Najdi forum

Če bi jaz imela tri, štiri ali pet otrok, bi bili tudi moji otroci prav gotovo lačni. Zato pa jih imam samo toliko, kolikor jih lahko spravim v stanovanje katerega imam in kolikor jih lahko preživim.
Za vrtec pa moram tako ali tako plačati trikrat toliko kot recimo plača nekdo, ki dela v avstriji in ima svojega otroka v vrtcu, žena pa špila gospo doma in hodi na kofetka.
Nekaj časa sem bila tudi sama brez zaposlitve. In ko sem na zavodu prosila, da bi mi plačali kakšen tečaj tujega jezika, sem dobila negativni odgovor. Za begunko, katera nima slovenskega državljanstva, pa so plačali stroške za en letnih faksa. Zanimivo, da so zanjo imeli denar, zame, ki sem tukaj rojena, ki plačujem vse davke in prispevke naši državi, pa niso imeli denarja.
V našem kraju smo nekaj časa gostovali tudi zelo veliko beguncev. Zanimivo je bilo to, da so bila imele ženske otroke, pa čeprav so vedele, da nimajo domov, da ne vejo kje bodo jutri. Pa tistih otrok prav gotovo niso pridelale v svoji domovini. To se meni zdi višek neodgovornosti…rojevati otroke za katere ne moreš skrbeti. Dobivali so tudi pomoč v plenicah in oblačilih ter hrani. Gospe tudi niso hotele vzeti kakršnih koli plenic. Morale so biti pampers. Me zanima kakšne bi kupila, če bi jih morala kupiti s svojim denarjem. In koliko oblačil so vrgle stran in hrane.
Žalostno je tudi, da je v naši policiji toliko naših srbskih bratov. Od njih ne morem pričakovati, da me bodo branili. Raje pustijo nasilni množici mladih rojakov, da nekoga pretepejo in čakajo, da nehajo s svojim ravnanjem. Pa kaj če potem človek konča za 14 dni v bolnišnici.
In naj mi nikar nekdo ne govori, da je to zato, ker jih starši ne morejo vzgajati, ker garajo za vsakdanji kruh ali pa zaradi tega, ker se počutijo ogrožene. Pa kaj še. Mi smo tisti, kateri smo v našem rodnem kraju ogroženi in kmalu ne bomo upali na ulici spregovoriti slovensko ali pa naše otroke pustiti same na cesto, da ne bodo deležni nasilja.
Saj so res tile naši južni brati reveži….imajo po dva, tri stanovanja, meni je pa uspelo kupiti samo enega. In se sprašujem, kako so na pošten način prišli do denarja za toliko stanovanj, če so tako zatirani s strani slovencev in naše države.

Aha..po tvoje naj bodo pri policiji sami “čistokrvni Slovenci..ali kaj??? Bo potem vse drugače’?

Tole pa za vse: neverjetno, kam zavija ta debata. In ljudje, odprli ste mi oči…v naši “prijazni” Sloveniji je očitno ogromno “čefurskega nasilja”..očitno sem živel v zmoti, saj do sedaj tega nisem opazil..

Vsem, ki jih zagovarjate bi svetoval, da jih uzamete domov. Mogoc bi bilo dovolj le v svojo okolico. Boli q* enga iz murgl, kot Kuckota, jih nima poleg, a realnost je drgacna.

Vse ok in prav. So bogi itd. morjo bit v tujini itd. A tud noben Slovenc nebo dolg kjerkol cez mejo prezvel z njihovim obnasanjem. Izgon ob prvi prilki in basta!

A cmo govort se o bruhalnem tecaju, ki je bil uprizorjen na PopTv??

Tud, da sem oce taksnga poba, ki je kao drzavlan Slo, in nek kvazi slovenc, ga takoj odslovim in ne poznam nikol vec – ce mi tak prizor nardi kot tist,… srbija srbija..mi smo srbi…

vas prosim lepo – nisem za nestrpnost in zlocin – a temu bi glavo spulu tud ce bi mu bil fotr!

….,

Tko kot vedno in povsod izjeme sramotijo cel narod. A po mojem glih zarad dobrega narodu je treba take izjeme gonit do onemoglosti. Tud z pusko, ce je treba!!

