Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? CEPIVO

CEPIVO

Prebrala sem, da v ZDA uporabljajo pri zdravljenju raka na trebušni slinavki tudi nekakšno cepivo, ki ga pridobijo iz rakavih celic in na ta način stimulirajo bolnikov imunski sistem. Ta način naj bi bil uspešen le v primeru operacije po Wipplu. Kombinirajo ga z obsevanjem in kemoterapijo.
Zanima me, ali je to mogoče tudi pri nas, oziroma ali obstajajo kakšna novejša zdravila pri omenjenem raku?

Lep pozdrav!
Dragica

Draga Dragica!

O raku trebušne slinavke sem podrobno pisala tukaj:

Tukaj razpravljam tudi o zdravljenju (na koncu) in novejšem zdravilu. Nobeno zdravljenje se za zdaj ni izakazlo tako, da bi obveljalo kot standard, zato preučujejo mnoge različne terapije. Cepivo, o katerem ste brali, je verjetno ena izmed kliničnih študij, ki poteka v ZDA. To prav nič ne pomeni, da je učinkovito ali čudežno zdravilo. Vsako zdravilo mora namreč prestati mnogo preizkusov, da ga potem odobrijo za uporabo, skrbno se opazujejo vsi stranski učinki in podobno. Pri nas se klinične študije izvajajo le v omejenem obsegu, zato se morate o tem, ali kakšna poteka in ali ste kandidatka, da vas vanjo vključijo, posvetovati s svojim zdravnikom ali onkologom.

Lepo vas pozdravljam!

Irena

New Report

Close