Najdi forum

Da zaključim, čeprav sem že nekaj postov nazaj to rekla.
1.kar se tiče replike in komu je bila namenjena; nisi napisal, da je namenjena samo eni osebi. Drugič napiši confidential. Hehe.
2.Nisem se začela spraševati o tem ali si južnjak ali ne takrat kot trdiš, ampak, kot sem že omenila v prejšnjih postih, po vseh prebranih replikah, napisanih s tvoje strani in kot sem že rekla, nisi dal nobene veljave meni in podobno mislečim, temveč si vztrajno udrihal po nas. Zato torej!
3.Kar se pa tiče razpravljanja pa sem ti že rekla nekaj …. nazaj, da se itak nima smisla preganjati s tabo.

Pa lepo prosim, ne obračaj mojih besed, ker dokazi ostanejo, če ne veš!

Kaj ni bilo govora o čefurjih? To pa zame niso begunci ampak ljudje, kateri se obnašajo kot so napisali Nikita, Mimi, Marjan, Urška. In če imamo tiste ljudi za čefurje,so si sami krivi. S svojim obnašanjem tudi prispevajo k temu, da se govori proti južnakom nasploh, ne pa samo proti tem ljudem, ki se obnašajo neprimerno in pljuvajo po roki, katera jih hrani.
Doker sem sama študirala in sem se pač gibala v svetu ‘intelektualcev’ tudi sama nisem tako mislila. V tistih časih, njihovo obnašanje še ni bilo katastrofalno. Verjamem pa, da če je nekdo prisiljen živeti z njimi, drugače gleda na vse skupaj, kot recimo nekdo, kateri ne živi z njimi in praktično nima z njimi nobenih izkušenj.
Mislim, da je ta forum namenjem predvsem izmenjavi mnenj in ne pa takemu žaljenju in spravljanju na določeno osebo, kot je bilo storjeno tukaj. Urša in drugi so povedali samo svoje mnenje. Mogoče ne bi smeli?
Pa še nekaj…če jaz tako mislim o čefurjih, tega ne razglašam naokoli, zaradi tega se z njimi ne prepiram in jih ne žalim. Tega tudi ne govorim v pričo otrok. Oni naj si s svojimi izkušnjami ustvarijo svoje mnenje. Prepričana pa sem, da to svojo misel in mnenje lahko napišem na tem forumu.
Pa še nekaj bi rada povedala. Slovenci premalo damo na svoje korenine in zgodovino. Naša domovina je prečudovita in se tega sploh ne zavedamo. Je že kdo gledal recimo program na hrvaški televiziji? Je videl, kako zna ta država pohvaliti svojo kulturno dediščino in svoje naravne znamenitosti? Tudi naše pesmi so lepe, ne pa samo tuje. In naše se zelo malo sliši na radiu. To je resnica. Ni vse kar je tuje lepo. Naša domovina je čudovita, naša kultura tudi in tega bi se morali zavedati in biti ponosni na to da smo Slovenci.

Bil sem precej presenečen, ko sem zopet odprl forum in videl, da je tema dožileval famoznih 80 replik!

Žal mi je, da sem jih kdaj bral. Lahko napišem le eno:

Pokojni akademik dr. Trstenjak je ob neki priliki povedal: “Ko živiš v Ljubljani, zaradi vsakodnevne megle vidiš le do vogala prve hiše, če sploh. Zaradi tega imajo ljudje, ki živijo v Ljubljani, poseben pogled na svet. Mislijo, da so najboljši, najlepši in najpametnejši. To pa zato, ker ne vidijo daleč. V Mariboru pa se lahko povzpneš na prvi hrib ter vidiš do Zagreba in Dunaja. Šele takrat se zaveš, da poleg tebe obstajajo še neki drugi ljudje, ki so ravno tako pametni, lepi in prav tako dobri.”

Nič več ne bom napisal, imejte se lepo, Učo

Kot prvo mi je zelo čudno, da se tale vzdevek prvič ponavlja na temu forumu.
Prej bi rekel, da je to nekdo, ki je že napisal, da tukaj ne bo več pisal, pa sedaj uporablja drugi vzdevek. In to najbrž zaradi tega, ker ga je sram nečesa.
Ampak, to niso obtožbe, to je samo moja teorija.