Naša država se zgleduje po evropi. In me prav zanima, če so pri nemški policiji tudi ljudje kateri niso nemškega porekla, ali pa v avstriji. Žal ne morem pričakovati, da me bo v situaciji, kakršna je bila leta 91 branila policija, v kateri so južnaki. Žal je tako in nič drugače. Misliš, da bodo branili slovenijo in slovence? Če bi tako ljubili našo domovino, bi se vsi naučili govoriti slovensko in se vključili med prebivalce, ne pa da izstopajo in opozarjajo nase.
So branili tistega moškega, katerega so pretepli južnaki in je bil potem 14 dni v bolnici? Figo so ga…..pa so bili tam in niso nič ukrepali.

Vsi kateri jih tako zagovarjate, pridite živeti k nam pa boste videli kdo zganja nasilje. Žalostno je to, da potem tudi tistih 90 % jaz cenim po tistih 10%. Ampak tako pač je. Jaz se soočam vsak dan z nasiljem nad mojimi otroci in ne vem kaj storiti. Če grem do staršev teh otrok, ne bom dosegla prav ničesar. Saj otroci ne bi bili taki, če bi jih starši kdaj spustili skozi roke, ko prebutajo drugega otroka. In nekdo je omenil, da ti starši garajo po cele dneve, da lahko preživijo svoje otroke. Tudi jaz sem udarjena po žepu zaradi njih. Mimogrede ukradejo mojemu otroku sanke, kolo ali rolerje, jaz pa moram potem kupiti druge. Vrtec sem tako ali tako pri manjšemu dohodku plačevala več kot oni. Ker ne plačujejo obveznosti, ki jim pripadajo za stanovanje (odvoz smeti, vodo, ogrevanje in podobne zadeve), so cene pri nas avtomatično višje. Tako podjetje pač mora delovati, pa če vsi plačajo ali ne. In zato se cene navijejo. Sodišča pa spijo in ne delajo dovovlj hitro, da bi take dolžnike nekako pritisnili ob zid. In še to mi povejete…če nekdo dela v avstriji, kako hudiča od njega izterjati dolg, če sodišča delajo počasi in če se mu ne moreš usesti na plačo? Mi lahko to nekdo razloži?

Zadnja leta se je nestrpnost do naših ‘južnih’ bratov zelo povečala. To sem opazila tudi jaz sama. Spremenili so se pogoji za življenje. Južnakarji pa tudi malo preveč opozarjajo nase. Tako se zdi meni. Ampak s tem se ne mislim preveč obremenjevati. Če se bodo še naprej tako obnašali kot se, jih Slovenci ne bomo sprejeli medse in sovraštva bo vedno več.
Verjamem pa, da se te fantje izogibajo, če si temne polti in če te zamenjajo za južno. Če bi bila fant, teh problemov verjetno ne bi imela. Saj je veliko mešanih zakonov, v katerih je on južnak ona pa slovenka. Da bi bilo pretirano veliko mešanih zakonov, da bi slovenec poročil neslovenko, pa ne morem trditi.
S tem se boš pač morala sprijazniti in se zaradi tega ne obremenjevati.

Hej, kdo pa govori o imigrantih in beguncih? Pogovarjali smo se o tistih kateri živijo tukaj, imajo slovensko državljanstvo (kot pravi Marjan, kupljeno za 2 pira), se sploh ne trudijo govoriti slovensko in blatijo našo ljubo Slovenijo, katera ima že brez njih dovolj težav. Kar pa se tiče grafitov, porisanih stavb, itd, pridi v naš kraj pa ti bom pokazala kaj delajo južni bratje!
In to niso grafiti skaterjev ali koga ti vem, ampak “njih” o katerih teče ta debata, ker skaterji in oni drugi nebi pisali 4-ih c-jev (če ne veš kaj to pomeni, se pozanimaj).

Ne vem kako naj ti to povem..ampak slovenskega državljana ni mogoče nikamor izgnati.

Mene pa predvsem moti vso to posploševanje..”južnjaki” so prviligirani..so zatirani.Aja..”južnjakarji” so “bolj temnopolti”???? Pa ljudje božji, a vi sploh veste o čem govorite..je kdo od vas sploh kdaj bil v Srbiji..Naj vam zaupam..Srbi ne izgledajo čisto nič drugače od Slovencev..niso nič bolj oz. nič manj prostaški.. he.ne tudi “temnejši” niso..ravno nasprotno, večina Srbkinj ima svetlorjave lase…Sicer pa mislim, da se z narodnostjo drugega obremenjuje le tisti, ki ima težave sam s seboj. Nacionalnost je le ena od determinant posameznika..in zelo postranska. In sploh..zelo vesel bi bil, če bi mi kdo razložil, kdo je zanj sploh “južnjak”.

