER NE ZAKLJUČIMO CELOTNEGA PROGRAMA CEPLJENJA!!! Toliko o teh bedastočih in vaših pripisih ZZ in podobno…. Pediatri navodil ne date ker bi se marsikateri starš verjetno ustavil že na začetku navodil in vas vprašal : Kako lahko pri otroku “brez zgodovine” veste da ni alergičen na katero od sestavin cepiva? Ker v navodilih izrecno piše, da se otrok ki so preobčutljivi na katerokoli sestavino NE SME CEPIT!!!
3. Po cepljenju so naju takoj odslovili. Hči je imela težje stranske učinke, ki so navedeni tudi v navodilih o cepivu in za katere piše, da če se pojavijo je potrebno RESNO PREMISLITI O NADALJNJEM CEPLJENJU!! Ko smo prišli naslednjič je bilo podobno kot prvič- hčerke zopet niso pregledali ker jo bodo le cepili. Povedala sem ji za stranske učinke za katere je gospa tik pred penzijo prvič slišala in ravno toliko da me ni obtožila, da lažem – ZANIMIVO A NE?? A PEDIATRI NE BERETE NAVODIL O CEPIVU ker če bi jih gospa prebrala bi videla da so stranski učinki ki jih navajam tam celo napisani in niso tako neverjetni. No gospa bi mojega otroka spet cepila, če se nebi zlomila v ambulanti in se zjokala od strahu da bo hči šla čez vse to še enkrat ali imela še hujše posledice…. in kaj je rekla pediatrinja…. ja DA BO MAMICA POMIRJENA BOMO CEPILI POD NADZOROM veste v bolnici imajo vse potrebno če do česa pride …… ČE DO ČESA PRIDE????? Stranskih učinkov ni zapisala v karton kaj šele da bi jih prijavila IN PRAV ZATO KER PEDIATRI STRANSKIH UČINKOV NE PRIJAVLJATE SPLOH NI VPOGLEDA V TO KAKO TVEGANO JE CEPLJENJE NA SPLOH!!! Sploh pa se večina učinkov vidi šele čez leta, v kartonu takih pa ponavadi piše “nepojasnjem vzrok bolezni”. No da ne omenjam, da sem bila potem odslovljena iz ambulante kljub temu da sem imela zanjo še par vprašanj kar sem ji tudi povedala.
4. Vsak, ki si vzame nekaj ur časa in pregleda vsa dejstva ve koliko je ura (jaz žal prepozno ker sem malo prvič že cepila). Pogleda se bolezni (kako potekajo, kdaj so se pojavile, trend upadanja, kakšno je tveganje), pogleda se na drugi strani navodila o cepljenju (kaj vsebujejo cepiva, kako te sestavine vplivajo na otroke, kaki so stranski učinki), pogleda se zgodovina cepljenja (ukinjena cepiva, kaj se je dogajalo v nekaterih državah po uvedbi cepljenja) itd. in človek vidi da je 1 + 1 = 2. Če pa pogledaš logično in si zastaviš nekaj vprašanj : Kako to, da smo v času ko je farmacija tako napredna vedno bolj bolani? Od kot so se pojavile novodobne bolezni ki jih včasih niso poznali? Zakaj so današnji otroci toliko bolani?

Drugače me pa zanima ali ste vi videli “umirajočega za tetanusom, za zrakom hlastajočih otrok z davico, trajno prizadetih po ošpicah, pohabljenih, za vedno hromih otrok po otroški paralizi. Niso videli v napadih kašlja dušečih se majhnih otrok z oslovsim kašljem, pa trajnimi možganskimi okvarami” in koliko takih ste videli? Verjetno sem jaz v 7.mesecih spoznala več staršev od cepiv prizadetih otrok kot je bilo v zadnjih 20. letih ljudi v Sloveniji z zgoraj opisanimi posledicami.