Kot drugo pa “Trodat” mi ni treba pisati dvakrat. Enkrat bi bilo čisto dovolj.
Zanima pa me, zakaj to tebe sploh zanima?!
Zakaj bi si ti hotel ustvariti sliko o meni? Ali si lahko jaz ustvarim sliko o tebi?
Jaz tebe po tvojem pisanju sploh ne poznam, zakaj bi ti torej jaz karkoli razlagal?
Sem ti jaz mogoče karkoli dolžan?
Jaz sebe NIKOLI ne ocenjujem in tudi dela, ki sem jih naredil ne bom ne tebi, ne komurkoli drugemu našteval in jih razlagal.
Vem pa, da sem naredil nekaj za te ljudi. In ne samo za begunce. Jasno, da bi lahko naredil še veliko več, vendar sem naredil tudi veliko več, kot recimo večina tukaj. Ampak to sploh ni važno, vsaj na temu forumu ne. Važno je to, kaj nekateri tukaj pišejo. Pišejo pa kot prvo zelo grde stvari, kot drugo pa neresnične. In ko si ti večino od teh stvari ti sam DEJANSKO izkusil, težko sprejmeš kar nekdo lepo zleknjen v svoj fotelj piše preko računalnika, ker nima nič drugega za delati!

Izjava, da so begunci v Sloveniji že tako deležni samih ugodnosti, je izjava, za katero prepuščam vsakomur od vas, da si jo razloži po svoje kakor sam hoče.
Jaz sem svoje v zvezi s tem in povedal in dokazal. To se pravi, z argumenti. Tisti, ki pa je to izjavo dal, pa ne.

Zato vidiš, “Trodat”, da postavljaš napačna vprašanja. Da pa si bistvo zgrešil, je pa že tako očitno.

Pa LP

hi!

za zacetek. Ko sem rekel hcerke juznjakov s tem nisem mislil nic slabega. Lahko bi se afanal in rekel kot je nekdo omenil….hcerke ocetov juznega porekla…ampak ne vem zakaj bi se. Ce je kdo uzaljen zaradi tega mu nisem jaz kriv ce ima kompleks manjvrednosti. Magnifiko poje o sebi da je cefur, tam kjer jaz trenutno zivim sem tudi jaz cefur…in zaradi tega se noben nic ne sekira…..

Mimogrede italiani so se vecji cefurji, pravijo jim tudi cigani…ampak ne bi zdej o tem.

pac ce vidis nekoga ki je bolj temne postave je velika verjetnost da je kakega juznega porekla (grk,turek,italian,balkanec…vsi so cefurji).

Od ljudi je odvisno, nekateri tega ne prenesejo, nekaterim je vseeno, mene ne moti nic. Kot sem rekel, bolj temna dekleta (da ne bom koga uzalil) se v vecini nosijo bolj seksi kot bolj svetla dekleta. Mogoce ravno zaradi kakega kompleksa manjvrednosti…enako bi lahko mislil o stajerkah da imajo kaksen kompleks manjvrednosti ko so v ljubljani. Ampak one so zrihtane povsod…prides na stajersko in gres po cesti je tko kot bi bil na kaki modni reviji, tko da mislim da imajo drugacno mentaliteto od ljubljancank in ne kompleks manjvrednosti….

lp

btw…upam da te ne gledajo po strani od takrat ko sem jaz moj odgovor napisu hehe

Najprej bi pozdravil vse slovenske nacijonaliste, kajti z njimi bo slovenija prišla zelo daleč, kot naprimer: HITLER, MILOŠEVIČ itd……….. Čefurji gor ali dol naši uničevalci naše mlade domovine smo MI sami….(slovenci)

Če nimaš rad sebe ne moraš imeti rad druge!!!!!!!!!!!!!!!

Najprej bi pozdravil vse slovenske nacijonaliste, kajti z njimi bo slovenija prišla zelo daleč, kot naprimer: HITLER, MILOŠEVIČ itd……….. Čefurji gor ali dol naši uničevalci naše mlade domovine smo MI sami….(slovenci)

Če nimaš rad sebe ne moraš imeti rad druge!!!!!!!!!!!!!!!

Zgrešil si temo. Pogovarjamo se o čefurjih in ne o tujih narodih in kulturah nasploh. Točno je bilo specificirano o kom teče pogovor.

Jani, opažam da te je tale tema tako razgrela, da si se tule razpisal, čeprav si se prej le redko oglašal ali skoraj nikoli? Mislim, da te prej nise zasledil, če sem te spregledal se opravičujem. Očitno se za temle nickom skriva nekdo ki je že znan pod kakim drugim. Mogoče tudi ženskim. Tvoje pisarjenje je povsem podobno nekemu drugemu iz enega drugega foruma. Irena bo že vedela s katerega. Saj res, kje je Irena?