Veš kaj..nekaj ti bom povedal..mojega prijatelja so zvečer pred MCDonaldsem pretepli “čisti Slovenci”..mu stopili na glavo in lepo predelali čeljust…Tovrsta posploševanja mi niso čisto nič všeč..Ko boš naslednjič zbolela..pa v bolnici le zahtevaj “čistega Slovenca”..jasno..južnjaki so itak prostaki…Imam veliko prijateljev neslovenskega porekla, prav vsi znajo odlično Slovensko..res pa je, da so to večinoma šudentje in izobraženci. Z “lumpenproletarci” in primitivci pa se ne družim..pa če so Slovenci ali..ne..čisto vseeno–He..evo ti posploševanja še z moje strani.

Zakaj imam občutek, da sta Jani in Jaka “po priimku” južnega porekla?
Pa da ne bo Jaka spet vprašal kdo so južnjaki – prebivalci južnih dežel, predvsem pa s tem ponavadi mislimo prebivalce Srbije, Črne gore, Makedonije in Bosne.
Čefurji pa so ZAME taki kot sem že v nekaj postih napisala in ne bom ponavljala kot papiga.

Ko bo pa tvojega otroka pretepel otrok 5 let starejši od njega in ga pretepal vsakokrat ko se bo pred svojim blokom igral, takrat Jaka ti svetujem, da se obrneš na starše tega otroka. Mogoče boš ti imel več uspeha kot sem ga imela jaz.

Vidiš Jaka, tebi se pač ni treba družiti s takimi kateri niso izobraženi ali študenti. Otroci takih ljudi in otroci zdravnikov prav gotovo ne bodo pretepali mojega otroka, mojemu otroku kradli stvari. Jaz pa se lumpenproletariatu pač ne morem izogniti. In zato se tudi razhajava v svojih mnenjih in se tudi bova.

tebi zagotovo ne bom polagal računov, kdo sem in kaj sem…no, naj ti zaupam, da nisem niti malo “južnjaka”.neverjetno kaj..Tudi jaz ne bom ponavljal svojih stališč..le toliko..mimi, bliža se 20.april, ti boš že vedela, kaj to pomeni. Slišal sem, da fantje spet nekaj pripravljajo, pridruži se jim in manifestiraj svoje prepričanje. Pa vso srečo.

Jaka, mogoče sem neinformiran, me pa zelo zanima kaj se pripravlja 20. aprila. A lahko prosim kaj več poveš?

Jaka, bravo!
Si edini, ki sploh upa pogledati resnici v oci in je glede teh stvari vsaj malce objektiven in odprtega uma.
Ne bom rekel, da si edini, vendar osebe kot so Urša, ki mi še sedaj ni odgovorila na vprašanje (in to mi pove več kot dovolj) in mimi, ki jo skrbijo vprašanja katerega porekla sva jaz in Jaka, namesto, da bi se ukvarjala s pomembnimi problemi (najbrž niti ne ve kateri so), to sigurno niso.

Večina jih tukaj piše, da ima slabe izkušnje s čefurji, neslovenci itd.
Vendar ponavljam, da so to slabe izkusnje s posamezniki in zato ne morete kriviti vseh. Tudi jaz sem imel veliko problemov in par pretepov s čefurji. Pa zato krivim cel narod?
Zanima pa me, kako bi vi reagirali in pisali, ce bi vas napadel in pretepel “cisti slovenec”. Jasno, tega niti ne mores sigurno vedeti, ker se ti ne bo pred napadom nihce predstavil. Ampak recimo, da bi vedeli, da bi vas napadel “cisti slovenec”. Koga bi potem krivili?