Pa še eno vprašanje za vas, ki tako pridno svetujete staršem o cepljenju. Koliko NEODVISNIH (in ne tistih ki jih plača farmacevtsko podjetje, ki izdeluje cepiva) študij o cepljenju preberete? Koliko časa namenite preučevanju te teme in kateri so vaši viri? Kakšno je razmerje obolevosti za temi boleznimi (za katere cepimo) med cepljenimi in necepljenimi otroci ? Zanimajo me rezultati testiranj farmacevtskih podjetij za cepiva s primerjalnimi vzorci (cepljeni / necepljeni) in kakšno je bilo obdobje testiranja? In pa kdaj mi bo nekdo dal pisno zagotovilo (pediater, proizvajalec), da je cepivo popolnoma varno in da z mojim otrokom ne bo nič narobe?? In pa kdo razen farmacevtskih podjetij pozna celotno sestavo cepiv – v navodilih so namreč le sestavine ki se dodajajo pred procesom pakiranja?

Žalostno, da ker je v državi nekaj “obvezno” starši cepljenju sploh ne namenjajo posebne pozornosti. Še pred nakupom potrošnega blaga, gospodinjskih aparatov se informiramo bolj kot pred tem kaj bodo vbrizgali v našega otroka. Še bolj pa me žalosti, da ljudje ki to počnejo “cepijo” to delajo ker je to “obvezno” in se za tem skrivajo. Ker za odločitve o cepljenju ne odgovarjajo ni potrebno toliko pazljivosti, sploh pa ni potrebno nič študirati o tem ali preučevati “ker je to namesto njih naredila država” ČE VERJAMETE!!

O režimu izdaje zdravil sem pisala in se ne bom ponavljala.
Za medicino in nabiranje znanja o imunosti, cepljenju, nalezljivih boleznih si ne moreš vzeti par ur časa, kot pravite, ampak moraš to početi vse življenje.
Sprašujete me, če se videla bolnika s tetanusom: DA, ohromele otroke (DA) in danes že zdravnaj odrasle po otroški paralizi: DA, trajno prizadete po ošpicah: DA, težke bolnike z oslovkim kašlljem DA….
Seveda pa je v Sloveniji ZARADI CEPLJENJA tovrstnih primerov, hvalabogu izjemno malo ali nič več (davica), kar pa ne pomeni, da jih ni v državah, kjer sistem zaščite pred nalezljivimi boleznimi ni tako postavljen kot pri nas.
Moji viri so študije, objavljene v medicisnkih revijah, ki jih stalno spremljam in to vsak dan zadnjih 20 let. Medicini vsak dan namenim najmanj 8, včasih pa tudi 16 ur dnevno. Na vprašanja o obolevnosti cepljenih in necepljenih po posamezni bolezni, različnih cepivih, do objavljene študije, izvajajane tudi kot dvojno slepe, tako da niti cepljeni, niti s placebom cepljeni nista vedela, niti zdravnik, ki je cepil, niso vedeli, ali je oseba prejela cepivo ali ne. Prav tako so objavljene epidemiološke študije, po različnih državah, področjih, ki kažejo trende gibanja nalezljivih bolezni, pred cepljenjem, po cepljenju, …
O boleznih pavšalizirate: otrok s slabim genetskim materialom je včasih umrl v zgonji dobi, življenjska doba je bila kratka, ogromno ljudi je umiralo zaradi nalezljivih bolezni.
Danes preživijo mnogi, ki včasih niso imeli šans. Življenjska doba se je izjemno podaljšala in se še daljša.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Enažena…točno tako je… Tudi pri nas P ni opravil pojasnilne dolžnosti kot bi moral in površinski pregled otroka ni zadosten ce je imel otrok dan pred tem vrocino…!!!! Aja Enažena saj vidite da so navodila namenjena zdravstveni ustanovi…ne vem kako pol sploh starši pričakujemo da bo zdravnik navodila prebral če so namenjena ustanovi. Torej ne nam, ne zdravniku verjetno zidom. Katastrofa je to pol pa še priznajo nobenega stranskega učinka ne. Med tem ko jih je v tujini vse polno priznanih. Samo pri nas ne. Zanimivo.

Spoštovana metka21, najbrž na podlagi nekaj slabih izkušenj v kontaktu ne moremo soditi celotnega sistema. To, da se stranskih učinkov pri nas “ne priznava”, preprosto ni res. Vodimo register stranskih pojavov in to desetletja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dajte no ne spravljajte me v smeh. Desetletja vodite register stranskih učinkov?! Naši še v karton niso vpisani ne da bi bili v registru. In žal celotn sistem je tak. Izkušnje staršev to znova in znova potrjujejo. Iz dneva v dan. Žal. In ne ne priznava se stranskih učinkov…to so samo sopojavi pridruženi cepljenju. Če je pri vas kako drugače seveda ne morem rečt. Govorim nasplošno.