Marjan, pazi, ker sedaj se bo oglasil in rekel, da zakaj ga pa obtožuješ! Vsaj po stari navadi je tako.

Glavno da smo zdravi!! :))

In mladi… 🙂

Ja, verjetno res… ali pa naju bo presenetil?

Verjetno se je odločil, da pa le ne bo več odgovarjal, ker smo mu pač dokazali kako in kaj je s to zadevo. Kaj misliš, Marjan?

Točno pa da se imamo radi 😉

Hja, možno, samo je preveč trmast… bomo videli…. 🙂
Lep dan mimi!!!

To pa to! 🙂

Dvomim, da sem zgrešil. Verjetno me le ti nisi razumel. Ni problem v čefurijh, pač pa v določenem % vsake družbe, ki predstavlja “problematični del družbe”. Ta problematični del je sestavljen iz % Slovencev, % romov, % čefurjev, itd. Vsi ostali Slovenci, romi in čefurji pa so, po besedah iz tega foruma, normalni.

Če tega ne uspete dojeti in poskušate (po Trstenjakovo) etiketirati kar celotno narodnostno skupino, potem je to vaš problem (tvoj in tvojih somišljenikov). Če bi se torej povzpeli na Trstenjakov hrib, bi lahko videli, da pa nekje živijo eni Srbi, ki so ravno tako lepi, pametni in inteligentni, kot vrli Slovenčeki.

Zato me motijo izjave v tem forumu, oz. spolh napačen koncept foruma – lahko govorimo o problematičnem delu družbe, ali pa o priseljencih. Če govorimo o priseljencih, moramo nujno govoriti o vseh, ne pa le o tisih, ki se po vaše derejo, krčijo, pišejo po zidih, ipd.

No, če pa vem, da si ti, Marjan, za nenormalne razglašal tudi homoseksualce, potem vem, kam pes taco moli.

Vesel sem da smo si ljudje drugačni; eni so Srbi, Hrvati, Nemci, Madžari, Italijani, Črni, Beli, Rumeni, Eskimi, Heteroseksualci, Biseksualci, Homoseksualci, Vegeterjanci, Moški, Ženske,…. – VSI PA SMO NORMALNI.

Živi in pusti živeti oz. vsi drugačni – vsi enakopravni.

Predlagam ti, da obiščeš Paris, Berlin, Minchen, New York,… Potem pa razpravljaj o umeščenosti čefurjev v slovensko družbo. Povem ti, verjetno boš celo srečen, da živiš v Sloveniji – pri nas te nobeden od Srbov ne gleda grdo, ker govoriš v Ljubljani Slovensko – poskusi v kitajski četrti v New Yorku govoriti Angleško, potem pa lahko naprej razpravljama.

Če prav berem, potem Edvin ne živi v Sloveniji, ampak nekje v tujni. Vprašaj njega, ali pa koga s podbnimi izkušnjami, kot jih imam sam, če ne planiraš v kratkem premika iz Slovenije.

LP, Učo

P.S: če sem te narobe ocenil, mi prosim oprosti. Toleriam namreč druga mnenja, in me poskušaj prepričati v svoj prav. Če imaš argumente, me boš tudi prepričal.

Predlagam da še enkrat prebereš vse kar sem jaz in drugi napisal, preden me začneš karkoli obtoževat. Lepo sem napisal, da mi grejo na živce tisti ki se obnašajo tako kot je bilo opisano in to neglede na narodnost. Res je, da je večina teh iz južnih republih in zato se pogosto tudi posplošuje, Jaz pa NISEM POSPLOŠEVAL. Zato mi ne podtikat besed ki jih nisem izrekel in prepričanja ki ga nimam.
Kar se tiče homoseksualcev sem tud iže dosti povedal in o tem ne mislim več razgabljat. Povedal sem kaj ina kako se mi to zdi, nikoli pa nisem
rekel, da jih je treba preganjat ali sovražit. Prosim da si toliko fer, da mojih besed ne sprevračaš in jih dobro prebereš.
Kar se pa tvojega navdušenja nad Berlinom tiče… Ne more nam biti za zgled katerokoli mesto v državi kjer vsake toliko zakurijo kak turški dom s stanovalci vred. Tako dalec pri nas hvala bogu še nismo. Če ti je pa to všeč si pa svoj odgovor meni sam še enkrat preberi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close