Podobne bedarije, ki jih ljudje tukaj pisejo, da so jim Srbi, čefurji, bosanci, kakorkoli jih že imenujete, speljali službe, ukradli stanovanja. To so VSE same bedarije! Vse to vam je speljala država. Še večja možnost pa je, da ste lenuhi in v življenju niste nič dosegli in sedaj pričakujete, da boste samo na podlagi svojega “čistega” nacionalnega porekla deležni ne samo privilegijev, temveč nudenja brezplačnega dobrega življenja s strani države.
Ker v vsaki normalni državi bi bilo pravilno SAMO to, da se ljudem nudijo službe in razne subvencije na podlagi njihovih dosežkov, uspehov, znanja, sposobnosti itd. ne pa na podlagi njihovega porekla.
Ker je takšen interes tudi s strani države, ker lahko država napreduje le, če jo vodijo sposobni ljudje. Tega v Sloveniji ni, ker tega sedanja oblast ne želi. Ne želi, da bi Slovenija napredovala, želi samo vladati in to karseda dlje.
Zato so tudi bedarije, da je Slovenija ogromno napredovala. Vse to je iluzija, ker sta G. Kučan in G. Drnovšek Slovenijo toliko zadolžila s krediti iz tujine, da bodo posledice vidne in občutene že čez nekaj let. Trajale pa bodo dolgo…

Ampak dovolj o politiki…
Ob tem me zanima samo, če boste imeli enak odnos do tujcev čez nekaj let, ki se bodo obnašali isto, če ne še hujše kot čefurji…

Ker spet ponavljam, da je treba iskati vzroke za vse to in ne posledice.
Dejstvo pa je, da je vzrok za to država in dejstvo je tudi, da državo vodijo “čisti Slovenci”.
Je potem smiselno napadati druge?

A si ti, Jani, sploh prebral kakšen moj post? Očitno ne! Če boš šel še enkrat skozi to boš ugotovil, da sem govorila o posameznikih in mogoče boš tudi zasledil, da imam kar nekaj prijateljev iz “one” strani-južne. Kot sem že rekla, pa bom samo zaradi tebe še enkrat, zame niso čefurji vsi pripadniki teh držav, temveč je to slabšalni izraz za tiste kateri pljuvajo in žalijo našo državo, za tiste kateri živijo v Sloveniji in imajo slovensko državljanstvo in vzklikajo srbske vzklike, kažejo tri prste v zrak in govorijo kako je ta Slovenija kur….! Torej nikakor ne mečem vseh v en koš, temveč le takih, kateri počnejo navedeno.
Aja pa še to; pa tisti so mi tudi na žulju, kateri na nogometni ali pa košarkaški tekmi (ljubljančani) stojijo v srbskih navijaških vrstah in po tekmi poskušajo po “svoji” Sloveniji vandalizirati.
SI skapiral?

Sploh me pa niti najmanj ne zanima in tudi ne interesira kakšnega porekla si, pa če bi bil Žid. Malo mi je mar za to, samo naglas sem se spraševala. Če pa bi vedela, da se boš zaradi tega tako razburjal, pa bi bolj po tiho rekla.

Marjan..o tem bi bilo bolje vprašati mimi..hehe..ona bo že vedela. Ti pa povem: 20.april je obletnica Hitlerjevega rojstva; kolikor me spomin ne vara se je lani gruča obritoglavih mladcev, samih “zavednih Slovencev” spomnila..pa so maširali po ljubljani…z karantansko in ameriško konfederalno zastavo(!!??)..pa ja..to je baje “slovenski ponos”..ubogi reveži…Ampak.da si zaveden Slovenec je potrebno znati še kaj drugega, kot pljuvati po “južnjakih”..potrebno je poznati slovensko zgodovino, prvo knjigo..itd.

Ma ne, ne zdej mimi s tem mešat. Sej je povedla kdo ji gre na živce. ima pač take slabe izkušnjev kraju kjer živi. Sicer pa tudi ni nič posploševala. Dejansko se čefurji tako obnašajo kot je napisala, samo čefur NI ENAKO južnjak, oziroma pripadnik južnih narodov.
Kar se pa teh naših obritoglavcev tiče so pa res na nizkem intelektualnem nivoju. Slavijo hitlerjevo rojstvo… ubogi reveži, če bi Hitlerju malo bolje uspelo tisto kar si je zadal, potem tudi njih sedaj ne bi bilo. A ti ljudje sploh vejo kdo je bil hitler in kaj je bil njegov cilj ali samo kopirajo simbole, ideje in parole od svojih nemških “kolegov”?

Ja, res tisti “Slovenci”, ki se s srbi identificirajo in tajijo svoje poreklo niso vredni pol p… mrzle vode…. Res se ti obrne želodec ko vidiš rojenega Slovenca ki se dere : “Srbija, Srbija”…. Kje je ponos tem ljudem?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close