Res govorite na splošno.
Register se vodi centralno za Slovenijo in sicer na Inštitutu za varovanje zdravja. O načinu prijavljanja so seznanjeni vsi zdravniki: primer predavanja za leto 2011/12.
http://www.ivz.si/Mp.aspx/?ni=164&pi=5&_5_Filename=attName.png&_5_MediaId=4847&_5_AutoResize=false&pl=164-5.3.
Tule imate zbirna poročila:
http://www.ivz.si/cepljenje/strokovna_javnost/porocila_o_nezelenih_ucinkih?pi=18&_18_view=item&_18_newsid=378&pl=259-18.0.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Tudi pri naših stranski učinki niso bili vpisani niti v karton. Enako pri sorodnikih, čeprav so enaki stranski učinki navedeni tudi v navodilih, ki spremljajo cepivo. Od začetka se mi je zdelo čudno, potem pa človeku klikne, da niti državi (ki bi morala izplačevati odškodnine) niti IVZ, ki živi tudi od cepljenja in ki propagira cepiva, ne more biti v interesu, da bi bili stranski učinki kamorkoli vpisani.

Spoštovani, v register je prijavljenih precej stranskih učinkov, prav gotovo pa ne vsi, kar prav gotovo ni slovenska posebnost, ampak splošna značilnost. IVZ prav gotovo ne živi od cepiv, izvajanja ZNB in ev. odškodninskih zahtevkov pa ne morem komentirati, ker o njih nimam podatkov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ali lahko otrok po cepljenju umre?

Po slehernem vnosu zdravila ali živila lahko oseba v ekspremnem slučaju in ob izjemnem zapletu tudi umre.
Recimo če pride po dajanju do težke anafilaktične reakcije (1 na 500.000 do 1 milion cepljenih), ki je potem z vsemi ukrepi ne obvladajo.
Znani so primeri posamičnih smrtnih primerov pri aplikaciji živih cepiv pri močneje imunsko oslabljenih osebah.
Ipd.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Nina..zakaj si ne preberete iz česa in kako so pridobljena cepiva? Aluminij in živo srebro sta samo vrh ledene gore, da ne govorimo o Hela celicah ki so pridobljena iz raka, ki je ekspresno hitro rastel…seveda zelo koristno za otroke in odrasle v vsaki življenjski dobi. In ZAKAJ na vso moč zagovarjate cepljenje?

Mogoče pa samo potrebujete lastno negativno izkušnjo ki bo premaknila vaš verski fanatizem v rešitelja človeka: Farmacijske korporacije ki ne odgovarjajo za nič!

Upam, da bomo kmalu prišli iz te totalitarne države in se bomo lahko kot drugod po svetu svobodno odločili kakšne strupe in kombinacije farmacevtskih pripravkov.

Izobrazite se prosim tudi malo o drugi-temni plati cepiv…da boste lahko vsaj vedeli zakaj je starše strah za svoje otroke….strah pred zdravniki brez vesti in pred državnim aparatom ki prisili malega človeka k kroničnim obolenjem..to je namreč rezultat VSEH cepljenj!

Prosim, preberite tole…http://articles.mercola.com/sites/articles/pages/the-danger-of-excessive-vaccination-during-brain-development.aspx

Avtizem je samo ena izmed stranskih učinkov, ki jih povzroča cepljenje….

lp

Spoštovani Martin, s cepivi se ukvarjam skoraj 25 let. In nehajte že enkrat prodajat Mercolove neumnosti. V življenju sem cepila na 10.000 oseb. Prav tako sem si lahko v živo ogledala posledice necepljenja, vključno z otroško paralizo, ošpicami, oslovskim kašljem in še čem. O avtizmu in cepljenju si pa preberite tule v pravkar izhajajočem članku.

Increasing Exposure to Antibody-Stimulating Proteins and Polysaccharides
in Vaccines Is Not Associated with Risk of Autis

http://www.jpeds.com/webfiles/images/journals/ympd/JPEDSDeStefano.pdf

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close