Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Cepljeje otroka in hs

Cepljeje otroka in hs

Spoštovani,

Stara sem 30 let in imam 7 mesečnega sina. Sama imam 8 let diagnosticiran hidradenitis supurativa. Od soborcev tega stanja sem izvedela, da naj se otroke ljudi, ki imajo hs ne bi cepilo za mro. Zanima me če to drži in če ja,  kaj je vzrok za necepljenje. In pa še to sin je bil v 3 mesecu cepljen s šestvalentnim cepivom (otroška paraliza, hepatitis b, oslovski kašelj…), za pnevmokok in rotavirus. Pravtako je enaka cepiva prejel v 5 mesecu. Zanima me če je potreben še kakšen odmerek teh treh cepiv in kdaj. Hvala vam za odgovore, lep pozdrav

Spoštovani, hidroadentitis supurativa se sicer v nekaterih družinah pojavlja pogosteje, verjetno zaradi značilnosti izvodil eksokrinih žlez. V uradni medicini cepljenja proti MMR nikakor ne odsvetujemo. Sin je do-sedaj prejel 2 odmerka kombiniranega cepiva di-te-per-IPV-HiB, Hep B in cepiva proti pnevmokoku; tretja odmerka (revakcinacija), tako kombiniranega cepiva, kot cepiva proti pnevkoku, sledita med 11 in 18 mesecem starosti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, hidroadentitis supurativa se sicer v nekaterih družinah pojavlja pogosteje, verjetno zaradi značilnosti izvodil eksokrinih žlez. V uradni medicini cepljenja proti MMR nikakor ne odsvetujemo. Sin je do-sedaj prejel 2 odmerka kombiniranega cepiva di-te-per-IPV-HiB, Hep B in cepiva proti pnevmokoku; tretja odmerka (revakcinacija), tako kombiniranega cepiva, kot cepiva proti pnevkoku, sledita med 11 in 18 mesecem starosti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close